(3:0)
Zakończony
Liverpool FC
90+2'

Napoli na połowie przeciwnika i nie chce już dopuścić do zagrożenia bramce Alissona. Generalnie druga połowa już spokojna. Na początku była wymiana mocnych ciosów Piotra Zielińskiego i Luisa Diaza, po czym sytuacji podbramkowych było już znacznie mniej.

4
1
6
5
90'

Doliczone cztery minuty.

4
1
2
1
87'

Ostatnie ataki, chyba że hiszpański sędzia okaże się farmaceutą.

2
4
1
1
84'

Podanie Luisa Diaza w pole karne, a tam uderzenie jednego z graczy Liverpoolu zostało zablokowane. Jeszcze możliwość zagrożenia Napoli z rzutu rożnego. Strzał Virgila Van Dijka po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda wyglądał jednak karykaturalnie.

1
1
2
82'

Liverpool FC w posiadaniu piłki, ale nie ma specjalnego wigoru w jego atakach. Poradzili sobie w pressingu gospodarze, a ich akcja zakończyła się podaniem Alessio Zerbina do Giovanniego Simeone, a także zablokowanym strzałem Argentyńczyka.

1
78'

Juergen Klopp raczy się napojem, ale ma on gorzki dla niego smak. Była przerwa spowodowana urazem Alexa Mereta i kamera wyłapała przymusowo zmienionego w pierwszej połowie Victora Osimhena, a także rozradowanego w loży Driesa Mertensa.

1
1
2
1
77'

Liverpool FC. Schodzi: Harvey Elliott. Wchodzi: Arthur.

2
76'

Owacja dla Piotra Zielińskiego, zasłużona.

49
13
4
2
2
74'

SSC Napoli. Schodzi: Mathias Olivera. Wchodzi: Mario Rui.

74'
72'

Momentami już ponosi wyobraźnia zawodników Napoli, ponieważ wybierają skomplikowane rozwiązania w ofensywie. Z drugiej strony, jeżeli któreś uda się wcielić w życie, publiczność na Stadio Diego Armando Maradona będzie zachwycona.

1
1
1
2
1
69'

Powoli robi się benefis, ponieważ widowisko wygląda na rozstrzygnięte i piłkarze zaczynają zachowywać się swobodnie na boisku. Ostatnia akcja Napoli zakończyła się płaskim uderzeniem Hirvinga Lozano w Alissona.

1
1
2
66'

Żółtą kartkę otrzymał Amir Rrahmani za wślizg w nogi Luisa Diaza.

2
1
4
63'
63'
62'
61'

Alex Meret gra bardzo dobry mecz. Bramkarz Napoli popisał się robinsonadą po strzale głową Luisa Diaza. Może i piłka leciała prosto we Włocha, ale efektownie sparował ją na korner.

1
2
1
60'

W ogóle zmiana Chwiczy Kwaracchelii wygląda jak policzek dla Liverpoolu. Luciano Spalletti chyba zaczął myśleć o sobotnim meczu w Serie A.

1
1
58'
57'

SSC Napoli. Schodzi: K. Kvaratskhelia. Wchodzi: Alessio Zerbin.

Luigi D'Avino #23
K. Kvaratskhelia #77
2
2
2
55'

Liverpool zaczął spędzać więcej czasu na połowie przeciwnika. Przed momentem podopieczni Juergena Kloppa podeszli wysokim i skutecznym pressingiem. Fabinho nie pozwolił zawodnikom z Kampanii na przeprowadzenie kontrataku.

2
2
52'

Zabawa w dwa ognie. Napoli szuka kolejnych goli, ponieważ nie zamierza być za Ajaksem Amsterdam w tabeli. Liverpool również atakuje, ale skuteczność wyjątkowo jest po stronie Azzurrich.

3
2
1
2
49'

Gol! Strzelił Luis Diaz.

Coraz trudniej nadążyć, ale to dobrze. Obudził się trochę późno, ale jednak Liverpool FC. Uderzenie na 1:4 Luisa Diaza zza linii pola karnego.

21
2
5
15
19
47'

Gol! Strzelił Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński, Piotr Zieliński po raz drugi. Reprezentant Polski z golem na 4:0. To jest maszyna - sam sobie asystował. Żarty jednak na bok, ponieważ pisze się historia na naszych oczach. Pomocnik Napoli dobił własne uderzenie zatrzymane sekundę wcześniej przez Alissona.

318
85
21
6
3
czas Druga połowa
46'

Liverpool FC. Schodzi: Joe Gomez. Wchodzi: Joel Matip.

1
Czy Liverpool FC ocknie się przed końcem meczu?
2
3
1
komentarz

Liverpool FC grał katastrofalnie w obronie, ale w ofensywie potrafił coś zdziałać. Jednoosobową armię stanowił Mohamed Salah, który sprawdził Alexa Mereta uderzeniem celnym. Były też inne szanse na poprawienie wyniku, ale przy takim paraliżu w defensywie, nie da się niczego zdziałać w Neapolu. Juergen Klopp zbiegł do szatni jak oparzony przy stanie 0:3.

12
7
5
7
5
45'

Doliczone dwie minuty.

2
4
4
5
2
44'

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu K. Kvaratskhelia.

To jest koncert, to jest szaleństwo. Ogromnie może podobać się radość Giovanniego Simeone ze zdobycia wymarzonego gola w Lidze Mistrzów. Argentyńczyk oddał uderzenie z bliska do bramki Liverpoolu po podaniu Chwiczy Kwaracchelii. Efektowny drybling nowej gwiazdy Napoli i jest kolejnym, po Piotrze Zielińskim, piłkarzem, który zezłomował obronę The Reds.

2
43'

Człowiek z "20" na plecach robi co chce.

6
3
5
2
2
41'
41'

Pograne, nie jest to dobry wieczór dla Victora Osimhena, ale pewnie rozchmurzy się w razie zwycięstwa.

1
1
2
2
40'

Przerwa w grze spowodowana problemami zdrowotnymi Victora Osimhena.

1
3
1
37'

Idą idą Azzurri po zwycięstwo.

1
35'

Generalnie żywa konfrontacja. Przed golem było celne uderzenie Mohameda Salaha, ale nie pokonał nim Alexa Mereta. Z kolei przed momentem pudło po dośrodkowaniu. Być może The Reds jeszcze coś zdziałają na Stadio Diego Armando Maradona.

1
1
1
31'

Gol! Strzelił Andre Zambo Anguissa. Asystował mu Piotr Zieliński.

W 31. minucie Napoli postawiło już na swoim i powiększyło prowadzenie na 2:0. W zasadzie podopieczni Luciano Spallettiego grają między obrońcami z Liverpoolu jak między pachołkami. Piotr Zieliński nas tu po prostu zachwyca. Rewelacyjna wymiana podań z Andre-Franckiem Zambo Anguissą, a ten pokonał Alissona płaskim uderzeniem w sytuacji sam na sam. Asysta reprezentanta Polski - palce lizać.

1
29'

To wszystko może drogo kosztować! Rewelacyjna szansa na drugiego gola i ponownie Napoli nie potrafi powiększyć prowadzenia. W 29. minucie Victor Osimhen zabrał piłkę Joe Gomezowi, ale nie połakomił się na kolejne uderzenie. Podanie napastnika Azzurrich do Chwiczy Kwaracchelii, a jego uderzenie zostało zatrzymane w kapitalny sposób przez ostatnią nadzieję gości - Virgila Van Dijka.

1
2
5
2
1
25'

Przeżyjmy to jeszcze raz.

5
1
3
3
2
23'

Rzut karny, zmarnowany przez Victora Osimhena, może, chociaż nie musi, być punktem krytycznym tego spotkania. Liverpool FC dostał nieco wiaterku w żagle. Mohamed Salah próbował doprowadzić do remisu, ale na początek trzeba postarać się o dobre przyjęcie piłki.

2
2
2
4
1
19'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Victor Osimhen!

I bez sensu, że Piotr Zieliński oddał tę piłkę. Na dobrze, Victor Osimhen zasłużył na wykonanie wywalczonej przez siebie jedenastki, ale zrobił to źle. Jego uderzenie zostało obronione przez Alissona i pozostaje tylko 1:0 dla Napoli.

6
11
11
23
31
18'

Żółtą kartkę otrzymał Virgil van Dijk za faul na Victorze Osimhenie w polu karnym.

4
1
1
4
1
17'

Raz jeszcze rzut karny i podchodzi Piotr Zieliński! No nie, fałszywy alarm, oddał piłkę Victorowi Osimhenowi.

2
5
5
12
16'

Sędzia ruszył do monitora.

4
1
1
1
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa meczu obiecująca akcja Azzurrich. Podanie prostopadłe Francka-Andrego Zambo Anguissy trafiło w szesnastkę do Victora Osimhena. Ten sygnalizuje przewinienie i domaga się przyznania gospodarzom drugiego rzutu karnego.

1
1
4
13'

Jeszcze nie odpowiedział niczym interesującym Liverpool FC. Po głębokim dośrodkowaniu próbował oddać uderzenie Mohamed Salah, ale piłka uciekła mu i nie przetestował on formy dnia Alexa Mereta.

1
1
2
10'

Żółtą kartkę otrzymał James Milner za brzydki wślizg w nogi Andrego-Francka Zambo Anguissy.

3
1
3
8'

Tego pana nie trzeba przedstawiać!

4
1
3
1
5'

Profesura Piotra Zielińskiego! Pierwszy gol reprezentanta Polski w tegorocznej Lidze Mistrzów. "Zielek" wywalczył jedenastkę, ponieważ to jego uderzenie było blokowane ręką przez Jamesa Milnera i również on zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Pokonanie Alissona nie okazało się wielkim wyzwaniem. Spokojne uderzenie na 1:0 dla Napoli po położeniu Brazylijczyka.

114
49
6
3
1
5'

Podchodzi Polak!

25
18
2
3
2
4'

Po chwili była kolejna szansa na gola Azzurrich, a uderzenie Piotra Zielińskiego było blokowane ręką. Rzut karny!

15
6
4
2
1'

Ogromne poruszenie na trybunach Stadio Diego Armando Maradona, ponieważ mocno zapachniało prowadzeniem Napoli zanim minęła minuta meczu. Kapitalne podanie w pole karne do Victora Osimhena. Nigeryjczyk poradził sobie z Alissonem, ale wygonił się do boku i z ostrego kąta oddał uderzenie w słupek!