Bundesliga: 26. kolejka
01 kwi 2023 18:30
komentarz

Kolejna zmiana na szczycie Bundesligi. Bayern Monachium ponownie liderem tabeli po pokonaniu Borussii Dortmund 4:2.

4
1
1
2
90+3'

Bayern już nie pozwoli sobie zrobić krzywdy. Bawarczycy awansują na pozycję lidera.

5
1
1
90'

Sędzia doliczył 4 minuty.

3
3
1
90'

Gol! Strzelił Donyell Malen. Malen rozegrał "klepkę" z partnerem. Uderzenie niezbyt czyste, piłka odbijała się od murawy i znalazła się w siatce. 4:2!

Borussia Dortmund
7
5
3
8
9
87'

Uderzenie Malena, piłka jednak poszybowała daleko od celu.

3
3
3
3
3
86'
85'

Gnabry skierował piłkę do bramki, ale gola nie ma. Kolejny spalony w meczu. Wciąż 4:1.

3
3
1
2
1
83'

Musiala szarżował z piłką. Szarpany przez rywali nie zdecydował się na strzał i okazja przepadła.

3
3
2
4
1
81'

Bayern wysoko ustawiony, to utrudnia rozgrywanie akcji Borussii Dortmund.

5
2
80'
80'
78'

Dobra akcja Bayernu, czujna jednak była obrona gości. Sane powinien uderzać, podawał, ale szybszy był obrońca.

1
1
75'

Kwadrans do końca. Borussia stara się jeszcze coś zdziałać. Szans na punkt nie ma, ale goście walczą.

72'

Gol! Strzelił Emre Can. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie odbić piłki! 4:1!

4
1
4
5
72'

Rzut karny dla Borussii, faulowany był Jude Bellingham.

1
71'

Borussia gra obecnie trójką w tyłach, Bayern stara się to wykorzystać. Jednak ciśnienia Bawarczyków na kolejnego gola obecnie już nie ma.

69'
68'

Jesteśmy już po drugiej stronie boiska. Strzał Comana broni bramkarz. Wcześniej jednak był spalony.

1
67'

Uderzał Malen, gola honorowego jednak wciąż nie ma. Brawa za próbę. I tyle.

2
3
66'

Bayern ma wszystko pod kontrolą. Borussia jest świadoma, że ten niezwykle ważny mecz przegrała. Niewiele dzieje się pod bramkami. Aktywniejsi są gospodarze.

2
1
64'
Bayern Monachium
2
2
3
1
60'

Kolejny raz na spalonym Eric Choupo-Moting.

2
2
61'
58'

Piłka w bramce Borussii, ale trafienie Eric Choupo-Motinga nie zostanie uznane. Spalony!

1
1
55'

W końcu czujność musiał pokazać Sommer. Bramkarz pewnie interweniował po jednej z nielicznych w ostatnim czasie prób Borussii.

2
1
53'

Borussii pozostała możliwość uratowania honoru. Bayern czeka na możliwość skontrowania gości.

2
1
1
51'

Gol! Strzelił Kingsley Coman. Asystował mu Leroy Sane. Jakie to proste! Dalekie zagranie na prawo do Sane, który zszedł do środka i zagrał na piąty metr. Nadbiegający Coman wbił piłkę do siatki! 4:0!