Czy to dało się obronić? Tak Albania objęła prowadzenie [WIDEO]

W meczu Albania - Polska to nasza kadra zdobyła pierwszą bramkę, ale po interwencji VAR nie została ona uznana. W 37. minucie Jasir Asani oddał strzał życia, który wylądował w siatce. W fenomenalnym stylu gospodarze objęli prowadzenie.

Jakub Fordon
strzał Jasira Asaniego Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Jasira Asaniego
Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania Albania - Polska działo się z uwagi na kibiców gospodarzy. Ci od samego początku żyli meczem na całego i dało się to odczuć na ulicach Tirany. Również po zajęciu miejsce na trybunach nie brakowało zamieszek.

A gdy już ostatecznie usłyszeliśmy pierwszy gwizdek, to chwilę później gra została przerwany. Wszystko z uwagi na race, które pojawiły się na boisku. W końcu jednak na całego rozpoczęła się piłkarska rywalizacja.

Pierwsza bramka padła w 21. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierował Jakub Kiwior. Ostatecznie nie została ona uznana z uwagi na spalonego, co stało się jasne po dogłębnej analizie VAR.

W 37. minucie tego spotkania padł gol, po którym wideoweryfikacja nie była potrzebna. Jasir Asani oddał strzał z dystansu, który był wręcz fenomenalny. Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia, a Albania oszalała z radości.

"Nieprawdopodobny gol Jasira Asaniego. Nieprawdopodobny !" - tak uderzenie Albańczyka podsumował oficjalny profil TVP Sport na Twitterze, gdzie pojawiła się bramka dająca prowadzenie naszym rywalom.

Po pierwszej połowie meczu Albania - Polska gospodarze prowadzą 1:0. Jeżeli nie uda nam się odwrócić losów tego spotkania, sytuacja w grupie skomplikuje się do granic możliwości.