(1:0)
Zakończony
Lech Poznań
komentarz

Kończy mecz Szymon Marciniak! Piast Gliwice przegrywa z Lechem Poznań 1:2, choć do przerwy to gospodarze byli na prowadzeniu. Dobry początek sezonu w wykonaniu Kolejorza!

32
15
1
1
90+12'

Pyrka nie trafia z metra! Dośrodkowanie na aferę, Czerwiński strącił piłkę, musnął ją jeszcze Bednarek i Pyrka strzelił nad poprzeczką z kilkudziesięciu centymetrów!

87
75
11
6
11
90+11'

I znowu interwencja sztabu medycznego.

4
2
4
15
31
90+10'

Czas już dawno upłynął, ale sędzia jeszcze nie kończy meczu. Chrapek nie jest w stanie grać. Przerwa.

7
5
4
10
33
90+7'

Dośrodkowanie Chrapka z prawej strony, jakimś cudem oddawał strzał głową najniższy w całym towarzystwie Tomasiewicz, lecz uderzył w sam środek bramki. Pewna obrona Bednarka.

57
29
5
11
14
90+6'

Kądzior wycofał piłkę przed pole karne, ale strzał Katranisa został zablokowany.

35
22
3
5
5
90+4'
Lech Poznań
10
5
10
13
23
90+2'

Problemy Marchwińskiego. Sztab medyczny wezwany na boisko.

5
1
8
27
17
90+2'

Mógł być remis! W końcu dobrze zagrał Chrapek, wrzucił piłkę idealnie na piąty metr, Wilczek złożył się do efektownego strzału z powietrza, ale nie trafił czysto! Futbolówka przeleciała nad bramką.

15
17
8
3
15
90+1'
Lech Poznań
9
1
6
10
23
90+1'

Zablokowany strzał Szymczaka zza pola karnego.

3
1
1
9
4
90'

Sędzia dolicza minimum osiem minut.

8
2
11
5
20
89'

Piast atakuje coraz większą liczbą zawodników, ale nie przekłada się to na sytuacje.

10
4
4
1
7
87'
85'

Chrapek zagrywał na skrzydło na kilkadziesiąt metrów. Bardzo niedokładnie. Pereira spokojnie odegrał piłkę do Bednarka. Szanuje ostatnie minuty Lech.

15
7
6
4
4
84'

Kiepska wrzutka Kądziora. Trafił w stojącego na szesnastym metrze rywala. Nie dał najlepszej zmiany, dużo lepiej wygląda Krykun po drugiej stronie.

4
5
9
4
4
82'

Lech miał okazję do kontry, jednak zwolnił akcję Pereira. Goście wybrali bardziej bezpieczny wariant.

4
1
9
2
4
81'
80'

Lech zepchnięty do defensywy.

10
4
4
5
19
79'

W strzałach przewagę ma Piast. Lech dwa razy uderzył na bramkę i strzelił dwa gole. Zabójcza skuteczność.

15
10
4
2
6
77'

Bednarek odbił piłkę przed siebie po lekkim strzale głową Dziczka. Dopadł do futbolówki Czerwiński, wydawało się, że to musi być gol, ale zrehabilitował się golkiper Lecha! Tyleż świetna, co szczęśliwa parada!

12
9
3
3
9
77'

Krykun wywalczył rzut rożny. Wyciągnął maksimum z tej akcji.

5
3
2
2
76'

Kwadrans do końca. Trochę siadło nam tempo tego meczu. Lech kontroluje sytuację na boisku, a Piast nie ma argumentów, żeby odpowiedzieć.

7
4
3
3
5
81'
73'

Dobra akcja Krykuna. Utrzymał się przy piłce w polu karnym, zagrał mocno spod linii końcowej, ale nikt tego nie zamykał na piątym metrze.

6
6
1
6
5
72'
70'
69'

Konieczna będzie zmiana. To bardzo zła informacja dla trenera van den Broma.

12
3
3
13
6
68'

Andersson wybija piłkę poza boisko, bo jakiś problem zgłosił Murawski.

10
2
3
7
3
66'

Hotić podawał do Marchwińskiego, ale ten nie miał szans, by wbiec przed Mosóra. Dobre zachowanie obrońcy Piasta.

10
3
2
5
8
65'

Rzut rożny dla Piasta. Ponownie wykonywał go Pyrka, wygrał walkę w powietrzu Ameyaw, lecz strzelił obok słupka.

9
5
3
3
2
64'

Spokojna gra Lecha w środku boiska.

15
7
1
7
62'

Z rzutu wolnego wrzucał Pyrka, doszedł do strzału na jedenastym metrze Dziczek, ale nie trafił w bramkę.

10
6
1
6
4
61'
7
3
2
5
7
60'

Pyrka również otrzymuje pomoc medyczną.

5
4
3
4
7
60'

Pyrka ruszył na dużej szybkości, złamał akcję do środka i został ostro potraktowany przez Murawskiego. Będzie rzut wolny dla Piasta, ale do bramki dość daleko, ponad 40 metrów.

4
3
2
1
4
59'
59'

Wraca na boisko Sousa. Nie będzie konieczności zmiany.

12
7
1
57'

Portugalczyk potrzebuje pomocy medycznej.

3
5
3
9
3
57'

Sousa stracił piłkę i to rozpoczęło kontrę Piasta, jednak źle rozwiązali ten atak gospodarze. Nie było nawet strzału.

5
2
1
2
1
55'
55'
2
1
10
1
55'
55'

Co za wejście w drugą połowę notuje Kolejorz.

24
11
2
2
4
54'

Gol! Strzelił Filip Marchwiński. Asystował mu Kristoffer Velde.

Lech już na prowadzeniu! Znakomite, bardzo mocne dośrodkowanie Velde w pole karne. Marchwiński nabiegł na piłkę na dużej szybkości i uderzył niezwykle precyzyjnie. 1:2!

62
26
4
4
6
52'

Katranis z rzutu rożnego, Marchwiński wygrywa walkę w powietrzu w polu karnym.

6
4
2
3
3
51'

Poklepali Tomasiewicz i Chrapek. Ten pierwszy zagrywał na piąty metr, ale Murawski wybił piłkę na rzut rożny.

3
1
2
2
50'

Chrapek miał sporo przestrzeni, widział wbiegającego w pole karne Katranisa, ale podawał bardzo niedokładnie w jego stronę.

1
1
1
1
49'

Lech zyskał drugie życie po tym golu. Goście nie schodzą z połowy Piasta.

25
16
1
2
3
46'

Gol! Strzelił Filip Marchwiński. Asystował mu Joel Pereira.

Ależ początek Lecha! Prostopadłe podanie Pereiry i Marchwiński potężnym strzałem doprowadza do wyrównania!