(0:0)
Zakończony
Ruch Chorzów
komentarz

Tylko jedna bramka padła, w pierwszych od ponad siedmiu lat Wielkich Derbach Śląska. Górnik Zabrze pokonał Ruch Chorzów, a bramkę na wagę wygranej gospodarzy zdobył Lukas Podolski.

4
7
90+4'

Szczepan starał się uderzać z dystansu, ale źle trafił w piłkę.

15
15
3
2
1
90+3'

Górnik Zabrze coraz bliżej trzech punktów i spokoju w tabeli.

21
7
2
5
6
90+2'

Steczyk przewrócił się przy linii bocznej, sędzia faulu nie widział.

3
1
1
2
2
90+2'
90'

Sędzia doliczył 6 minut.

1
18
18
90'
89'

Dośrodkował Wójtowicz, na piłkę czekał Szczepan, ale szybszy Bielica.

10
3
2
1
86'

Kolejne zamieszanie pod bramką Górnika. Strzał Wójtowicza został zablokowany!

14
4
2
3
4
86'

W końcu Ruch. Wójtowicz w polu karnym, ale pomocnik wywalczył jedynie rzut rożny.

1
1
1
1
4
85'

Górnik wciąż na połowie Ruchu. Zmiany nic nie wniosły do gry Niebieskich. Do końca już niewiele.

7
2
2
1
82'

Skurcze złapały Wójtowicza, a Ruch wyczerpał już limit zmian.

4
2
3
2
1
80'

Niewiele zmienia się na murawie. Ruch bezradny, na własnej połowie. Górnik nie zamierza oddawać piłki gościom.

8
2
1
2
3
77'

Rasak wpadł na Szura. Zawodnik Górnik odczuł zderzenie z obrońcą.

1
1
75'
75'

Kwadrans do końca. Górnik utrzymuje się przy piłce. Ruch bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

3
1
1
72'

Ruch wciąż bez wiary w powodzenie. Coraz mniej czasu mają chorzowianie na doprowadzenie do remisu.

3
1
1
69'
67'

W końcu wyjście chorzowian, ale dogranie Szczepana w pole karne nie stworzyło zagrożenia.

3
4
1
2
66'
1
1
2
5
65'

Strzał Podolskiego obronił Buchalik. Dobijać starał się Musiolik, ale spudłował!

3
5
2
1
64'
3
1
1
1
2
63'

Podolski ostro potraktował Szur. Obrońca odczuł starcie.

1
2
2
62'

Górnik prowadzi i nie pozwala na zbyt wiele pogubionemu Ruchowi.

5
2
1
1
59'

Próba z pierwszej piłki Rasaka, ale daleko od celu. Górnik ma z przodu coraz więcej miejsca. Ruch gubi się w tyłach.

3
2
2
2
57'

Dwa dogrania w pole karne Górnika, ale brakuje Niebieskim rosłych napastników.

2
3
2
2
56'

Powtórki pokazały, że Konstantinos Triantafyllopoulos mógł nawet wylecieć z boiska za uderzenie bez piłki Swędrowskiego. Łagodnie potraktował gracza Górnik sędzia.

4
2
1
3
55'
5
2
1
1
3
54'
54'

Zaostrzyła się gra po przerwie. Na murawie leży Swędrowski.

2
1
1
2
51'

Gol! Strzelił Lukas Podolski. Błąd obrony Ruchu. Strata pod własną bramką. Po chwili piłka zagrana w pole karne do Podolskiego, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Ruchu! 1:0!

35
19
2
4
9
51'

Rzut rożny dla zabrzan. Ruch wybił piłkę przed pole karne. Dadok przymierzył z dystansu, ale daleko od celu.

1
1
1
49'
5
5
1
2
7
48'

Jedna akcja i aż dwie kartki dla graczy Ruchu.

5
2
2
3
3
47'

Kontra zabrzan, strzał z pola karnego Podolskiego poszybował obok słupka!

4
2
2
2
2
48'
5
1
1
2
2
46'

Ależ okazję mieli Niebiescy! Dwa uderzenia blokowali obrońcy, w końcu strzał Szymańskiego odbił bramkarz!

1
2
1
2
3
czas Druga połowa
46'
komentarz

Do przerwy w Zabrzu emocji niewiele. Brakuje uderzeń, spięć. Póki co bez goli.

1
3
7
4
2
45+5'

Dadok w polu karnym atakował piłkę wślizgiem. W bramkę nie trafił.

6
3
2
2
4
45+4'

Ukarany na ławce Ruchu Jan Woś.

11
7
4
5
5
45+4'

W końcówce 1. połowy przeważa Górnik, jednak nie potrafi zagrozić Ruchowi.

7
2
2
5
2
45+2'

Próba Górnika, ale zabrzanie za plecy obrońców Ruchu zbyt mocne. Od bramki Buchalik.

4
3
2
2
2
45'

5
2
5
1
1
45'

Lepszy moment w wykonaniu Ruchu. Kilka odbiorów, ale później zbyt wiele chaosu i nerwowości.

5
2
2
2
2
44'

Wójtowicz w pole karne do Szczepana, ten uderzył z trudnej pozycji, ale obok słupka.

3
2
1
3
2
43'

Janża domagał się kartki dla Kozaka za faul taktyczny. Sędzia tylko się uśmiechnął. Niezbadane są wyroki pana Musiała.

2
1
43'

Wścieka się Szczepan na sędziego. Arbiter nie pozwala na ostrzejszą grę. Nie pierwszy raz zresztą. Szkoda.

3
4
3
3
3
41'

Ruch powinien prowadzić! Z prawej strony dośrodkował Wójtowicz, Bartolewski uderzył głową tuż obok słupka!

4
6
4
2
2
40'

A teraz błąd popełnił Konstantinos Triantafyllopoulos, Wójtowicz jednak wywalczył tylko korner.

2
2
1
1
2
40'

Mnożą się straty, głównie po stronie Ruchu. Sporo niedokładności w grze Niebieskich.

1
3
2
1
1
38'

Błąd Bartolewskiego, po chwili szarża Dadoka, ale zbyt dużo chaosu. W końcu zagranie ręką i sędzia przerwał grę. Zacznie Ruch.

5
3
1
2
1
37'

Yokota już składał się do strzału z ok. 16 metrów. Szybsi byli obrońcy. Wciąż sporo chaosu na boisku.

2
1
4
1
1
34'

Zabrzanie na dłużej na połowie Ruchu, ale wciąż obaj bramkarze bez interwencji.

3
3
4
3
2
32'

Janicki nadepnął Szczepana. Ucierpiała ręka napastnika Ruchu. To musiało boleć.

9
9
4
2
30'

Źle goście rozegrali rzut rożny. Niemal oddali piłkę gospodarzom. Wciąż czekamy na większe emocje w WDŚ.

5
3
2
2
29'

Dobra akcja lewą stroną Bartolewskiego. Po chwili dogranie Wójtowicza wybite na korner.

2
2
1
2
27'

Górnik wysoko atakuje Ruch, licząc na błąd chorzowian w tyłach. Już kilka takowych się pojawiło.

4
3
2
25'

Michalski walczył o piłkę z Janickim. Co widział sędzia, który dostrzegł przewinienie gracza Ruchu? Dziwna decyzja.

1
1
5
3
3
23'

Przerwa w grze. Dość niebezpieczny pokaz fajerwerków. Piłkarze zeszli na moment w kierunku ławek. Za moment ponownie będziemy grali.

6
4
2
1
2
21'

Dogrywał Podolski, Musialik starał się uderzyć głową z kilku metrów, ale do piłki nie doszedł.

3
4
3
4
5
19'

Prosta strata chorzowian na własnej połowie. Ruch chciał dokładnie rozegrać akcję, wyszło źle.

3
1
2
2
17'

Korner dla zabrzan. Kombinacyjne rozegranie, ale bez zagrożenia pod bramką Niebieskich.

4
1
2
5
6
16'

Przed polem karnym piłka trafiła pod nogi Sikory. Płaski strzał w ostatnim momencie zablokował obrońca Górnika!

7
2
2
2
3
15'

Kozak sfaulowany przy linii bocznej. Sędzia mógł zastosować przywilej korzyści, ale grę przerwał.

14'

Wciąż niewiele dzieje się na boisku. Zaiskrzyło na linii Podolski - Szur. Niemiec sfaulował Polaka, ale ten nie pozwala sobie na takie zagrania.

2
2
1
3
1
11'

Groźnie pod bramką Ruchu. Dogranie z lewej strony, piłka dotarła do Musiolika. Sytuację ostatecznie wyjaśnili obrońcy. Zawodnik Górnika źle trafił w piłkę.

2
3
3
2
9'

Górnik przy piłce, ale wszystko dzieje się na połowie zabrzan. Wolne tempo. Gospodarze chcą uśpić gości? I przy okazji nas?

7
3
2
2
7'

Przy interwencji ucierpiał Janicki, którego ostrzej potraktował Szczepan.

2
1
3
4
5
6'

Strata Podolskiego w środku pola. Z piłką ruszył Szczepan, ale przed polem karnym pogubił się i szansa przepadła.

2
4
3
2
4
5'

Ruch uzyskał przewagę, ale nie jest w stanie przedostać się w pole karne gospodarzy.

2
6
2
3
5
3'

Chwilowa przerwa w grze. Ucierpiał Swędrowski. Bez kartki.

5
4
1
1
1
2'

Jak na razie sporo niedokładności i strat. Która z drużyn jako pierwsza uporządkuje grę?