(2:0)
Zakończony
AC Ajaccio
86'

Drużyny kończą mecz dziesięciu na dziesięciu. Nie wiadomo dlaczego, ale na kwadrans przed końcem rozstrzygniętego meczu doszło do potężnej awantury na połowie Ajaccio. Sędzia wycenił zachowanie Achrafa Hakimiego oraz Thomasa Manganiego na czerwone kartki. Piłkarze skoczyli sobie do gardeł i rękoczynami chcieli wyjaśnić sobie nieporozumienie.

1
83'

AC Ajaccio. Schodzi: Mickael Barreto. Wchodzi: Florian Chabrolle.

wchodzi Wchodzi
Florian Chabrolle #29
schodzi Schodzi
Mickael Barreto #4
80'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Thomas Mangani za niesportowe zachowanie.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Marquinhos za niesportowe zachowanie.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Vincent Marchetti za niesportowe zachowanie.

Vincent Marchetti #8
AC Ajaccio
77'

Czerwoną kartkę otrzymał Achraf Hakimi za niesportowe zachowanie.

2
75'

Awantura na boisku.

73'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Mohamed Youssouf.

Coraz więcej paryżan ma ochotę na zdobycie swojego gola. W 73. minucie pod pole karne przeciwnika ruszył Marquinhos i wypracował sobie miejsce do oddania strzału po wymianie podań z Vitinhą. Obrońca zachował się jak napastnik i poprawił wynik na 5:0. Pomógł rykoszet od Mohamedda Youssoufa!

Mohamed Youssouf #20
AC Ajaccio
2
2
1
71'

AC Ajaccio. Schodzi: Ismael Diallo. Wchodzi: Mickael Alphonse.

Mickael Alphonse #2
Ismael Diallo #3
70'

Paris Saint-Germain. Schodzi: Danilo. Wchodzi: E. Bitshiabu.

El Chadaille Bitshiabu #31
67'

Po licznych zmianach personalnych siadło tempo spotkania. Paris Saint-Germain niby prowadzi grę, ale jakby zaczęło już gospodarować swoimi siłami.

63'

AC Ajaccio. Schodzi: Mounaim El Idrissy. Wchodzi: Riad Nouri.

Riad Nouri #5
Mounaim El Idrissy #7
63'

AC Ajaccio. Schodzi: Kevin Spadanuda. Wchodzi: Ivane Chegra.

Ivane Chegra #38
Kevin Spadanuda #27
63'

AC Ajaccio. Schodzi: Mathieu Coutadeur. Wchodzi: Moussa Soumano.

Moussa Soumano #34
Mathieu Coutadeur #6
60'

Piłka krąży między gospodarzami i można w takich sytuacjach spodziewać się ich nagłego przyspieszenia. Paris Saint-Germain ponownie szuka sposobu na poprawienie już całkiem efektownego rezultatu.

54'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

W 54. minucie Kylian Mbappe miał już dublet na koncie. Francuz oddał efektowne uderzenie na 4:0 z powietrza pod poprzeczkę. Piłka dotarła do niego po dalekim podaniu, z którym nie poradził sobie obrońca Ajaccio. Kylian Mbappe nie zastanawiał się nawet sekundę nad sposobem zakończenia ataku.

1
1
1
52'

Gianluigi Donnarumma mógł liczyć na pomoc interweniującego wślizgiem kompana z pola. Wszystko zgodnie z przepisami piłkarskimi i protestujący gracze Ajaccio musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki interweniował Sergio Ramos.

47'

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Hugo Ekitike.

Nie trzeba było długo czekać na kontynuowanie ostrzału bramki Ajaccio po przerwie. Gospodarze czują się swobodnie na boisku i mają ochotę pobawić się z bezradnymi przeciwnikami. Hugo Ekitikie dostarczył piłkę Kylianowi Mbappe, a ten przebił się ze swoim uderzeniem na 3:0 przez dwóch obrońców oraz golkipera. Jest po zawodach, a jedyna niewiadoma dotyczy wymiaru kary dla Ajaccio.

2
2
1
czas Druga połowa
komentarz

Piłkarze spokojnie powracają z szatni na boisko.

komentarz

Pierwsza połowa meczu zakończona, a rywalizacja jest w stu procentach zdominowana przez zawodników Paris Saint-Germain. Mnożą się sytuacje podbramkowe Kyliana Mbappe czy Lionela Messiego. Nie jednak oni, a Fabian Ruiz oraz Achraf Hakimi doprowadzili przed przerwą do wyniku 2:0.

3
3
45'

Doliczone dwie minuty.

2
1
40'

Jeszcze wstrzelenie piłki z rzutu wolnego w pole karne Ajaccio. Gospodarze nie poradzili sobie tym razem z defensorami i nie było kolejnego uderzenia. Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania..

2
2
2
2
38'

Bardzo jednostronne spotkanie, a gospodarze czują się swobodnie na boisku. Sytuacja w tabeli pokazuje jednak wyraźnie, że Paris Saint-Germain ma dużą przewagę nad przeciwnikiem.

1
1
1
33'

Gol! Strzelił Achraf Hakimi.

W 33. minucie faworyt, który rządzi bezkompromisowo na boisku, cieszył się ze strzelenia kolejnego gola. 2:0 zrobiło się po uderzeniu Achrafa Hakimiego, który znalazł się w dobrym miejscu do wykonania dobitki strzału Kyliana Mbappe. Była jeszcze wideo weryfikacja, ale nie doprowadziła do anulowania trafienia z powodu zagrania ręką reprezentanta Francji. Ekipa ze stolicy ma już pokaźny kapitał.

7
6
1
1
30'

Coraz bliżej do końca pierwszej połowy, która niemal całkowicie przebiega na warunkach faworyta. Przed momentem kolejne przyspieszenie Paris Saint-Germain, jednak już wewnątrz pola karnego Kylianowi Mbappe nie udało się zdobyć przestrzeni do strzału zbyt egoistycznym dryblingiem.

1
1
3
26'

Paryżanie pozostali na połowie przeciwnika, a następny atak przeprowadzili Kylian Mbappe oraz Lionel Messi. Argentyńczyk starał się strzelić gola zza linii pola karnego, ale po bloku defensora piłka nie poleciała w odpowiednim kierunku.

4
4
4
1
22'

Gol! Strzelił Fabian Ruiz. Asystował mu Danilo.

Drużyna z Paryża objęła zasłużone prowadzenie w 22. minucie. Fabian Ruiz dostał świetne podanie z głębi pola od Danilo Pereiry. Akcja wyglądała na starannie przygotowaną, ponieważ jeden z zawodników Paris Saint-Germain zabrał obrońcę Fabianowi Ruizowi. Dzięki temu Hiszpan miał sporo miejsca na opanowanie piłki w szesnastce i pokonanie bramkarza Ajaccio uderzeniem z zewnętrznego podbicia.

9
8
3
2
3
20'

Piłka niemal nieustannie na połowie Ajaccio, ale nie można powiedzieć, że ataki Paris Saint-Germain są specjalnie energiczne. Z kolei goście próbowali zorganizować się do przeprowadzenia kontrataku i musiał za nimi gonić Marco Verratti.

5
5
4
16'

Na początku drugiego kwadransa meczu szansa na zaskoczenie obrony Ajaccio z rzutu wolnego. Blisko pola karnego było przewinienie na Hugo Ektikie. Wrzutka ze stałego fragmentu gry szybowała w kierunku Sergio Ramosa. Przyjezdni nie pozwolili doświadczonemu Hiszpanowi na sprawdzenie strzałem bramkarza.

5
5
4
14'

Ajaccio pokazało pazurki i przeprowadziło atak zakończony celnym uderzeniem. Na posterunku czujnie Gianluigi Donnarumma i nie dał się pokonać zbyt oczywistym kopnięciem zza linii pola karnego.

2
2
1
2
12'

PSG gra w ataku pozycyjnym, co nie jest zaskoczeniem. Rozerwać obronę przeciwnika próbowali Kylian Mbappe oraz Lionel Messi. Jedna z akcji bohaterów mistrzostw świata 2022 zakończyła się niebezpiecznym płaskim dośrodkowaniem, po którym z problemami wybronili się gracze Ajaccio.

2
2
1
8'

Pierwsza akcja przeprowadzona w duecie przez Kyliana Mbappe oraz Lionela Messiego. Nie bez problemu wybronili się przyjezdni po płaskim dośrodkowaniu. Mocno zakotłowało się, jednak żadnemu z zawodników Paris Saint-Germain nie udało się wepchnąć piłki z bliska do siatki.

4
4
1
5'

Przyspieszenie paryżan na prawej stronie boiska, ale prowadzącemu drybling Achrafowi Hakimiemu nie udało się wywalczyć nawet wrzutu z autu. Piłka uciekła reprezentantowi Maroka poza boisko, co oznaczało przyznanie wznowienia od bramki gościom.

2
2
2
3'

Paris Saint-Germain w granatowych strojach z białymi oraz czerwonymi elementami. Z kolei przeciwnik lidera Ligue 1 w białych koszulkach oraz getrach, a także czerwonych spodenkach.

3
3
1'

00:53

Ajaccio zremisowało bezbramkowo w poprzednim meczu.

1
00:53

Poprzednie starcie w Ligue 1 z udziałem Ajaccio zakończyło się bezbramkowym remisem. Przeciwnikiem zespołu z Korsyki było Toulouse. Gospodarze oddali tylko dwa celne uderzenia. Po drugiej stronie boiska mogli liczyć na dobrze dysponowanego bramkarza. Toulouse odpowiedziało pięcioma strzałami celnymi, ale nie potrafiło poprawić wyniku.

1
00:51

Trener przyjezdnych przed dużym wyzwaniem, które czeka jego podopiecznych.

00:49

Lionel Messi powrócił po okresie zawieszenia.

2
2
00:48

Klub z Paryża chce postawić ostatnie kroki w drodze po mistrzostwo Francji.

1
1
00:47

W takich okolicznościach Paris Saint-Germain podbiło Troyes.

2
2
00:46

W poprzednim spotkaniu paryżanie odnieśli zwycięstwo 3:1 z Troyes. Nie potrzebowali dużo czasu na strzelenie pierwszego gola gospodarzom, a dokonał tego Kylian Mbappe. Następnie kolejne ciosy zadawali Vitinha oraz Fabian Ruiz. Obaj wykorzystali swoją szansę pokazania się w podstawowym składzie Paris Saint-Germain.

2
3
00:44

Przygotowania Paris Saint-Germain do meczu.

2
2
00:44

Na zakończenie sobotniego grania w Ligue 1 dojdzie do starcia z udziałem Paris Saint-Germain. Lider zmierzy się w roli gospodarza z AC Ajaccio. Ekipa z Korsyki znajduje się w strefie spadkowej i tylko matematyka trzyma ją jeszcze we francuskiej elicie.