PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
17 lut 2024 20:00
90+14'

Gol! Strzelił Marcin Cebula. Asystował mu Ante Crnac.

Jeszcze jedna bramka w niekończącym się meczu. Marcin Cebula wykorzystał kontratak w doliczonym czasie!

Raków Częstochowa
37
22
3
7
13
90+11'

Żółtą kartkę otrzymał Bogdan Racovitan za przewinienie taktyczne.

8
3
4
7
10
90+11'

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński.

Decydująca bramka padła w 11. doliczonej minucie. Raków zdobył prowadzenie rzutem na taśmę. Łukasz Zwoliński pokonał pewnym strzałem z rzutu karnego Frantiska Placha. Jedenastka została przyznana gospodarzom po wideo weryfikacji za faul Patryka Dziczka.

45
28
6
10
18
90+11'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Dziczek za sprokurowanie rzutu karnego.

Piast Gliwice
24
16
1
3
8
90+9'

Jakiś uraz Jakuba Czerwińskiego. Tradycyjnie piłkarzom się nigdzie nie spieszy.

3
6
6
7
19
90+8'

Rzut karny dla Rakowa Częstochowa za faul Patryka Dziczka!

56
23
11
27
53
90+6'

Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem rzutu karnego gospodarzom za faul Patryka Dziczka. Sędzia w drodze do monitora.

24
12
8
10
22
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Srdan Plavsic za zachowanie w polu karnym przeciwnika.

Srdan Plavsic #14
6
4
5
4
5
90+3'

Kolejne dośrodkowanie Srdjana Plavsicia i podniosła się temperatura blisko bramki Frantiska Placha. Arielowi Mosórowi udało się strącić piłkę na korner po strzale Stratosa Svarnasa. Jeszcze raz zrobiło się ciepło gliwiczanom po dośrodkowaniu spod chorągiewki, jednak rozpaczliwie wybronili się.

4
1
4
2
2
90'

Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

7
3
1
9
11
85'

Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na rozstrzygnięcie tego spotkania. Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu.

1
2
2
1
1
84'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Piasecki za ostre przewinienie.

12
5
2
3
6
79'

Gol! Strzelił Ante Crnac.

Raków ruszył do bardziej zdecydowanego ataku dopiero w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. W nim zaczęły mnożyć się sytuacje podbramkowe częstochowian i mocno zapachniało wyrównaniem. W 79. minucie Ante Crnac doprowadził do wyniku 1:1 strzałem głową. Uciekł zawodnikom Piasta i strącił futbolówkę w kierunku dalszego narożnika w bramce Frantiska Placha.

40
17
2
2
12
77'

Władysław Koczerhin oddał potężne uderzenie z powietrza. Piłka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką w bramce Frantiska Placha. Po chwili była zresztą jeszcze jedna szansa na doprowadzenie do remisu, jednak nie została ona wykorzystana przez Antego Crnaca.

1
1
2
1
1
75'

Sporo zmian personalnych, ale nie zmienił się obraz spotkania. Raków Częstochowa w wymianie podań, jednak wartym odnotowania było jedynie uderzenie niecelne Antego Crnaca.

1
2
1
70'

Ante Crnac zameldował się na boisku nieznacznie niecelnym uderzeniem. Była to nieśmiała próba odpowiedzenia na gola Patryka Dziczka z rzutu karnego.

1
2
3
2
68'
65'

Raków Częstochowa. Schodzi: Erick Otieno. Wchodzi: Srdan Plavsic.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
3
2
1
65'
63'

Patryk Dziczek oddał niebezpieczne uderzenie, ale za blisko Vladana Kovacevicia. Interweniował bramkarz Rakowa Częstochowa. To on jest zdecydowanie mocniej zapracowany niż Frantisek Plach i to dzięki niemu gospodarze pozostają w kontakcie z zespołem prowadzonym przez Aleksandara Vukovicia.

2
1
1
60'

Godzina meczu za drużynami i Raków Częstochowa jest w poważnych opałach.

2
6
3
1
4
56'

Gol! Strzelił Patryk Dziczek.

Gliwiczanie pozostali groźniejsi i po przerwie już znaleźli sposób na pokonanie Vladana Kovacevicia. Patryk Dziczek zdobył prowadzenie dla Piasta spokojnym strzałem z rzutu karnego w 56. minucie. Jedenastka została przyznana gościom za przewinienie Ericka Otieno na Tomasu Huku.

8
6
4
7
10
55'

Żółtą kartkę otrzymał Erick Otieno za sprokurowanie rzutu karnego.

7
4
4
2
4
54'

Rzut karny za faul Ericka Otieno na Tomasu Huku!

7
4
4
3
5
54'

Podanie z rzutu wolnego przed pole karne do Ericka Otieno. Jego uderzenie okazało się bardzo niedokładne. Publiczność była niezadowolona z wybrania wariantu rozegrania stałego fragmentu gry, ponieważ można było spróbować bezpośredniego strzału albo chociaż dośrodkowania.

2
1
52'
3
2
1
3
51'

Była żółta kartka dla Damiana Kądziora.

2
2
1
50'

Spokojne rozegranie Rakowa Częstochowa, ale piłka wróciła aż pod nogi bramkarza Vladana Kovacevicia. Gospodarze nieco przesunęli się w kierunku bramki Frantiska Placha, jednak skończyło się to wszystko przewinieniem Patryka Dziczka na Łukaszu Zwolińskim.

3
1
48'

Piast rozpoczął drugą połowę z nowym napastnikiem. Na boisko wszedł Fabian Piasecki, czyli były gracz Rakowa Częstochowa, za obciążonego żółtą kartką Kamila Wilczka.