(1:0)
Zakończony
Borussia Dortmund
komentarz

Koniec! Chelsea odrobiła straty z pierwszego meczu i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Piłkarze z Dortmundu ruszyli z pretensjami do sędziego.

10
3
7
3
90+8'

Grają na czas gospodarze. Utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika.

16
7
1
5
9
90+8'
7
3
1
4
90+7'
2
1
5
5
8
90+5'

Już nawet Meyer w polu karnym. Zamieszanie. Wolf strzelał dwukrotnie, najpierw trafił w kolegę z drużyny, a następnie uderzył prosto w stojącego na środku bramki Kepę.

4
6
2
6
2
90+5'

Reus przewrócił się w polu karnym, ale nie ma mowy o faulu. Tylko rzut rożny dla gości.

8
8
2
90+4'

Pulisić miał otwartą drogę do bramki. Mógł zamknąć ten mecz, ale nie chciał iść do kontry. Zwolnił grę, nie podał też do wybiegającego na czystą pozycję Gallaghera. I po chwili stracił piłkę.

1
1
2
2
2
90+2'

Przepychanki na boisku. Zaczęło się od tego, ze Chilwell nie chciał oddać piłki po faulu. Popchnął go Wolf i tak powstało zamieszanie.

3
5
1
2
1
90+2'
4
2
1
90+2'
1
1
2
90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

1
1
89'

I w końcu coś się działo. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzelał głową Bellingham, ale nad bramką.

2
1
1
1
89'

Już praktycznie całym zespołem atakuje Borussia, ale w dalszym ciągu brakuje konkretów pod bramką.

1
2
1
2
87'
86'

Reus drugi raz oddał rzut wolny Guerreiro. Zamiast strzało było dośrodkowanie, w zamyśle na dalszy słupek, jednak nie zaatakował piłki żaden z zawodników w żółtej koszulce.

3
2
84'

Kradną cenne sekundy gospodarze. Pomagają im kibice, którzy wrzucają drugą piłkę na boisko.

3
1
2
81'

Rezerwowy Bynoe-Gittens kiwał, czarował, aż w końcu wybiegł z piłką poza boisko. W ten sposób Borussia raczej nie doprowadzi do dogrywki.

1
2
1
79'

Mądra gra Chelsea. Nie dopuszcza rywala pod swoje pole karne, natomiast trudno mówić tu o stawianiu autobusu.

5
2
1
77'
2
1
1
5
4
77'
76'

Kontratak Chelsea zakończony golem Callaghera na pustą bramkę, ale... spalony. Mijanka na środku boiska i Sterling był o centymetry wysunięty przed obrońcę.

5
1
3
4
1
73'

Płaski strzał Suele zza pola karnego... obok bramki. Niewiele zabrakło.

1
1
1
2
1
72'

Chilwell zagrywał z rzutu rożnego, jednak nie oddali strzału gospodarze. Dobra postawa defensywy BVB.

3
2
2
71'

Atak pozycyjny gości, ale nie potrafią przedostać się w pole karne. Grają zbyt wolno i czytelnie.

1
2
1
69'

Schlotterbeck podawał do wbiegającego za linię obrony Reusa, ale zagrał niedokładnie. Niemiec nie miał szans, by dobiec do piłki przed Kepą.

1
1
67'
65'

Kartka dla Kepy za grę na czas.

3
2
65'
3
1
1
65'

Szybka akcja Borussii. Wolf zagrał z Reyną na prawym skrzydle, boczny obrońca strzelał na bramkę, ale broni Kepa! Po chwili doszło do faulu w ofensywie.

1
1
64'
wchodzi Wchodzi
Jamie Bynoe-Gittens #43
schodzi Schodzi
1
62'

Niespełna pół godziny do końca. Chelsea ma ten mecz pod względną kontrolą, choć coraz wyżej i bardziej agresywnie podchodzą do pressingu goście.

1
1
1
1
1
61'

Borussia w ataku pozycyjnym. Próbował przyspieszyć Bellingham, ale nie przedarł się przez defensywę Chelsea. Po chwili z dystansu przymierzył jeszcze Emre Can - w środek bramki. Pewnie Kepa.

1
2
1
58'

Jak to nie wpadło?! Bellingham marnuje fantastyczną okazję. Piłka spadła mu pod nogi sześć metrów od bramki, mógł zrobić wszystko, lecz strzelił obok słupka!

2
4
7
4
58'

Goście muszą zmienić taktykę. Zaczęli ten mecz spokojnie, a przypomnijmy, że w końcówce pierwszej połowy kartkę za grę na czas otrzymał Suele.

1
1
55'

Borussia mogła odpowiedzieć. Chelsea zaskoczona szybkim rozegraniem rzutu wolnego, ale strzał Reyny z osiemnastu metrów jest blokowany.

1
1
1
53'

Dla odmiany protestują przyjezdni. Ich zdaniem Havertz zatrzymał się przed strzałem, co jest niedozwolone. Sędzia jest jednak innego zdania. Było zwolnienie, ale nie zatrzymanie.

3
3
2
1
4
53'

Havertz strzelił w ten sam róg, ale tym razem nie w słupek, a do bramki. Chelsea prowadzi 2:0!

20
6
1
7
12
52'

Sędzia techniczny tłumaczy trenerowi gości o co chodzi. Cóż, często ten przepis jest martwy.

2
5
2
3
5
51'

Ale znowu coś sprawdzamy na VAR. I powtórka rzutu karnego! Zbyt szybko wbiegli w pole karne zawodnicy BVB!

6
9
3
5
13
50'

Goście protestują, ale nie mają racji. Decyzja nie będzie zmieniona.

11
5
2
6
11
49'

Rzut karny dla Chelsea!

18
8
4
5
5
49'
4
2
1
1
48'

Sędzia idzie osobiście do monitora. Zagranie piłki ręką było ewidentne. Kwestia interpretacji czy na rzut karny.

6
5
1
1
47'

Wszystko działo się w polu karnym. Jest przerwa w grze. Czekamy na decyzję VAR!

1
2
1
1
47'

Meyer broni strzał Kovacicia z szesnastu metrów, ale wcześniej po dośrodkowaniu Cucurelli piłkę ręką zagrał Wolf. Sędzia nie reaguje!