Ostatnie szanse gospodarzy na zapunktowanie.

8
11
84'

Gol! Strzelił Ilja Szkurin.

Na swoim postawiła Stal, która w 84. minucie zdobyła gola na 3:2 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ilja Szkurin wyrósł na bezsprzecznego bohatera meczu i główkował celnie po tym jak kompan przedłużył do niego piłkę.

Stal Mielec
27
21
7
10
20
82'

Mamy końcowy fragment spotkania i generalnie wyrównana rywalizacja. Publiczność jest coraz mocniej poddenerwowana problemem Pogoni Szczecin w ofensywie. Z kolei Stal Mielec stawia na szybkie wyprowadzenie piłki.

6
3
1
2
2
80'
77'

Mateusz Kochalski zamieszał we własnym polu karnym i gospodarze domagali się przyznania im rzutu karnego za faul na Mariuszu Fornalczyku.

2
3
3
2
4
78'
72'

W ostatnim fragmencie spotkania sytuacje podbramkowe po obu stronach stadionu. Nieudane uderzenia głową oddali Krzysztof Wołkowicz oraz niebawem Efthymis Koulouris.

1
1
1
3
70'
68'

Podanie Wahana Biczachczjana do Efthymisa Koulourisa, a krótka szarża Greka zakończyła się wyłącznie wywalczeniem rzutu rożnego. Niebawem zmiana w Pogoni Szczecin.

4
3
1
3
4
65'

Efthymis Koulouris nie spowodował swoim pressingiem straty piłki w Stali Mielec.

4
3
3
1
4
63'

Szczecinianom brakuje wykończenia ataków. Tym razem Kamiil Grosicki nie kopnął piłki soczyście po podaniu z bocznego sektora boiska. Ten sam problem miał zresztą niewiele wcześniej Wahan Biczachczjan.

7
6
2
5
7
60'

15183 kibiców na stadionie.

9
3
5
1
1
59'

Ilja Szkurin ponownie skuteczny. 2:2!

4
3
1
5
57'
55'

Gol! Strzelił Ilja Szkurin. Asystował mu Maciej Domański.

Ponownie remis w Szczecinie. 2:2! Niezdecydowanie obrońców Pogoni zostało wykorzystane przez Ilję Szkurina. Dostał on świetne podanie prostopadłe i po wymanewrowaniu Valentina Cojocaru oddał uderzenie do kompletnie odsłoniętej bramki.

21
14
5
9
22
52'

Piłka trafiła w polu karnym przyjezdnych do Leonardo Koutrisa, a ten wykonał mocne wstrzelenie. Nie udało się wepchnąć futbolówki z bliska do sieci ani Efthymisowi Koulourisowi, ani żadnemu jego kompanowi z Pogoni Szczecin.

5
4
2
4
6
50'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem.

1
2
2
2
48'

Nieudane podanie za linię obrońców z Mielca i futbolówka została spokojnie przechwycona przez Mateusza Kochalskiego.

komentarz

Pogoń Szczecin zareagowała energicznym atakiem na bramkę straconą po strzale Ilji Szukirna i w nieco ponad kwadrans odwróciła wynik uderzeniami na 2:1 Wahana Biczachczjana oraz Efthymisa Koulourisa. Dynamiczny pojedynek, w którym nie wypada narzekać na małą liczbę sytuacji podbramkowych.

7
4
2
4
45'

Doliczona minuta.

2
1
3
2
2
44'

Interweniował na przedpolu Mateusz Kochalski.

6
3
1
1
4
42'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Ehmann za faul na Kamilu Grosickim.

Stal Mielec
9
2
2
1
6
39'

Poniosła odrobinę fantazja Alexandra Gorgona, który po płaskim dograniu Wahana Biczachczjana strzelił krzyżakiem nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Mateusza Kochalskiego.

4
5
6
3
3
37'

Nie brakuje również szans na trzeciego gola Pogoni Szczecin. Mateusz Kochalski rozprawił się ze strzałem Linusa Wahlqvista, a niewiele później Leonardo Koutris nieznacznie spudłował zza szesnastki.

10
6
5
3
5
34'

Marco Ehmann mógł przywrócić remis przy Twardowskiego. Odważne uderzenie zza pola karnego, jednak piłka prześlizgnęła się po poprzeczce poza bramkę Pogoni Szczecin. Dostali poważne ostrzeżenie gospodarze.

8
6
2
3
2
32'

Szansa na zdobycie prowadzenia z rzutu rożnego. Niewykorzystana, ponieważ drużyna z Podkarpacia broniła ofiarnie prawie całym zespołem we własnej szesnastce.

4
4
2
4
4
30'

Efthymis Koulouris i Portowcy już na prowadzeniu 2:1!

13
8
2
2
3
27'

Gol! Strzelił Efthymis Koulouris. Asystował mu Alexander Gorgon.

Rozdrażniona Pogoń reagowała wręcz huraganową ofensywą na straconego gola i w 27. minucie zdobyła gola na 2:1. Na odwrócenie wyniku potrzebowała nieco ponad kwadransa. Tym razem z pokonania Mateusza Kochalskiego cieszył się Efthymis Koulouris. Piłka trafiła do niego po wrzutce Wahana Biczachczjana i zgraniu klatką piersiową przez Alexandra Gorgona. Grek nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i oddał precyzyjny strzał w narożnik bramki.

25
15
4
3
8
24'

Wahan Biczachczjan doprowadził do remisu 1:1, a cała drużyna kontynuuje natarcie.

6
4
1
1
2
21'

Gol! Strzelił Wahan Biczachczjan. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pasmo niepowodzeń w ofensywie Pogoni zakończyło się w 21. minucie. Pogubiła się obrona Stali Mielec, a Kamil Grosicki skręcił Alvisa Jaunzemsa i dostarczył piłkę w środek pola karnego do Wahana Biczachczjana. Już czwarte uderzenie w meczu Ormianina okazało się pierwszym skutecznym. Tym razem po prostu musiał pokonać Mateusza Kochalskiego.

27
16
3
4
9
19'

Nieudana próba przeprowadzenia ataku z wykorzystaniem Linusa Wahlqvsta, a następnie trzecie uderzenie Wahana Biczachzjana. Po raz drugi bronił z powodzeniem Mateusz Kochalski.

2
2
1
2
1
15'

Pogoń zmarnowała już liczne sytuacje podbramkowe. Dwa uderzenia zza pola karnego oddał Wahan Biczachczjan, ale jedno z nich było za wysokie, a drugie obronił Mateusz Kochalski. Bramkarz gości poradził sobie również z przypadkowym odbiciem piłki od Fredrika Ulvestada. Gospodarzom nic nie wychodzi po obu stronach stadionu.

4
2
1
3
2
12'

Gospodarze nabijają sobie statystykę strzałów. Tym razem kopnięcie Wahana Biczachczjana z linii pola karnego, ale zbyt banalne do pokonania ustawionego w środku bramki Mateusza Kochalskiego.

2
3
3
1
3
10'

Szansa na doprowadzenie do remisu. Piłka najpierw odbiła się nieco przypadkowo od Fredrika Ulvestada, a następnie została zatrzymana na linii bramkowej przez Mateusza Kochalskiego. Centrował Leonardo Koutris.

9
8
3
6
6
8'

Ilja Szkurin przymierzył do bramki na 1:0!

4
4
1
2
6'

Gol! Strzelił Ilja Szkurin. Asystował mu Krzysztof Wołkowicz.

Stal Mielec wykorzystała pierwszą szansę na gola w 6. minucie. Zrobiło się 1:0 dzięki strzałowi po ziemi Ilji Szkurina. Miał on bardzo dużo miejsca w środku pola karnego i jednocześnie czasu na przymierzenie. Piłka trafiła do niego po przytomnym zgraniu Krzysztofa Wołkowicza.

15
12
4
12
17
5'

Niezmiennie w natarciu Pogoń Szczecin. Część kibiców widziała oczami wyobraźni piłkę w bramce Mateusza Kochalskiego, jednak przeleciała ona nieznacznie ponad poprzeczką. Uderzył potężnie z półwoleja Wahan Biczachczjan.

3
2
4
1
4
2'

Duże zamieszanie w polu karnym Stali Mielec i nie sposób wyliczyć wszystkich gospodarzy, którzy próbowali strzelić gola. Wiadomo natomiast, że po zablokowanej próbie Linusa Wahlqvista jest korner dla Pogoni Szczecin.