90+3'
1
1
90+2'

Za wszelką cenę Everton chce oddalić grę od własnej bramki. Dominic Calvert-Lewin ciężko pracuje w pobliżu pola karnego.

90'

Sędzia przedłużył nadzieje Liverpoolu o pięć minut.

90'

Harvey Elliott huknął pod poprzeczkę. Efektowna parada Jordana Pickforda.

1
89'

Ashley Young może pluć sobie w brodę. Piłka wylądowała na trybunach.

88'

Gospodarze mają rzut wolny tuż przed polem karnym. Może być naprawdę groźnie.

86'

Bezproduktywny jest Liverpool od kilku minut. Juergen Klopp chce dać impuls swoim zawodnikom.

81'

Trent Alexander-Arnold przeliczył się. Prawy obrońca strzelił na wiwat.

79'

Mohamed Salah nie potrafi zaskoczyć defensywy Evertonu. Nie jest to dobry występ Egipcjanina.

2
1
1
77'

Posiadanie piłki:

Everton - 23 proc.

Liverpool - 77 proc.

1
75'
ZMIANA
74'

13,5 roku kibice Evertonu czekają na zwycięstwo w derbach u siebie. Sean Dyche zaciera ręce.

1
1
1
1
72'

1
70'

Luis Diaz może mówić o sporym pechu. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od prawego słupka

1
1
1
69'

Mocna wrzutka Trenta Alexandra-Arnolda. Jordan Pickford wypiątkował piłkę.

1
1
1
68'

Mohamed Salah przewrócił się pod bramką. Nie ma mowy o rzucie karnym.

1
1
1
66'

Festiwal rzutów rożnych. Tym razem Jarrad Branthwaite strzelił obok słupka.

64'

Dwight McNeil mógł znokautować gości. Został zablokowany przez Robertsona.

63'
ZMIANA
Jarell Quansah #78
63'

Juergen Klopp traci cierpliwość. Niemiec przygotowuje zmiany w "jedenastce".

61'

Z uwagą wydarzeniom boiskowym przyglądają się kibice Arsenalu i Manchesteru City. Liverpool o krok od ogromnej wpadki.

59'

Liverpool atakował, ale Everton jest zabójczo skuteczny w derbach. Euforia wśród lokalnych kibiców.

1
1
1
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Asystował mu Dwight McNeil.

Szok na Goodison Park. Dwight McNeil idealnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego obsłużył klubowego kolegę. Dominic Calvert-Lewin strzałem głową podwyższył prowadzenie.

57'

Dwight McNeil odpalił torpedę. Alisson z dużym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
1
55'

Idrissa Gueye finalizował akcję Evertonu. Alisson wyczuł jego intencje.

1
1
1
54'

Andrew Robertson zupełnie się pogubił. Szkocki defensor nie trafił w piłkę.

1
1
1
53'

Dominic Calvert-Lewin zdecydował się na uderzenie z ponad połowy boiska. Zbyt lekko.

51'

Alexis Mac Allister w akcji. Mistrz świata został jednak zablokowany przez rywali.

2
2
2
50'

Nic nie wynika z posiadania piłki gości. Liverpool musi odrabiać straty.

1
1
1
48'

Virgil van Dijk wygrał pojedynek powietrzny. Trafił prosto w Pickforda.

1
1
1
47'

Liverpool ruszył do ataku. Idrissa Gueye ugasił pożar po wrzutce Andy'ego Robertsona.

1
1
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA
Vitalii Mykolenko #19
Czy Liverpool odwróci wynik po przerwie?
Tak
Nie
45+5'

Andrew Robertson spróbował swoich sił. Bramkarz był na posterunku.

1
45+4'

Abdoulaye Doucoure jest wyraźnie rozczarowany. Ofensywny pomocnik złapany w pułapkę ofsajdową.

45+2'

Emocji nie brakuje. Everton nie cofa się wyłącznie do defensywy.

45'

Andy Madley przedłużył pierwszą połowę o sześć minut.

45'

Dwie nieudane próby Mohameda Salaha. Snajper ma nietęgą minę.

1
1
1
44'

Luis Diaz dynamicznie wpadł w pole karne. Jordan Pickford z trudem zatrzymał Kolumbijczyka.

44'

Witalij Mykołenko nie odpuszcza. Defensor za wszelką cenę chce kontynuować grę.

43'

Ashley Young ruszył na rozgrzewkę. Doświadczony Anglik może awaryjnie wejść na plac gry.

41'

Witalij Mykołenko mocno ucierpiał. Ukrainiec może nie dokończyć spotkania.

39'

Gospodarze jak dotąd są skuteczniejsi. Liverpool nie daje za wygraną.

1
37'

Dość wyrównana rywalizacja. Everton robi wszystko, żeby sprawić niespodziankę na własnym terenie.

37'
1
1
1
35'

Darwin Nunez miał wyborną okazję. Jordan Pickford wykazał się refleksem po silnym uderzeniu.

35'

Indywidualna akcja Dominika Szoboszlaia. Ostatecznie Węgier nie zdołał uderzyć na bramkę.

33'

Everton coraz bliżej utrzymania. W tej chwili ekipa z Goodison Park ma ośmiopunktową przewagę nad strefą spadkową.

31'

W Evertonie Jarrad Branthwaite jest czołową postacią. Był to jego trzeci ligowy gol w tym sezonie.

29'

Tym razem spalonego nie było. Zawodnicy Evertonu mogą świętować.

1
1
2
1
2
27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jarrad Branthwaite.

Ogromne zamieszanie pod bramką Alissona. Jarrad Branthwaite strzelał z niewielkiej odległości, piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce. Dobitka Dominica Calverta-Lewina była zbędna.

2
26'

Dwight McNeil znowu wstrzelił piłkę w pole karne. Jarrad Branthwaite zaprzepaścił szansę.

1
24'

Mohamed Salah rozłożył ręce. Egipcjanin spodziewał się lepszego dogrania.

22'

Dobry występ notuje James Tarkowski. Mający polskie korzenie obrońca zatrzymał Darwina Nuneza.

20'

James Tarkowski nie zaskoczył Alissona. Pewna interwencja Brazylijczyka.

2
19'

Kibice Evertonu liczą na niespodziankę. Podopieczni Seana Dyche'a zagrażają bramce lokalnego rywala.

17'

Po zgraniu Jamesa Tarkowskiego, świetnie odnalazł się Dominic Calvert-Lewin. Alisson obronił jego strzał głową.

16'

Zdecydowana przewaga gości w posiadaniu piłki. Można było spodziewać się, że mecz będzie wyglądał w ten sposób.

14'

Dwight McNeil nieźle dośrodkował. Ben Godfrey strzelił głową nad poprzeczką.

12'

Gospodarze nie mogą dotrzeć do pola karnego. Wysoki pressing "The Reds".

10'

Ależ mało brakowało! Po strzale Mohameda Salaha na linii interweniował Ben Godfrey.

1
8'

Andy Madley zreflektował się i odgwizdał pozycję spaloną. Rzutu karnego nie będzie.

1
7'

Sędziowie sprawdzają, czy przed faulem Alissona nie było spalonego. Sprawa stoi na ostrzu noża.

1
5'

Od samego początku Everton upatruje szans w kontratakach. Goście muszą uważać.

1
3'

Abdoulaye Doucoure skiksował. Piłka przeleciała daleko obok słupka.

1
2'

Zagranie z głębi pola w kierunku Luisa Diaza. Jordan Pickford nie pozwolił mu dojść do głosu.

1
czas Start meczu
20:56

Podopieczni Kloppa muszą wygrać, by zrównać się z prowadzącym w tabeli Arsenalem. Nie można zapominać o Manchesterze City, który ma jeszcze dwa mecze do rozegrania.

20:53

Liverpool FC zagra w następującym składzie:

20:50

Tak wygląda "jedenastka" Evertonu:

20:45

To będą ostatnie derby Liverpoolu Juergena Kloppa. Biorąc pod uwagę, że "The Reds" mają szanse na tytuł, szykuje się mecz o dużym ciężarze gatunkowym. Zaczynamy o godz. 21:00.