1
1
1
87'

Otworzyły się wolne przestrzenie na połowie Pogoni Szczecin, co próbują wykorzystać podopieczni Waldemara Fornalika.

1
2
3
85'

Końcówka spotkania i Pogoń Szczecin jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać w ofensywie, ale wygląda to jak przez całe spotkanie, czyli bezbarwnie. Pozostało kilka minut na poprawienie wyniku, a kibice przyjezdnych coraz mocniej poirytowani.

5
2
3
4
8
80'
3
3
3
2
2
78'

Gol! Strzelił Bartosz Kopacz.

W 78. minucie Zagłębie dobrało się do bramki Pogoni, a przełamanie niemocy nastąpiło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bartosz Kopacz nie po raz pierwszy uciekł obrońcom ze Szczecina i tym razem główkował skutecznie. Bartosz Klebaniuk miał możliwość odbicia piłki, ale zachował się dziwnie na linii bramkowej i wrzucił ją sobie tuż za linię bramkową.

15
9
3
5
17
74'
74'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Zahović za atak wślizgiem na przeciwnika.

2
5
71'

Nieudane podanie do Wahana Biczachczjana, a piłka uciekła poza boisko. Przy okazji warto odnotować, że zmiana za Joao Gamboę była spowodowana kolejnym urazem.

4
3
2
8
3
68'

Swoją szansę na otwarcie wyniku miała również Pogoń. W 68. minucie Efthymis Koulouris dostawił głowę do piłki po wrzutce Leonardo Borgesa i starał się złapać na wykroku Sokratisa Dioudisa. Zabrakło dokładności.

5
1
5
5
1
67'

8285 kibiców na trybunach.

4
5
2
1
4
66'

Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul na boku boiska.

1
2
3
2
4
64'

Niewiele później poprawiał Mateusz Grzybek, ale Miedziowi musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

5
2
2
2
5
61'

Początek drugiej części przebiegał pod znakiem licznych pauz. W 61. minucie nastąpiła pobudka za sprawą Damiana Dąbrowskiego. Były kapitan Pogoni, w barwach Zagłębia, starał się strzelić gola z rzutu wolnego, ale nie pokonał Bartosza Klebaniuka.

4
4
3
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist za faul na Serhiju Bułecy.

3
3
2
2
6
58'
3
3
1
1
1
58'

Jeszcze jedna przerwa spowodowana urazem Joao Gamboi. Niebawem wejdą Luka Zahović i Rafał Kurzawa.

3
1
3
55'

Podanie Eftymisa Koulourisa do wbiegającego w pobliże bramki Alexandra Gorgona. Obiecująca akcja Pogoni Szczecin, jednak Austriakowi uciekła piłka i nie było strzału na bramkę Sokratisa Dioudisa.

3
1
1
1
3
53'

Teraz pomoc medyczna udzielana Linusowi Wahlqvistowi. Chwila nieuwagi i zmienił się poszkodowany.

1
5
1
1
52'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Wahana Biczachczjana.

1
2
1
2
2
49'

Z kolei po stronie lubinian najwięcej zamętu wprowadza Tomasz Pieńko. Dwa zwody w akcji indywidualnej i uderzenie z ostrego kąta. Nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Bartosza Klebaniuka.

3
4
2
48'

Próbuje coś zmienić na lepsze Pogoń Szczecin, ale nie przebiła się atakami po zmianie stron pod bramkę Sokratisa Dioudisa.

komentarz

Do końca pierwszej połowy Pogoń prawie niczym nie odpowiedziała. Gra w ofensywie zespołu Jensa Gustafssona była katastrofą, a najmocniej zawodzili Efthymis Koulouris oraz Kamil Grosicki. Dopiero w doliczonym czasie Grek oddał pierwsze uderzenie celne na bramkę gospodarzy. Generalnie nie ma tu specjalnie czego wspominać. KGHM Zagłębie Lubin trochę groźniejsze, ale także bez efektu.

5
3
1
1
3
45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Przyborek za faul na boku boiska.

2
2
5
45+1'

Już w doliczonym czasie uderzenie celne Pogoni Szczecin numer jeden. Efthymis Koulouris dostał podanie od Alexandra Gorgona, ale nie pokonał swoim płaskim kopnięciem Sokratisa Dioudisa.

2
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
43'

Miedziowi liczą na podtrzymanie passy.

1
1
1
43'

Uderzenie Joao Gamboi zza pola karnego zostało zablokowane. W odpowiedzi Serhij Bułeca z podobnej pozycji, tyle że po przeciwnej stronie boiska, jednak niedokładnie.

2
1
41'

Sokratis Dioudis poradził sobie na przedpolu z dośrodkowaniem Pawła Stolarskiego. W założeniu ta piłka miała być wykorzystana do oddania strzału przez Efthymisa Koulourisa.

4
3
1
1
38'

Ostatnie minuty w pierwszej połowie spotkania. W ofensywie Pogoni Szczecin zawodzą wszyscy piłkarze z Kamilem Grosickim oraz Efthymisem Koulourisem na czele. To od nich wymaga się najwięcej.

3
4
2
2
3
35'

Podanie w pole karne szczecinian do Dawida Kurminowskiego, ale napastnik gospodarzy pogubił się, a na domiar złego dla Zagłębia w jednym z etapów ataku był spalony.

1
1
1
2
1
32'

O dokonaniach ofensywnych Pogoni Szczecin nie ma co pisać. Sokratis Dioudis jest co prawda w bramce KGHM Zagłębia Lubin, ale gdyby go nie było, to i tak bez znaczenia.

2
2
1
3
30'

Zrobił się składak w obronie Pogoni Szczecin. Na środek został przesunięty Linus Wahlqvist, a Paweł Stolarski zajął prawą stronę. Logika podpowiada, że źle to się skończy, ale na przekór wszystkiemu goście mogą zachować czyste konto.

3
3
2
2
1
27'

Tymczasem zmiana, która jest spowodowana urazem Danijela Loncara.

3
3
3
5
3
26'
26'

Nowy transparent na sektorze gości, tym razem skierowany do prezesa klubu: "Miał być rozwój, jasne cele. Dla Was jednak to za wiele. Ciągle ciężko, wszędzie koszty. Palisz Mroczek wszystkie mosty".

7
4
24'

Dwa niecelne strzały Zagłębia Lubin z dystansu. Co prawda zabrakło dokładności, ale to kolejne ostrzeżenia dla Pogoni Szczecin.

2
5
22'

Dopiero w 22. minucie kibice podnieśli się z miejsc. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Tomasz Pieńko główkował celnie, ale nie zaskoczył swoim strzałem Bartosza Klebaniuka. Cała akcja Miedziowych wynikła z kolejnej z niezliczonych strat Kamila Grosickiego.

3
1
1
20'

Bezproduktywność w ofensywie obu zespołów zaczyna wstępnie denerwować. 20 minut i praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej.

2
7
18'

Danijel Loncar wykonał beznadziejne podanie do nikogo. Chyba adresatem miał być Efthymis Koulouris, ale trudno to stwierdzić. Trzeba zapytać Chorwata.

4
3
1
14'

W sektorach gości 1200 osób ze Szczecina. Kibice Pogoni domagają się odejścia z klubu Rafała Buryty - trenera przygotowania fizycznego. To sprawa dotycząca konfliktu personalnego w szatni.

9
4
1
2
1
12'

Danijel Loncar i Bartosz Klebaniuk pogubili się w polu karnym Pogoni Szczecin. Tomasz Pieńko zabrał piłkę zdezorientowanym przeciwnikom, ale jego próba przelobowania bramkarza okazała się zbyt brawurowa.

4
3
1
10'

Początki meczu były całkiem dynamiczne, ale przez brak dokładności kompletnie nic nie wynikało z ataków. Najgroźniejsze, ale niecelne uderzenie oddał Bartosz Kopacz po dorzuceniu z rzutu wolnego.

2
2
8'

Gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli wymieniać więcej podań na obrzeżach pola karnego Pogoni Szczecin. Na razie brakuje dokładności podopiecznym Waldemara Fornalika, przez co nie sprawdzili strzałem Bartosza Klebaniuka.

3
3
7'

Bartosz Kopacz uprzedził obrońców Pogoni Szczecin i główkował po dorzuceniu z rzutu wolnego. Zabrakło dokładności doświadczonemu obrońcy Miedziowych, co uratowało przyjezdnych.

3
3
2
2
2
4'

Niby dobrze pressingiem Pogoń Szczecin, ale później w rozegraniu dwukrotnie zepsuł Kamil Grosicki. Była szansa na przeprowadzenie kontrataku KGHM Zagłębia Lubin, ale także gospodarzom przydarzyła się niedokładność.

2
2
2
1
2'

Miedziowi w klasycznych strojach z czarnymi elementami, a Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych pasiakach. Nie minęła minuta i gospodarze poskromili faulem Adriana Przyborka.