Benfica Lizbona. Schodzi: Antonio Silva. Wchodzi: Lucas Verissimo.

Lucas Verissimo #4
schodzi Schodzi
87'

Gol! Strzelił Bjorn Meijer. Asystował mu Tajon Buchanan.

Club Brugge uratował honor golem na 1:5 w 87. minucie. Benfica odpuściła ustawionego w polu karnym Bjorna Meijera, a ten zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia po podaniu Tajona Buchanana. Piłka trafiła idealnie w okienko bramki portugalskiego zespołu. Co prawda było to jedyne, ale przynajmniej efektowne trafienie gości.

Bjorn Meijer #14
Club Brugge
4
2
1
1
85'

Benfica niezmiennie w posiadaniu piłki i nie dopuszcza do głosu przeciwnika. Club Brugge chce już ukryć się w szatni. Początki w Lidze Mistrzów były piorunujące, jednak pożegnanie jest bardzo smutne.

1
80'

Przeciągnięte płaskie dośrodkowanie i gracze Club Brugge nie musieli tym razem martwić się kolejnym uderzeniem w kierunku bramki Simona Mignoleta.

77'

Gol! Strzelił David Neres. Asystował mu Joao Neves.

Sprytne uderzenie do sieci. W pierwszym tempie sędziowie nie uznali gola wprowadzonego z ławki rezerwowych Davida Neresa, ale po wideo weryfikacji jest wskazanie na środek boiska. Gracz Benfiki ponownie miał bardzo dużo miejsca w polu karnym Club Brugge i aż żal byłoby z tego nie skorzystać.

Asysta:
Joao Neves #87
1
75'

Club Brugge. Schodzi: Hans Vanaken. Wchodzi: Mats Rits.

75'

Club Brugge. Schodzi: Kamal Sowah. Wchodzi: Antonio Nusa.

Antonio Nusa #32
Kamal Sowah #19
74'

Benfica Lizbona. Schodzi: Joao Mario. Wchodzi: Joao Neves.

74'

Benfica Lizbona. Schodzi: Nicolas Otamendi. Wchodzi: Morato.

Morato #91
71'

Gol! Strzelił Joao Mario.

To nie jest koniec mocnych wrażeń. Benfica bawi się na połowie coraz mocniej zrezygnowanych przeciwników. W 71. minucie Joao Mario doczekał się swojego gola, a wynik na 4:0 zmienił technicznym strzałem z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana gospodarzom za wślizg w nogi Gilberto.

3
1
70'

Sędzia przyznał rzut karny Benfice, idealna szansa na kolejnego gola.

3
1
68'

Alejandro Grimaldo nie miał tym razem ochoty na asystowanie i sam pokusił się o oddanie uderzenia w kierunku bramki Simona Mignoleta. Tym razem bez gola, ale to marne pocieszenie dla zawodników Club Brugge.

66'

Szansa na oddanie pierwszego uderzenia celnego na bramkę Odisseasa Vlachodimosa. W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i popisali się blokiem.

63'

Benfica Lizbona. Schodzi: Alexander Bah. Wchodzi: Gilberto.

Alexander Bah #6
63'

Benfica Lizbona. Schodzi: Chiquinho. Wchodzi: David Neres.

Chiquinho #22
62'

Club Brugge. Schodzi: Clinton Mata. Wchodzi: Denis Odoi.

Denis Odoi #6
62'

Club Brugge. Schodzi: Roman Jaremczuk. Wchodzi: Ferran Jutgla.

Roman Yaremchuk #70
60'

Godzina nie wystarczyła zawodnikom Club Brugge do oddania celnego strzału na bramkę Odisseasa Vlachodimosa. Niebawem kolejne zmiany zaproponowane przez szkoleniowca przyjezdnych.

1
57'

Gol! Strzelił Goncalo Ramos. Asystował mu Alejandro Grimaldo.

W kwadransie po przerwie kolejny gol. Ponownie Goncalo Ramos znalazł się w dobrym miejscu oraz czasie. W 57. minucie gracz Benfiki oddał płaskie uderzenie na 3:0 po dograniu Alejandro Grimaldo. Club Brugge pogubił się w obronie i dostaje solidne lanie w rywalizacji z liderem ligi portugalskiej.

55'

Odrobinę nużąca wymiana podań w wykonaniu zawodników z Portugalii. Każda minuta przybliża jednak Benficę do celu, a po zdobyciu aż czterech goli w dotychczasowej części dwumeczu, ma prawo do spokojnego przemieszczania się po boisku.

1
53'

Benfica w grze na utrzymanie piłki. Zawodnicy ze stolicy Portugalii wymienili spokojne podania, a Club Brugge nie zorganizował się do agresywnego pressingu.

50'

Blokowane uderzenie z dystansu w kierunku bramki Odisseasa Vlachodimosa. Benfica zyskała czas na rozstawienie się na pozycjach w obronie.

48'

Żółtą kartkę otrzymał Bjorn Meijer za ostre przewinienie.

Club Brugge
1
czas Druga połowa
46'

Club Brugge. Schodzi: Noa Lang. Wchodzi: Raphael Onyedika.

Raphael Onyedika #15
komentarz

Goncalo Ramos dorzucił gola na 2:0 w rewanżu.

1
Czy po przerwie padnie minimum gol?
komentarz

Benfica prowadzi zasłużenie. Nie można było odmówić waleczności gościom, ale w ich atakach było mniej jakości, a więcej chaosu. W końcówce pierwszej połowy Rafa Silva oraz Goncalo Ramos oddali uderzenia do bramki Simona Mignoleta, a stan 4:0 w dwumeczu nie zapowiada nam pasjonujących drugich 45 minut.

1
45+2'

Gol! Strzelił Goncalo Ramos. Asystował mu Joao Mario.

Benfica jeszcze przycisnęła przed zejściem na przerwę do szatni i powiększyła prowadzenie na 2:0 strzałem Goncalo Ramosa w czasie doliczonym. Tym samym piłkarz zespołu z Lizbony dorzucił trafienie do wcześniejszej asysty. Goncalo Ramos zabawił się z obrońcami z Brugii po podaniu Joao Mario, a następnie oddał płaskie uderzenie do siatki obok bezradnego Simona Mignoleta.

5
2
45'

Doliczone dwie minuty.

44'

Jeszcze szansa na pokonanie Simona Mignoleta z rzutu wolnego niedaleko od pola karnego Club Brugge. Alejandro Grimaldo trafił w bramkę gości, ale strzelił zbyt banalnie, żeby zaskoczyć bramkarza.

42'

Benfica ponownie na prowadzeniu, tak samo jak w pierwszym meczu.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Abakar Sylla za ostre przewinienie.

Abakar Sylla #94
Club Brugge
2
40'

Club Brugge jest w tych okolicznościach hen daleko od ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po stracie trzeciego gola w dwumeczu, było rozegranie zawodników z Belgii, ale w znacznej odległości od bramki Odisseasa Vlachodimosa.

1
38'

Gol! Strzelił Rafa Silva. Asystował mu Goncalo Ramos.

Sytuacji podbramkowych Benfiki było już całkiem sporo i w 38. minucie gospodarze doprowadzili do wyniku 1:0. Rafa Silva przymierzył płasko w narożnik bramki Simona Mignoleta po podaniu Goncalo Ramosa. Napastnik poradził sobie z opanowaniem piłki, a następnie wypracował sobie miejsce do oddania strzału w rywalizacji z dwoma obrońcami.

2
1
36'

Club Brugge atakuje momentami zbyt chaotycznie, co utrudnia podniesienie temperatury dwumeczu golem kontaktowym. Gościom nie można jednak odmówić chęci do nacierania na bramkę Benfiki.

34'

Akcja indywidualna na lewej stronie boiska została przerwana i Club Brugge musiał zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego. Belgijska drużyna pozostała przez dłuższy czas na połowie Benfiki, ale nie oddała uderzenia ani po dochodzącym, ani po odchodzącym dośrodkowaniu.

31'

Za drużynami dwa kwadranse meczu i nie były one przesadnie pasjonujące. Benfica jest lepsza, ale nie potrafiła przekuć żadnej z sytuacji podbramkowych w prowadzenie w rewanżu.

29'

Żółtą kartkę otrzymał Nicolas Otamendi za faul blisko własnego pola karnego.

28'

Alejandro Grimaldo pogubił się na lewej stronie boiska i tym razem nie przyspieszył dobrze zapowiadającego się ataku. W odpowiedzi rajd Tajona Buchanana został zatrzymany faulem Nicolasa Otamendiego blisko linii pola karnego Benfiki.

27'

Duże rozczarowanie w Lizbonie, ponieważ tym razem akcja Benfiki zakończyła się spektakularnym niepowodzeniem. Drużyna z Portugalii atakuje częściej, ale brakuje jej skuteczności do powiększenia zaliczki z lutego.

23'

Hans Vanaken wbiegł z drugiej linii w pole karne Benfiki Lizbona. Zaskoczył on delikatnie obrońców Club Brugge, ale nie przymierzył strzałem głową po wrzutce z głębi pola.

20'

Żółtą kartkę otrzymał Noa Lang za odłożone w czasie przewinienie.

Club Brugge
2
2
1
1
1
20'

Już w 20. minucie Bjorn Meijer ratował gości na linii bramkowej po dośrodkowaniu Alejandro Grimaldo oraz uderzeniu Joao Mario.

18'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Jaremczuk za spóźniony atak wślizgiem.

Club Brugge
1
1
1
1
1
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa ponownie zaatakowała Benfica, która radzi sobie lepiej z obroną przeciwnika. Płaskie dogranie Joao Mario trafiło w centrum pola karnego do Florentino. Defensor Club Brugge przeszkadzał do końca i utrudnił oddanie celnego uderzenia.

1
1
1
1
1
13'

Spokojniejsze rozegranie Club Brugge, który ma dwubramkową stratę do odrobienia po niepowodzeniu w pierwszym spotkaniu. Skończyło się to jednak wszystko w centrum boiska po przewinieniu.

1
1
2
1
1
10'

Podanie na wolne pole i próba wpakowania piłki do bramki Simona Mignoleta. Zabrakło bardzo dużo dokładności strzelcowi.

1
1
1
1
1
8'

Duże zamieszanie, ponieważ gospodarze domagali się przyznania im rzutu wolnego pośredniego za podanie do Simona Mignoleta i jego złapanie piłki w dłonie. Sędzia nakazał zawodnikom z Lizbony skoncentrować się na kolejnych akcjach, a nie na protestowaniu.

1
1
1
1
1
6'

Płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Club Brugge. Na przedpole wyszedł Simon Mignolet i nie pozwolił na dojście piłki do żadnego z zawodników Benfiki.

1
1
1
1
1
4'

Rywalizacja w Lizbonie rozpoczęła się punktualnie i nieomal doszło już do piłkarskiego wstrząsu. Benfica gra w czerwonych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Jej przeciwnik z Belgii w ciemnych strojach z błękitnymi elementami.

1
1
1
1
1
2'

Praktycznie pierwsza akcja Benfiki w rewanżu skończyła się lądowaniem piłki w bramce Club Brugge. Joao Mario jest w ostatnich tygodniach w rewelacyjnej formie strzeleckiej i zakończył on uderzeniem z krzyżaka płaskie dośrodkowanie. Ostatecznie nie ma jednak gola z powodu wcześniejszego spalonego.