(1:0)
Zakończony
Polska
komentarz

Kolejny wstyd za nami. Można się było tego spodziewać po ostatnich wyczynach Polaków. Jednak, kiedy się to przeżyło, to czujemy złość. Ci zawodnicy chcieli, ale jedynie przez dwa kwadranse. Później? Później był wstyd, kompromitacja. Zapewne piłkarze porażką się nie przejmą. Tłuste koty mają inne problemy, co ich obchodzi kibic piłki nożnej.

693
1034
38
54
80
90+4'

Jeszcze gospodarze, Seferi uderzył tuż obok bramki.

102
246
11
19
23
90+1'

Chciałoby się napisać: Tirana dzisiaj nie zaśnie. Dla nich to jednak taki mecz jak dla nas z San Marino. My jesteśmy PRZEDOSTATNIM zespołem grupy. To się nie dzieje.

196
844
42
52
49
90'

Jeszcze 4 minuty cierpień młodego kibica.

135
607
22
35
25
90'

Lewandowski! On tak specjalnie? Wrzutka nie wiadomo do kogo. Na wysokości 100 metrów. Wstyd panie napastniku!

160
582
26
30
44
89'

My nawet w kartkach przegrywamy z Albanią...

116
573
19
23
20
88'
84
204
20
20
31
88'

Tymczasem z dystansu z woleja Lewandowski. Dwa metry obok celu.

52
274
24
27
36
87'

"Albania to był raj, Do którego sił mi było brak" - śpiewali przed laty chłopcy z Lady Pank. Oni coś czuli.

50
293
13
14
12
86'

Sędzia szasta kartkami niczym Mateu Lahoz Antonio. Hiszpan...

30
85'

Grosicki z kornera, dobre, ale żaden z naszych nie był w stanie wbić piłki do bramki z kilku metrów.

42
191
16
19
27
84'

Już wiemy! To jest jakiś kolejny protest Polaków. Za to, że w samolocie nie mają już dostępu do barku! Inaczej nie może być. Co na boisku? Wciąż się miotamy.

76
419
14
22
24
83'

Dżinie, jacy oni są słabi. Zagranie do Grosickiego. Z autu Albania.

48
262
19
15
19
82'

Przed laty na Amidze graliśmy w "Centuriona". Tam była opcja: atak frontalny. Zresztą w FIFIE też jest. W naszej kadrze nie ma. Mamy "autobus Czesława", ataku brak.

54
271
12
14
21
81'

Na boisku nuda, a my się zastanawiamy: Papszun czy Probierz? Dalej nasze myśli nie chcą sięgać.

120
318
14
23
17
80'

Kiedyś, za "trenera" Bońka wrota Euro Polacy otworzyli Łotwie. Teraz zapraszamy na turniej Albanię. Dobry z nas naród. Taki naiwny.

121
494
16
20
18
80'
9
79'

Miotają się nasi. Miejscowi bez emocji. Oni czują, że kolejne punkty wpadną na konto. Euro coraz bliżej. Dla Albanii. Polska? Wiemy, są inne drogi, ale trochę wstyd by był wchodzić z taką formą.

81
223
8
19
15
79'
20
75'

Uderzenie Grosickiego postraszyło wszystkich, tylko nie bramkarza, którzy bardzo nudzi się w tym meczu.

11
75'
21
73'

Po co my na to w ogóle patrzymy. Super książki czekają, a tutaj "Dziady" cz. V.

150
500
18
12
16
72'

Polacy starają się coś zdziałać, ale bez team spirit niewiele zdziałamy. Ok. Dajemy milion do podziału za wygraną. Poprosimy o numery kont.

126
553
21
19
29
70'
451
208
42
24
29
70'
70'
20
17
2
9
7
69'

Możemy swoje pisać, ale Wyspy Owcze pokonaliśmy!

80
443
13
12
8
69'
7
68'

Albania swoje. Z rzutu wolnego kropnął Bajrami. Szczęsny w końcu coś obronił.

51
217
8
11
15
67'

Krychowiak powinien wylecieć z boiska. Sędzia z niewiadomych powodów oszczędził Polaka. Może lepiej grać w dziesiątkę.

109
395
14
7
17
66'

Kolejna próba gospodarzy. Polaków na boisku nie ma. Podobno jest na nim Lewandowski. Żart.

116
485
9
16
17
Czy selekcjoner po meczu zostanie pożegnany?
8
65'
36
61
13
22
28
63'

Kartka za zdjęcie koszulki, a u nas szacunek za to, co pokazał i jak obnażył naszych.

43
62'

Gol! Strzelił Mirlind Daku. Asystował mu Ylber Ramadani. To się nie dzieje... "Jak do tego doszło nie wiem". Daku znalazł się z piłką pięć metrów przed bramką. Wieteska tylko udawał, że kryje rywala. Ten go zweryfikował i z ostrego kąta uderzył. Szczęsny? Cóż. Wrócił nasz dawny, poczciwy Wojtek. A idźcie w...

64
62'

Słuchając miejscowego spikera czujemy się jak na wakacjach. Tylko tutaj nie ma darmowych drinków.

53
181
8
4
7
62'
Myrto Uzuni #11
7
5
2
15
24
61'
9
25
3
20
30
61'
61'
60'

"Krycha" przymierzył buta do twarzy rywala. Pasuje. Sędziemu nie do końca.

58
221
19
10
14
59'

Brawa miejscowych. To strzał Krychowiaka, a właściwie para strzał. Coś w stylu "zamiast puree ze smalcem, puree z dżemem".

30
194
9
8
8
59'
32
19
5
13
10
57'

Szymański nie zdecydował się na strzał, ale dośrodkował. Piłkę gonił Kamiński, jednak głową nie dał rady groźnie uderzyć.

23
66
10
10
16
55'

Kamiński wycofał do Krychowiaka, ten mocno uderzył, ale metr ponad bramką rywala.

47
153
25
31
24
54'

W końcu z lewej strony dośrodkował Kiwior. Niestety niezbyt dokładnie. Tutaj potrzeba Świderskiego do wykończenia takich chaotycznych dograń.

17
79
7
11
14
53'

Atak pozycyjny Polaków. Jednak bez zaskoczenia, wolno i bez zdobywania pola.

27
88
13
12
21
52'

Dobrze z kornera dogrywał Szymański, jeszcze lepiej zachowali się obrońcy.

19
44
5
15
15
50'

Korner dla Albanii. Pierwszy w meczu. Bez zagrożenia pod naszą bramką. Tyle dobrego. Złe jest to, że niewiele robimy, aby doprowadzić do remisu.

26
90
9
15
24
49'

Chcieliśmy zagrać kombinacyjnie. Nie wyszło. Bereszyński zgubił piłkę.

29
130
12
17
20
komentarz

Czytelnicy proszą w listach, anonsach, telegramach. Spełniamy marzenia.

34
51
3
8
10
47'

Wiemy, że oni potrafią. Wierzymy w nich, niczym nasz kot czekający aż ptak wypadnie z gniazda. W sumie on do dzisiaj czeka.

27
143
11
10
15
46'

Jeszcze się tam żagiel bieli... Tzn. mamy jeszcze złudzenia.

29
134
7
9
7
czas Druga połowa
45+8'
komentarz

Po przerwie chyba trzeba liczyć na cud. Tak kadra zamiast wchodzić w świat żywych na razie nam niestety umiera.

174
483
31
46
47
45+8'

Kolejny faul Bereszyńskiego w meczu i w sumie ma kartkę.

53
116
11
14
24
45+7'

Kolejna kartka dla Polaka.

60
97
16
12
31
45+6'

Z dystansu uderzył Bajrami. Postraszył miejscowych z sąsiedniej dzielnicy.

18
82
12
6
12
45+4'

Gubimy się w tyłach. Na nasze szczęście bez konsekwencji.

43
124
11
23
35
45+2'

Lewandowski rozpoczął... kontrę gospodarzy. Dobrze zachował się Bereszyński, który w porę zdołał wrócić.

71
214
19
25
30
45+1'

Ostro zaatakowany Wieteska. Kartka dla gracza gospodarzy.

103
59
17
22
29
45'

Jeszcze 8 minut przed nami. Może teraz coś się zmieni? Tylko trzeba chcieć i mieć pomysł.

32
117
19
13
12
43'

Po zejściu Bednarka Albania zaczęła grać lepiej. Polacy niewiele potrafią zdziałać i do przerwy będziemy mieć humor taki średni.

49
242
15
19
28
41'

Wścieka się Santos, apeluje o spokój. Nasi jednak chcą grać to, co chcą rywale. Chaos, laga, nerwówka. Pokażmy, co potrafimy, a nie to, co pragną robić rywale.

65
350
21
16
35
39'

Miejscowi spiker za moment eksploduje. Fani z Albanii szaleją, A my? A my jesteśmy źli, bo wszystko długo dobrze wyglądało. A teraz gospodarze dostali ogromnego kopa. My też, ale w tylną część ciała.

155
487
20
36
49
37'

Gol! Strzelił Jasir Asani. No i nie ma czego zbierać... Asani huknął z dystansu lewą nogą. Próba z okolic narożnika pola karnego była, przy ustawieniu Szczęsnego, nie do obrony. Dostajemy w czapę. Od Albanii, która przez dwa kwadranse nie istniała. 1:0.

369
852
58
92
164
36'

Wracamy z dalekiej podróży. Cikaleshi źle przyjął piłkę, ale wyszło z tego dobre odegranie. Z ok. 15 metrów huknął Asilani. Tuż ponad bramką!

50
60
12
24
26
35'

Wieteska na murawę wszedł niemal bez rozgrzewki. Oby to nie był dla nas problem. Podobno nawet prosto z zakupów pojawił się na boisku.

20
127
12
17
17
34'
16
27
18
17
20
34'

Cierpi Bednarek, cierpi Mitaj. Gorzej wygląda sytuacja Polaka. - Ja $%$^$$^ - powiedział pod nosem.

14
62
14
27
18
33'

Dobrze w tyłach Bednarek. Defensor uprzedził napastnika i wywalił piłkę w trybuny.

35
30
11
7
10
32'

W końcu Albańczycy dłużej przy piłce. Wszystko jednak dzieje się 100 kilometrów od naszego pola karnego. Szczęsny ma relaks.

31
74
5
10
17
29'

Bereszyński ostro potraktowany przez rywala tuż obok sędziego liniowego. Ten akurat zajęty był czymś innym. Normalnie chłop nie widział.

39
135
16
28
64
27'

Polacy wciąż przy piłce. Albania jak na razie bezradna. Poza fanatyzmem miejscowych fanów niewiele można powiedzieć o gospodarzach.

79
89
10
17
22
25'

Już wiemy, na nieznacznym spalonym znalazł się Kiwior. Szkoda. Decydowały centymetry.

61
77
27
75
169
24'

Miejscowi szaleją. Gol anulowany, a tutaj wielka radość. Szaleją piłkarze, szaleją kibice. Szkoda. Wciąż bez goli.

69
123
30
56
178
23'

Mamy jeszcze VAR. Sprawdzamy czy nie doszło do zmiany przepisów. Dzwonimy do Pana Gila. Czy Kiwior zagrywał ręką, a może spalony?

53
140
36
45
98
21'

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Motyla noga - krzyczy Jakub Kiwior! Dośrodkował Szymański, Do piłki starali się dojść Bednarek i Kiwior. Piłka trafiła w obrońcę, po chwili znalazła się obok Kiwiora i defensor z bliska trafił do bramki! 0:1!

39
79
18
23
36
18'

Lewą stroną ruszył Bajrami. Szedł za nim Krychowiak, ale wiadomo... Mocne dogranie, ale na szczęście nikt do piłki nie doszedł.

35
121
19
11
19
16'

Korner dla Polaków. Przy piłce Zieliński. Miejscowi chcieli podzielić się pamiątkami i rzucali je w kierunku naszego zawodnika.

47
139
19
17
41
15'

Kwadrans za nami. Dobry początek Polaków, wciąż nie pozwalamy rywalom na wiele. Pod bramką jeszcze nie zdziałaliśmy zbyt dużo, ale jest nadzieja!

77
47
13
14
20
14'

Kapitalnie w środku pola Krychowiak. Zgrał piłkę głową na lewo. A mógł sfaulować!

43
213
10
10
19
13'

Z prawej strony dośrodkował Bereszyński. Piłkę bez większych problemów wybili obrońcy. Póki co nie dopuszczamy Albanii pod własną bramkę.

47
26
6
7
11
11'

Szymański do Zielińskiego. Zbyt mocno i szybszy bramkarz Albanii.

48
46
13
20
29
10'

Albania przy piłce. Kilka podań i bam! Długa za plecy naszych. Polacy jednak wiedzą jak się ustawić i robią ZONK rywalom.

57
30
7
6
16
8'

Miejscowi w ekstazie. Wszystko po kartce dla Bednarka.

42
120
14
26
73
7'

Pierwszy strzał w meczu. Zieliński uderzył z trudnej pozycji. Bramkarz pewnie interweniował.

64
36
8
7
25
7'

W polu karnym Szczęsnego już widzimy trzy wypalone placki. To efekt popisów miejscowych fanów.

21
47
5
5
24
6'

Rajd Lewandowskiego. "Lewy" z połowy rywala wbiegł na naszą. Zawsze od czegoś trzeba zacząć.

32
97
9
8
16
5'

Krychowiak trochę niepewnie, goście wyprowadzili kontrę, czyli: laga za naszą połowę i gaz do dechy napastników. Widać mają to wytrenowane.

16
70
5
8
14
4'

Gramy! "Krycha" dokonał wślizgu w wymiarze 5D. Po chwili Szymański popchnął rywala. Sędzia nic nie widział. Zaczynamy go lubić.

93
125
6
5
13
3'

3. minuta i Krychowiak jeszcze bez kartki. Co z tego, że graliśmy przez 20 sekund.

40
180
9
8
16
2'

Kapitan gospodarzy uspokaja lokalsów: Chłopy, grill po meczu, jak zgrilujemy tych chłoptasiów od Felipe - wykrzyczał w kierunku trybun.