(0:2)
Zakończony
FC Barcelona
komentarz

Koniec! Lekka i łatwa wygrana Barcelony w finale Superpucharu Hiszpanii. Real Madryt przeszedł obok meczu i nie miał nic do powiedzenia.

162
54
12
19
22
90+3'

W samej końcówce Real strzela gola honorowego. Benzema na raty pokonuje ter Stegena.

Real Madryt
58
57
33
81
262
90+1'

Lekki strzał Benzemy pewnie broni ter Stegen.

51
43
6
15
7
90'

Sędzia dolicza minimum trzy minuty.

30
17
9
10
11
89'
23
30
8
77
24
89'

Vinicius fałszem w kierunku Benzemy, ale ten nie urwał się Garcii.

17
12
1
3
5
89'
32
30
11
16
6
88'

Potężny strzał Valverde zza pola karnego zablokowany.

16
19
3
6
3
87'

Fatalne zachowanie Ruedigera na połowie boiska. Stracił piłkę na rzecz Lewandowskiego, a ten chciał przelobować Courtois z kilkudziesięciu metrów. Uderzył jednak niecelnie.

36
21
10
16
12
86'
36
13
4
5
8
86'
26
15
8
8
11
86'

Koszmarne dośrodkowanie Nacho, choć miał mnóstwo miejsca na skrzydle. Podsumowanie gry Realu.

21
10
2
5
5
84'

Piłkarskie dożynki w końcówce. Real nie miał ochoty do gry już po pierwszej połowie. Z kolei Barcelona wymienia kolejne podania i pewnie można spodziewać się jeszcze przynajmniej jednej dogodnej sytuacji.

62
33
2
5
7
82'

To już efekt frustracji. Ostre wejście Valverde w nogi de Jonga.

14
7
8
10
56
82'
60
38
10
15
21
79'

Blisko gola na 1:3! Dobry strzał Rodrygo i pięknie pofrunął do interwencji ter Stegen!

55
28
12
12
20
78'
61
27
20
8
11
77'

Mamy przepychanki na murawie. To efekt ostrego wejścia Militao.

10
7
6
6
9
75'

Lewandowski kontra Militao. Zapasy na boisku. Polak był o krok od sytuacji sam na sam z Courtois, jednak górą jego rywal.

26
14
16
20
34
74'

Kolejna próba zza pola karnego, tym razem rezerwowego Asensio. Mocno, jednak ter Stegen ponownie broni bez problemu.

33
23
8
6
7
72'
15
20
10
10
13
72'
14
16
3
4
8
70'

Kroos strzelał z dystansu. W środek bramki. Broni ter Stegen.

31
18
5
5
8
70'

Gol uznany, a więc wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

75
36
5
9
10
69'

Sędziowie jeszcze sprawdzają ewentualnego spalonego.

28
17
11
7
16
69'

Gol! Strzelił Pedri. Asystował mu Gavi.

Jak na treningu, ale w sumie to jest trening, bo Real nie jest dziś zainteresowany grą. Lewandowski do Gaviego, ten dograł wzdłuż piątego metra, skąd piłkę do siatki pakuje Pedri!

Asysta:
386
143
35
21
25
68'
28
13
15
34
29
68'

Pedri zagrywał prostopadle do Dembele. Francuz był na spalonym, ale sędzia oczywiście poczekał z sygnalizacją.

2
1
3
2
2
66'

Benzema bliski przechwytu piłki i dobrej okazji, ale cały czas piłkarze Realu są spóźnieni o ułamek sekundy.

24
15
7
4
4
65'
29
33
12
15
7
64'

Ładna akcja Realu, jedna z nielicznych. Vinicius podał na jeden kontakt do Benzemy, ale ten nie potrafił podjąć decyzji o strzale.

10
16
6
3
7
63'

Od prawej do lewej gra Barcelona. I tak w kółko. Totalna dominacja.

36
18
5
5
4
61'

Pół godziny do końca. Barcelona ma ten mecz pod kontrolą, a w Realu coraz więcej prostych, niewymuszonych błędów.

70
33
6
7
6
58'

Kontratak Realu po dobrym podaniu Modricia do Viniciusa. Brazylijczyk trochę się pogubił, oddał piłkę Benzemie, ale ten został szybko osaczony przez dwóch przeciwników i nie było mowy o strzale.

42
30
10
4
7
56'

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego. Taka zawiesinka w pole karne. Ruediger doszedł do strzału, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

23
17
10
8
6
55'

Świetne prostopadłe podanie Busquetsa do Lewandowskiego. Polak zgubił defensywę Realu, jednak miał bardzo ostry kąt i jego uderzenie obronił Courtois.

53
21
10
20
18
54'

Dembele czarował na skrzydle, w końcu groźnie zagrał płasko w pole karne, ale żaden z partnerów nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.

16
10
8
12
7
54'

Cały czas utrzymuje się przy piłce zespół Barcelony. Real stosuje kiepski i totalnie niezorganizowany pressing. Nie potrafi odebrać futbolówki.

41
20
3
5
6
51'

Ależ kontra Barcelony. Mogło być 3:0! Świetna akcja Balde, podanie do niepilnowanego Dembele, który marnuje sytuację sam na sam z Courtois!

39
23
16
43
36
51'

Modrić bardzo długo zwlekał z podaniem, w końcu zagrał piłkę w kierunku Viniciusa, ale ten był na spalonym. Bez pomysłu Real.

15
20
2
1
3
49'

Rodrygo ograł Christensena na skrzydle i ten został przez sędziego ukarany żółtą kartką.

15
10
12
20
20
49'
10
10
14
60
37
47'

Real kontynuuje grę na niskiej celności podań. W ten sposób trudno będzie o zmianę niekorzystnego wyniku. Barcelona tylko czeka na jakiś przechwyt i szybką kontrę.