Liga Mistrzów: 1/8 finału, pierwsze mecze
(0:0)
Zakończony
Benfica Lizbona
90+1'

Goncalo Guedes huknął z dystansu! Piłkarz Benfiki Lizbona nie nastawił celownika i piłka przeleciała obok słupka.

90'

Trzy minuty doliczył sędzia.

88'

Gol! Strzelił David Neres.

Katastrofalny błąd defensywy Club Brugge. David Neres wykorzystał chwilę nieuwagi Bjorne Meijra, przechwycił piłkę i wygrał pojedynek sam na sam z Siomnem Miignoletem.

86'

Uderzenie Joao Mario sprzed pola karnego. Ofensywny pomocnik mógł mieć dublet na koncie, ale przestrzelił.

85'

Tajon Buchanan przedostał się w pole karne, lecz Antonio Silva zatrzymał skrzydłowego. Obraz gry się nie zmienia.

83'

Bramkarz Benfiki Lizbona bez trudu interweniował po wrzutce z lewej strony. Kolejny atak gospodarzy zakończył się niepowodzeniem.

81'

Scott Parker nie ma zbyt wiele do stracenia. Opiekun Club Brugge wpuścił już na boisko byłego napastnika FC Barcelony, Ferrana Jutglę.

79'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Kamal Sowah #19
77'

Tajon Buchanan dynamicznie ruszył lewym skrzydłem. Alejandro Grimaldo z łatwością powstrzymał piłkarza Club Brugge.

75'

Portugalczycy kradną cenne sekundy Club Brugge. Podopieczni Rogera Schmidta chcą utrzymać jednobramkową przewagę przed rewanżem.

72'

Chiquinho kompletnie zagubił się w polu karnym. Po jego próbie piłka przeleciała obok słupka.

70'

20 minut do końca regulaminowego czasu. Wydaje się, że gracze Benfiki Lizbona są pewni swego.

68'

David Neres miał dobrą sytuację. Piłkarz Benfiki Lizbona wyhamował przed samym polem karnym.

65'
Casper Nielsen #27
Denis Odoi #6
65'
63'

W drugiej połowie Benfica Lizbona ma przewagę pod każdym względem. Scott Parker nie może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

61'

Kamal Sowah został uderzony przez Rafę Silvę. Portugalczykowi upiekło się, bo sędzia nawet nie zauważył faulu.

59'

Obiecujący kontratak zakończył sie niecelnym zagraniem Kamala Sowaha. Tylko rzut rożny.

57'

Posiadanie piłki:

Club Brugge - 43 proc.

Benfica Lizbona 57 proc.

55'

Portugalczycy zasłużyli na prowadzeniu. W drugiej połowie Club Brugge nie ma żadnych argumentów w ataku.

53'

Benfica Lizbona objęła prowadzenie na trudnym terenie i teraz to gospodarze muszą gonić wynik. Club Brugge w trudnym położeniu.

51'

Gol! Strzelił Joao Mario.

Simon Mignolet jest załamany! Belg już miał piłkę na rękach. Po jego interwencji futbolówka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce. Trafienie na koncie Joao Mario.

1
50'

Będzie rzut karny dla Benfiki Lizbona! Nierozważny faul Jacka Hendry'ego na Goncalo Ramosie.

49'

Początek drugiej polowy z lekkim wskazaniem na Benfikę Lizbona. Belgowie przyglądają się grze.

47'

Goncalo Ramos może pluć sobie w brodę. Napastnik nieczysto trafił w piłkę po celnej wrzutce Alejandro Grimaldo.

czas Druga połowa
Czy w drugiej połowie doczekamy się bramek?
0:0'

Piłka trafiła do siatki po strzale głową Denisa Odoia, ale... Arbiter zasygnalizował spalonego. Już wszystko jasne, gola nie będzie.

43'

Odważne wyjście z bramki Odysseasa Vlachodimosa. Golkiper dużo ryzykował, natomiast ustrzegł się błędu.

43'
41'

Nie zapowiada się na zmianę na tablicy wyników przed zmianą stron. Oba zespoły grają zachowawczo.

39'

Jak dotąd to była najgroźniejsza akcja Portugalczyków:

37'

Teraz Goncalo Ramos wygrał pojedynek powietrzny w polu karnym. Simon Mignolet odprowadził piłkę wzrokiem.

36'

Goncalo Ramos podłączył się do akcji ofensywnej na lewej flance. Napastnik zanotował stratę, ale goście szybko odzyskali piłkę.

34'

Groźnie pod bramką Benfiki Lizbona. Rafa Silva nie potrafił zaskoczyć Simona Mignoleta strzałem z ostrego kąta.

32'

Obie drużyny nieco podostrzyły grę. Denis Odoi od kilkudziesięciu sekund nie podnosi się z murawy.

30'

Przemyślana akcja Benfiki Lizbona. Joao Mario przerzucił piłkę nad obrońcami, dopadł do niej Rafa Silva i trafił tylko w lewy słupek.

29'
Club Brugge
27'

Znakomitą sytuację zmarnował Antonio Silva. Stoper dopadł do piłki po zgraniu Nicolasa Otamendiego i z pięciu metrów spudłował.

26'

Alejandro Grimaldo zabawił się w polu karnym i w ostatniej chwili interweniował Brandon Mechele. Defensor przeniósł piłkę nad poprzeczką.

24'

Ależ błąd Clintona Maty! Benfica Lizbona ruszyła z szybkim atakiem, ale Fredrik Aursnes fatalnie skiksował.

22'

Goncalo Ramos przewrócił się przed polem karnym i rozłożył ręce. Włoski arbiter nie dopatrzył się tutaj przewinienia.

20'

Benfica Lizbona bezskutecznie próbuje oddalić grę od własnego pola karnego. Gospodarze w natarciu.

18'

Świetna atmosfera na stadionie Club Brugge. Podopieczni Scotta Parkera mogą liczyć na głośny doping swoich kibiców.

16'

Ponad kwadrans gry za nami. Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że Belgowie przejęli inicjatywę.

13'

Gorąca atmosfera na stadionie w Brugii. Doszło do spięcia na linii Denis Odoi - Rafa Silva, a ten pierwszy ma już na koncie żółty kartonik.

11'

Noa Lang mocno się przeliczył przy uderzeniu z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

9'
Club Brugge
7'

Dobry moment Club Brugge. Niespodziewanie akcja przeniosła się pod pole karne Benfiki Lizbona.

5'

Tajon Buchanan wypracował sobie stuprocentową sytuację. Skrzydłowy trafił prosto w interweniującego bramkarza przyjezdnych.

4'

Pierwsza okazja Benfiki Lizbona. Goncalo Ramos zbyt lekko uderzył głową, a Simon Mignolet był dobrze ustawiony.

3'

Alejandro Grimaldo dynamicznie wbiegł w pole karne. Lewy obrońca wywalczył tylko rzut rożny.

2'

Benfica Lizbona nie forsuje tempa tuż po pierwszym gwizdku. Goście wymienili już kilkadziesiąt podań.

czas Start meczu
20:57

Mecz na Jan Breydel Stadion w Brugii poprowadzi Davide Massa z Włoch.

20:53

W Benfice odpowiedzialność za strzelanie goli spoczywa na Goncalo Ramosie:

20:50

W składzie gospodarzy brakuje Ferrana Jutgli:

20:43

Club Brugge jako pierwszy belgijski zespół w historii zakwalifikował się do 1/8 finału Ligi Mistrzów, lecz notuje zniżkę formy w rodzimych rozgrywkach. Benfica Lizbona ma za sobą niespodziewaną porażkę ze Sportingiem Braga w Pucharze Portugalii.

20:40

Przed nami spotkanie rewelacji tej edycji Ligi Mistrzów. W 1/8 finału rozgrywek Club Brugge zmierzy się z Benficą Lizbona, która jest uznawana za faworyta dwumeczu. Zaczynamy granie punktualnie o godz. 21:00!