Klub Krzysztofa Piątka wygrał sporo spokoju

Po serii remisów nadeszło zwycięstwo, dzięki któremu Salernitana jest coraz bliżej pozostania w Serie A na następny sezon. Podopieczni Paulo Sousy pokonali 3:0 US Sassuolo. Krzysztof Piątek wszedł na boisko dopiero w końcówce meczu.

pilkarze US Salernitana 1919 PAP/EPA / MASSIMO PICA / Na zdjęciu: pilkarze US Salernitana 1919
Wygrana 2:1 Hellasu Werona z Bologną wywołała alarm w kilku klubach z dolnej części tabeli. Klub Pawła Dawidowicza uparcie goni i w ostatnich trzech kolejkach zdobył siedem punktów. W ten sposób nie miał już ani "oczka" straty do bezpiecznych lokat w tabeli. Niebezpiecznie blisko strefy spadkowej znalazła się między innymi Salernitana. Podopieczni Paulo Sousy od sześciu kolejek tylko remisowali.

Tym razem portugalski szkoleniowiec pozostawił Krzysztofa Piątka na ławce rezerwowych. Polak w poprzednim meczu z Torino pomógł zespołowi asystą. W meczu na Stadio Arechi od początku zagrał Erik Botheim, a za jego plecami zostali ustawieni Antonio Candreva oraz Boulaye Dia. Piątek wszedł dopiero w 88. minucie.

Salernitana postanowiła zmniejszyć zagrożenie spadkiem i od początku meczu szukała sposobu na wpakowanie piłki do bramki Andrei Consigliego. W 10. minucie zrobił to Lorenzo Pirola, który zdobył gola dla zespołu z Kampanii po dośrodkowaniu Norberta Gyombera z rzutu rożnego. Konfrontacja ułożyła się idealnie graczom Salernitany.

Także piłkarze odpowiedzialni za atakowanie zaszkodzili Sassuolo. W 20. minucie zrobiło się 2:0 dla gospodarzy, a z trafienia do bramki źle dysponowanego Andrei Consigliego cieszył się Boulaye Dia po dograniu Erika Botheima. Salernitana radziła sobie dobrze i miała konkretną zaliczkę.

Boulaye Dia wyrastał na pierwszoplanowego piłkarza meczu, ponieważ w 65. minucie dołożył asystę przy golu na 3:0 Lassany Coulibaly'ego. Salernitana miała komplet punktów w kieszeni, ponieważ US Sassuolo męczyło się w ofensywie.

US Salernitana 1919 - US Sassuolo 3:0 (2:0)
1:0 - Lorenzo Pirola 10'
2:0 - Boulaye Dia 20'
3:0 - Lassana Coulibaly 65'

Salernitana: Guillermo Ochoa - Matteo Lovato (72' Pasquale Mazzocchi), Norbert Gyomber (88' Krzysztof Piątek), Lorenzo Pirola (58' Dylan Bronn) - Grigoris Kastanos, Lassana Coulibaly (73' Emil Bohinen), Tonny Vilhena, Domagoj Bradarić - Antonio Candreva - Boulaye Dia, Erik Botheim (72' William Troost-Ekong)

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Gianmarco Ferrari, Ruan Tressoldi, Rogerio (82' Riccardo Marchizza) - Davide Frattesi (46' Andrea Pinamonti), Maxime Lopez (67' Emil Ceide), Matheus Henrique - Nedim Bajrami, Gregoire Defrel (67' Kristian Thorstvedt), Armand Lauriente (73' Agustin Alvarez)

Żółte kartki: Henrique, Ruan (Sassuolo)

Sędzia: Giacomo Camplone

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Salernitana utrzyma się w tym sezonie w Serie A?