1
5
9
82'

Ruch Chorzów od rzutu wolnego na wysokości pola karnego przeciwnika. Krótkie rozegranie zamiast uderzenia albo dośrodkowania, co zdenerwowało publiczność na stadionie.

4
4
3
2
80'
77'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Gorgon za faul blisko narożnika własnego pola karnego.

4
5
11
76'
74'

Było sytuacyjne uderzenie z bliska, ale poradził sobie z nim Jakub Bielecki. Gdyby piłka ponownie znalazła się w bramce Niebieskich, byłby to już policzek dla gospodarzy od Pogoni Szczecin.

7
7
3
1
72'

9236 widzów na stadionie.

7
4
4
70'
68'

Grają jak z nut szczecinianie.

6
3
1
66'

Chyba stracili resztkę wigoru gospodarze, natomiast Pogoń Szczecin nie traci zapału, skoro urządza sobie kolejną kanonadę w PKO Ekstraklasie.

18
9
2
1
1
63'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Maciej Sadlok.

Jeżeli jeszcze były jakieś wątpliwości, co do zwycięzcy meczu, to zostały rozwiane w 62. minucie. Efthymis Koulouris starał się wpakować piłkę do bramki Niebieskich po dograniu Kamila Grosickiego. Uprzedził go jednak Maciej Sadlok i skończyło się golem samobójczym na 3:0.

30
11
5
5
6
60'

Radzi sobie znakomicie w bramce przyjezdnych Valentin Cojocaru. Może i piłka poleciała w miejsce zajmowane przez Rumuna, ale przeniósł ją nad poprzeczkę efektowną robinsonadą.

15
3
2
1
2
59'

Coraz wyższa zaliczka Pogoni Szczecin!

14
3
3
1
1
57'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki.

W 57. minucie Pogoń powiększyła prowadzenie na 2:0 strzałem Kamila Grosickiego z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana gościom za blokowanie ręką Juliusza Letniowskiego dośrodkowania Linusa Wahlqvista. W kierunku kadrowicza Michała Probierza poszybowały serpentyny i usłyszał burzę gwizdów. W odpowiedzi pokonał Jakuba Bieleckiego miękką wcinką.

32
14
4
3
7
56'

Będzie strzelać Kamil Grosicki.

17
5
3
2
2
55'

Rzut karny dla Pogoni Szczecin za blokowanie ręką dośrodkowania Linusa Wahlqvista.

27
11
3
1
3
53'

Pogoń Szczecin urywała się spod agresywnego pressingu beniaminka. Podopieczni Jensa Gustafssona mieli problem z przetransportowaniem piłki na połowę Niebieskich.

7
2
1
2
50'

Jakoś poradzili sobie gospodarze z kolejnym rajdem Kamila Grosickiego. Jeszcze próbował zdobyć gola Rafał Kurzawa, ale jego katastrofalne uderzenie było spektakularnie niedokładne.

1
2
2
2
5
48'

Po przerwie niezmiennie dynamicznie na boisku. Ponownie nie wykorzystali okazji do pokonania Jakuba Bieleckiego atakujący szczecinianie, a Ruch Chorzów odpowiedział blokowanym uderzeniem zza pola karnego.

komentarz

Po godzinie udało się dokończyć pierwszą połowę, która została przerwana cztery razy z powodu pokazów pirotechnicznych. Pogoń Szczecin jest bliżej odniesienia zwycięstwa dzięki strzałowi Fredrika Ulvestada. Beniaminek od czasu do czasu odpowiada atakiem, a najbliżej pokonania Valentina Cojocaru był Tomasz Swędrowski, który główkował w słupek.

7
5
4
2
2
45+6'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Podstawski za zatrzymanie faulem Tomasa Podstawskiego.

12
17
3
2
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Bartolewski za faul blisko własnego pola karnego.

1
44'

Niekończąca się historia w Gliwicach.

2
2
7
1
3
43'

Drużyny schodzą do szatni.

4
2
11
1
4
39'

Uprzedzaliśmy, że to nie koniec przerw w grze.

1
9
6
37'

Napór beniaminka, ale poradził sobie z uspokojeniem sytuacji Valentin Cojocaru.

8
5
3
2
1
35'

W jednej z akcji gospodarze zawiadowali zagranie ręką Mariusza Malca wewnątrz pola karnego Pogoni Szczecin. Wychowanek Niebieskich ostatecznie nie sprokurował jedenastki.

8
5
3
1
3
33'

Ruch Chorzów odpowiedział atakiem i tym razem gospodarze obili obramowanie. Tomasz Swędrowski oderwał się od obrońców Pogoni Szczecin i główkował w słupek po ciętej wrzutce z głębi pola.

1
1
2
1
31'

Fredrik Ulvestad i 1:0 dla Pogoni Szczecin!

6
3
3
3
3
29'

Gol! Strzelił Fredrik Ulvestad. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pogoń Szczecin przyspieszyła w drugim kwadransie i postawiła na swoim. Goście wykorzystali błąd Ruchu Chorzów w wyprowadzeniu piłki. Nierozważne zagranie Jakuba Bieleckiego trafiło do Kamila Grosickiego. Kapitan mógł strzelić, ale postanowił uruchomić jeszcze lepiej ustawionego Fredrika Ulvestada. Norweg miał bardzo dużo miejsca i czasu i strzelił na 1:0 od słupka. W ten sposób potwierdził wysoką formę.

42
20
8
6
10
23'

W 23. minucie Pogoni zabrakło centymetrów do zdobycia prowadzenia. Wahan Biczachczjan obił słupek swoim daniem firmowym, czyli strzałem z dystansu. Próbował wykonać dobitkę Efthymis Koulouris, ale nie poradził sobie pod naporem ofiarnie powracającego defensora.

13
9
4
3
7
21'

Można śmiało przypuszczać, że niebawem ponownie będzie przerwa w grze.

1
1
1
3
5
20'

Nie wiadomo, jakim sposobem Pogoń Szczecin zmarnowała kontratak aż tak spektakularnie. Efthymis Koulouris nie oddał strzału z bliska do bramki po dograniu Kamila Grosickiego. Drużyna z województwa zachodniopomorskiego jeszcze od rzutu rożnego.

5
2
3
5
7
18'

Gra wznowiona, trzy minuty w plecy.

1
1
1
1
15'

Chwila na porozmawianie z trenerami po serpentyniadzie w sektorze rodzinnym.

1
1
3
1
14'

Benedikt Zech co prawda główkował celnie po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie mógł pokonać takim banalnym zagraniem Jakuba Bieleckiego.

1
1
1
2
1
13'

Wznowienie od bramki przyznane Niebieskim. Linus Wahlqvist miał inne zdanie, ale pozostało mu powrócić na pozycję w obronie.

1
11'

Niesieni dopingiem piłkarze Ruchu Chorzów zaatakowali na początku meczu, a najgroźniejsze uderzenie oddał Miłosz Kozak. Pomocnik chciał zaskoczyć Valentina Cojocaru płaskim kopnięciem w kierunku dalszego narożnika, ale Rumun poradził sobie ze sparowaniem piłki do boku. Pogoń odpowiedziała strąceniem futbolówki po wrzutce Leonardo Koutrisa, ale niecelnym.

2
2
8'

Miłosz Kozak miał za dużo miejsca przed polem karnym Pogoni Szczecin i poczęstował Valentina Cojocaru nieprzyjemnym, płaskim strzałem. Poradził sobie Rumun w bramce przyjezdnych.

2
7'

Na przedpolu interweniował Valentin Cojocaru, a sędzia przyznał piłkę gościom. Niewiele później pierwsze przyspieszenie Pogoni Szczecin, ale kadrowicz Michała Probierza - Kamil Grosicki przedobrzył i nawet nie zakończył swojego rajdu strzałem.

1
1
2
1
6'

Dobra interwencja Linusa Wahlqvista w konfrontacji jeden na jednego. Wznowienie od bramki zostało przyznane Valentinowi Cojocaru. Pogoni Szczecin nie udało się jednak utrzymać długo w posiadaniu piłki.

2
1
1
3'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Kurzawa za ratowanie się faulem na Juliuszu Letniowskim po stracie piłki.

10
7
2
4
7
2'

Ruch Chorzów na niebiesko z białymi elementami, a Pogoń Szczecin w krokusowych, lawendowych, a dla mężczyzn po prostu fioletowych koszulkach.