Liga Konferencji Europy: III runda eliminacyjna, rewanże
(2:0)
Zakończony
Vikingur Reykjavik
120'

Tym razem Filip Szymczak chciał sam sfinalizować akcję. Młody napastnik Lecha Poznań wpadł w pole karne i przegrał pojedynek z rywalem. Sędzia doliczył minutę do drugiej części dogrywki.

17
7
2
2
3
119'

Gol! Strzelił Afonso Sousa. Asystował mu Filip Szymczak.

Afonso Sousa zrehabilitował się w najlepszy możliwy sposób. Filip Szymczak zabawił się z przeciwnikami i celnie podał do kolegi z drużyny. Sousa położył bramkarza na ziemię, po czym umieścił piłkę w siatce.

87
45
14
11
9
118'
NIESTRZELONY KARNY

Fatalny strzał nowego nabytku Lecha Poznań. Afonso Sousa uderzył w lewy dolny róg, a Ingvar Jonsson wyczuł jego intencje.

Lech Poznań
21
113
12
11
34
117'

David Atlason ręką zablokował strzał Afonso Sousy. Arbiter wskazał na wapno.

28
12
6
2
2
117'
David Atlason #24
9
3
2
2
3
117'
2
3
2
1
2
115'

Lech Poznań gra w przewadze liczebnej i ma awans na wyciągnięcie ręki. Pięć minut do końca dogrywki.

7
4
3
2
4
114'
wchodzi Wchodzi
Arnor Gudjohnsen #15
schodzi Schodzi
Ari Sigurpalsson #17
2
113'

Afonso Sousa nieskutecznie próbował minąć bramkarza. Później przed szansą stanął Michał Skóraś, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

3
4
1
2
6
111'

Julius Magnusson grał na czas i przez kilkadziesiąt sekund nie podnosił się z murawy. Swoim zachowaniem piłkarz Vikingura Reykjavik nic nie wskórał.

14
20
2
5
2
110'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA
23
12
4
8
12
109'

Julius Magnusson nie dokończy dzisiejszego spotkania. Sędzia pokaże mu czerwoną kartkę za faul na graczu Lecha Poznań.

27
13
2
5
9
107'

Wynik nie mówi wszystkiego. W ramach protestu kibice Lecha Poznań przestali prowadzić doping na trybunie za bramką Filipa Bednarka.

5
105+2'

Filip Dagerstal zapędził się pod pole karne i oddał celny strzał. Pewna interwencja bramkarza przyjezdnych.

2
2
4
5
105'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy dogrywki.

2
2
3
4
105'
4
5
1
6
104'

Przez kilkadziesiąt sekund trwało oblężenie pola karnego Lecha Poznań. Akcję Islandczyków przerwał Filip Bednarek, który został nagrodzony brawami.

17
3
1
2
4
103'

Julius Magunsson doszedł do głosu po zagraniu z narożnika boiska. Strzał pomocnika został zablokowany.

1
1
1
2
2
101'

Zaskakująca decyzja Johna van den Broma. Mikael Ishak przekazał opaskę kapitana Jesperowi Karlstromowi.

3
12
4
1
2
100'
6
3
5
2
4
100'
2
1
1
1
1
98'

Tym razem defensywa Lecha Poznań zatrzymała Danijela Djuricia. Zdobywca bramki dwa razy spróbował swoich sił.

18
6
2
5
1
96'

Gol! Strzelił Filip Marchwiński. Asystował mu Michał Skóraś.

Lech Poznań wraca na prowadzenie przy Bułgarskiej! Michał Skóraś oddał piłkę lepiej ustawionemu Filipowi Marchwińskiemu. Młodzieżowy reprezentant Polski huknął z kilkunastu metrów i przełamał ręce Ingvara Jonssona.

87
47
4
16
21
94'

Gołym okiem widać, że piłkarze opadli z sił. Gospodarze wymieniają podania, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

4
8
4
2
5
92'

Zespół Johna van den Broma w trudnym momencie. Trudno będzie się otrząsnąć po takim gongu.

komentarz

Kibice Lecha Poznań są wściekli, część z nich opuszcza trybuny.

5
16
3
3
komentarz

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić? To mało powiedziane. Piłkarze Lecha Poznań sami są sobie winni.

47
70
3
2
12
90+5'

Gol! Strzelił Danijel Djuric. Asystował mu Erlingur Agnarsson.

Aż trudno w to uwierzyć. Islandczycy trafili do siatki w ostatniej akcji meczu. Danijel Djurić z niewielkiej odległości pokonał Filipa Bednarka. Będzie dogrywka przy Bułgarskiej.

35
90+5'

Michał Skóraś zbyt mocno zagrał w kierunku Mikaela Ishaka. Defensywa gości jest dziurawa jak szwajcarski ser.

3
13
4
4
11
90+4'

Najpierw bramkarz obronił kolejny już strzał Mikaela Ishaka, a następnie Afonso Sousa fatalnie spudłował.

4
13
5
8
18
90+3'

Akcja przeniosła się na połowę Lecha Poznań. Vikingur Reykjavik dzielnie walczy o bramkę wyrównującą. W dwumeczu mamy tylko 2:1.

9
9
6
5
16
90+1'

Szykuje się nerwowa końcówka spotkania. W ostatnich minutach kibice oglądali pokaz nieskuteczności w wykonaniu zawodników Lecha Poznań.

1
7
3
3
15
90'

Sędzia dolicza pięć minut!

6
6
6
5
13
90'

Michał Skóraś oddał piłkę Filipowi Marchwińskiemu, który nie zdążył oddać strzału na pustą bramkę. Obrońca gości w ostatniej chwili ugasił pożar.

1
8
2
3
12
89'
8
6
3
2
10
89'

Sytuacje bramkowe:

Lech Poznań - 15

Vikingur Reykjavik - 7

4
6
4
87'
87'
5
3
1
2
5
86'
1
84'

Kolejna sytuacja Joao Amarala i... pudło! Coś niesamowitego. Zawodnik Lecha Poznań miał mnóstwo miejsca, piłka po jego uderzeniu wylądowała na trybunach.

4
8
1
3
7
83'

Bramkarz Vikingura Reykjavik odważnie wybiegł z bramki, a Joao Amaral próbował go minąć. Ingvar Jonsson wyszedł z tego obronną ręką.

3
6
3
4
6
82'

Teraz Mikael Ishak odwdzięczył się Joao Amaralowi. Portugalczyk ruszył w kierunku bramki i również przegrał pojedynek z golkiperem.

1
4
1
1
5
81'

Mikael Ishak mógł zamknąć mecz! Szwed znowu był sam na sam z bramkarzem, oddał strzał, lecz piłka zatrzymała się na lewym słupku.

7
3
6
3
8
81'

Bezpośrednie uderzenie Danijela Djuricia. Filip Bednarek był na posterunku.

5
1
1
80'

Joel Pereira sfaulował przeciwnika na krawędzi pola karnego. Fani Lecha Poznań mogli odetchnąć z ulgą, nie będzie "jedenastki".

1
2
3
79'
Lech Poznań
3
3
1
3
78'

Piłkarze Lecha Poznań domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką. Sędzia nie zauważył przewinienia, za to doskonale widział faul Radosława Murawskiego.

2
2
1
1
5
78'
3
3
1
76'

Trenerowi Vikingura Reykjavik puściły nerwy. Sędzia nagrodził Arnara Gunnlaugssona żółtym kartonikiem.

7
7
1
3
3
74'
Birnir Ingason #18
Viktor Andrason #8
1
72'

Szybki wypad Lecha Poznań i Mikael Ishak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po chwili Nika Kwekweskiri przestrzelił.

6
6
5
4
3
71'

Islandczycy niebezpiecznie zbliżają się do pola karnego Lecha Poznań. Mistrzowie Polski skupiają się na defensywie.

2
1
1
2
1
69'

Pierwsza akcja przyjezdnych po zmianie stron. Danijel Djurić strzelił obok słupka, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Lecha Poznań.

2
4
2
2
1
68'

Football 1991 Dudelange czeka na zwycięzcę pary Lech Poznań - Vikingur Reykjavik.

2
3
1
2
67'
66'

Kolejny problem gospodarzy. Kristoffer Velde został zaatakowany przez rywala, a następnie zderzył się z bandą reklamową. Po krótkiej przerwie Norweg chce kontynuować grę.

1
4
1
64'

W drugiej odsłonie Islandczycy nie potrafią zagrozić bramce Filipa Bednarka. Na ten moment Lech Poznań ma wszystko pod kontrolą.

9
6
62'
18
4
2
2
2
61'

Kapitan Lecha Poznań został trafiony łokciem, jednak Julian Weinberger tego nie zauważył. Gramy dalej.

5
6
2
9
18
60'

Wydawało się, że Mikael Ishak został uderzony w polu karnym. Czekamy na decyzję arbitra.

11
7
1
3
59'

Goście utrudniają życie Kristofferowi Velde w drugiej połowie. Pablo Punyed ma na koncie żółtą kartkę, a mimo to faulem zatrzymał gracza Lecha Poznań.

1
2
4
3
3
55'

To mógł być trzeci gol! Alan Czerwiński przerzucił piłkę nad obrońcami, a Mikael Ishak z trudem oddał strzał. Niestety, tym razem Szwed nie trafił w światło bramki.

3
2
1
2
54'

Joao Amaral miał szansę z rzutu wolnego. Kluczowy piłkarz Lecha Poznań uderzył prosto w mur, będzie kolejny stały fragment gry dla gospodarzy.

3
3
1
1
52'

Lech Poznań próbuje grać jak najdalej od bramki Filipa Bednarka. Zespół gospodarzy nadal ma przewagę w posiadaniu piłki.

4
7
4
1
50'
49'

Fatalne wieści dla Lecha Poznań. Antonio Milić - jedyny nominalny stoper w drużynie gospodarzy - prosi o zmianę.

5
4
6
3
4
48'

Kristoffer Velde poczuł się zbyt pewnie. Norweg chciał zmylić rywala zagraniem piętką i przewrócił się przed polem karnym.