US Salernitana 1919. Schodzi: Flavius Daniliuc. Wchodzi: Matteo Lovato.

1
1
84'

Gol! Strzelił Boulaye Dia.

O, to się nazywa psikus. Boulaye Dia nieco znudził się przebiegiem tego spotkania i postanowił dosypać pieprzu do końcówki. Salernitana doprowadziła do remisu 1:1 uderzeniem reprezentanta Senegalu. Aktualnie koronacja Azzurrich na mistrzów Włoch stanęła pod znakiem zapytania.

4
2
1
82'
80'

Akcja zespołu z Salerno przerwana z powodu spalonego Krzysztofa Piątka.

1
2
77'

W Neapolu rozpoczyna się święto, choć mecz jeszcze trwa i Salernitana ma teoretycznie możliwość odwołania fety. Na boisko wbiegł Krzysztof Piątek, a Flavius Daniliuc sprawdził Alexa Mereta swoim celnym uderzeniem.

2
1
1
75'

Żółtą kartkę otrzymał Lorenzo Pirola za ostre przewinienie.

Lorenzo Pirola #98
1
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Flavius Daniliuc za ostre przewinienie.

1
1
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Mathias Olivera za przewinienie taktyczne.

2
1
68'

US Salernitana 1919. Schodzi: Pasquale Mazzocchi. Wchodzi: Salomon Sambia.

Salomon Sambia #6
Pasquale Mazzocchi #30
1
1
68'

US Salernitana 1919. Schodzi: Domagoj Bradarić. Wchodzi: Emil Bohinen.

Emil Bohinen #8
1
65'

Pozostało gospodarzom utrzymać prowadzenie i około godziny 17 zakończy się zabawa - szukamy mistrza Włoch.

1
62'

Gol! Strzelił Mathias Olivera.

Gol na 1:0 padł po nieco ponad godzinie meczu. Naczekali się gospodarze na to trafienie, a bohater jest nieco niespodziewany. Mathias Olivera znalazł sposób na pokonanie Guillermo Ochoi. Nie Victor Osimhen, nie Chwicza Kwaracchelia, a boczny obrońca strzelił do sieci w 62. minucie.

3
1
60'
60'
60'

Po przerwie niezmiennie zdyscyplinowani są goście i nie pozwalają na tworzenie licznych sytuacji podbramkowych zawodnikom Napoli. Guillermo Ochoa nie zmierzył się jeszcze z celnym uderzeniem po powrocie z szatni na boisko.

1
56'

Po dośrodkowaniu zapachniało golem, ale samobójczym Napoli. Gracz Azzurrich miał szczęście, że Alex Meret pozostaje skoncentrowany. Nie pozwolił on na lądowanie futbolówki za jego kołnierzem.

1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za ostre przewinienie.

2
1
2
51'

Akcja w stylu Chwiczy Kwaracchelii, ale zakończyła się ona niedokładnym uderzeniem. Ponownie rozczarowanie na trybunach Stadio Diego Armando Maradona. Gospodarze z wytęsknieniem czekają na strzał do bramki Guillermo Ochoi.

48'

Napoli zapewne jeszcze mocniej dociśnie regionalnego przeciwnika po przerwie i może liczyć na zmęczenie podopiecznych Paulo Sousy. Na razie jedna zmiana po stronie gości i w ich ofensywie Erik Botheim zastąpił niewidocznego Antonio Candrevę.

czas Druga połowa
komentarz

Ostatnie przygotowania do wznowienia starcia po przerwie.

komentarz

Pierwsza połowa na zero.

1
komentarz

Czekamy na wznowienie starcia po przerwie.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
1
komentarz

Kibice Napoli nie mają wielkiego powodu do radości po pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Co prawda podopieczni Luciano Spallettiego przeważali zdecydowanie w posiadaniu piłki, ale mieli problem z przebiciem się przez obronę Salernitany. W sytuacjach podbramkowych interweniował z kolei Guillermo Ochoa.

1
45'

Doliczona minuta.

43'

Ostatnie szanse w pierwszej połowie spotkania.

1
42'

Ostatnie szanse na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Raz jeszcze interweniował Guillermo Ochoa, który na razie wyrasta na największego niszczyciela dobrej zabawy w Neapolu. Meksykanin rozprawił się z uderzeniem aktywnego Andrego-Francka Zambo Anguissy.

1
38'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem. Mogli odetchnąć piłkarze Salernitany odpowiedzialni za bronienie, ponieważ niemal nieustannie muszą oni pojedynkować się z zawodnikami Napoli.

1
34'

Azzurri mają ogromną przewagę w posiadaniu piłki i spędzają dużo czasu w ataku pozycyjnym. Salernitana w ostatnich tygodniach broni solidnie i jak dotąd występ na Stadio Diego Armando Maradona jest tego potwierdzeniem.

1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa pokazał sie na połowie gości Andre-Franck Zambo Anguissa. Jego zagranie okazało się niedokładne, mimo to pomocnik Napoli został nagrodzony brawami przez kibiców z wypełnionych trybun Stadio Diego Armando Maradona.

1
24'

Ponownie przycisnęli gospodarze, ale nie zdobyli prowadzenia. Niebezpieczne uderzenie Victora Osimhena, jednak na posterunku pozostaje czujny Guillermo Ochoa. Interwencja doświadczonego reprezentanta Meksyku i piłka została sparowana na korner.

1
1
1
20'

Elegancko wyglądała akcja tworzona przez zawodników Napoli. Piłka krążyła między Chwiczą Kwaracchelią oraz Mathiasem Oliverą. W ostatnim momencie wmieszali się w to podopieczni Paulo Sousy i nie pozwolili na zakończenie kombinacji groźnym uderzeniem.

1
16'

Dopiero na rozpoczęcie drugiego kwadransa Salernitana postanowiła wyjść z własnej połowy boiska w pobliże bramki Napoli. Co prawda wypad okazał się nieskuteczny, ale zapowiada nieco odważniejszą grę podopiecznych Paulo Sousy.

1
1
1
13'

Mathias Oliveira znalazł się blisko pola karnego przeciwnika i oddał uderzenie. Kopnięta przez bocznego obrońcę piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Guillermo Ochoi. Kolejne ostrzeżenie dla podopiecznych Paulo Sousy.

2
1
11'

Na początku spotkania szanse na pokonanie Guillermo Ochoi mieli jego rodak Hirving Lozano, a także Victor Osimhen. Na razie bramkarz Salernitany nie pozwala sobie na przepuszczenie piłki do siatki.

1
1
5'

Pierwszym warunkiem niedzielnej koronacji Napoli na mistrza Włoch było potknięcie Lazio w meczu z Interem Mediolan. Biancocelesti co prawda objęli prowadzenie, ale w ostatnim kwadransie podstawowego czasu stracili trzy gole i ponieśli porażkę 1:3. Tym samym wygrana w derbach Kampanii gwarantuje już zespołowi Luciano Spallettiego pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli do zakończenia sezonu.

04:30

Guillermo Ochoa spróbuje powstrzymać zawodników ofensywnych Napoli.

1
1
1
04:30

Salernitana ma za sobą efektowne zwycięstwo.

1
1
1
04:28

Salernitana ma za sobą najdłuższą serię meczów bez porażki w historii występów na poziomie Serie A. W poprzednim meczu podopieczni Paulo Sousy ponownie przybliżyli się do utrzymania zwycięstwem 3:0 z US Sassuolo. W pierwszej połowie do bramki Neroverdich strzelali Lorenzo Pirola oraz Boulaye Dia, a za ustalenie wyniku odpowiadał Lassana Coulibaly.

04:25

Salernitana motywowana przez kibiców w czasie przygotowań do derbów.

04:25

Napoli ma za sobą prestiżowe zwycięstwo na stadionie Juventusu.

04:24

Tak wyglądał poprzedni mecz Azzurrich.

1
04:23

Piłkarze Napoli zwyciężyli w poprzednim meczu 1:0 z Juventusem. Zdobycie kompletu punktów zapewnił Giacomo Raspadori strzałem w doliczonym czasie, krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Widowisko było długo nieatrakcyjne, ale nabrało rumieńców w końcówce.

1
1
04:21

Przygotowania podopiecznych Luciano Spallettiego.

1
04:07

Przeciwnikiem Napoli w derbach Kampanii będzie Salernitana. Podopieczni Luciano Spallettiego spróbują przerwać pozytywną serię regionalnego konkurenta. Goście niedzielnego meczu są niepokonani od ośmiu kolejek, w których dwa razy zwyciężyli i podzielili się punktami z sześcioma zespołami.