PKO Ekstraklasa: 25. kolejka
16 mar 2024 20:00
90+5'

Mieliśmy kolejne uderzenie z dystansu. Serafin znalazł miejsce, trafił soczyście, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników Śląska i przeleciała obok bramki.

23
21
11
10
7
90+4'

A tymczasem Thiago huknął zza pola karnego. Spore problemy miał Leszczyński.

21
16
6
6
5
90+3'

Sędzia pospiesza zawodników Puszczy, którzy nie kwapią się ze wznowieniem gry od autu.

4
10
4
5
5
90+1'
Puszcza Niepołomice
9
6
5
6
9
90'

Sędzia dolicza minimum 6 minut.

9
6
3
9
21
90'

Spieszy się Śląskowi. Desperackie dośrodkowania w pole karne, jednak Puszcza umiejętnie się broni.

18
13
4
2
6
88'

Strzał przewrotką Klimali... nieznacznie obok słupka.

13
18
3
6
5
87'

Ostro, a nawet na pograniczu brutalności grają już przyjezdni.

14
8
4
4
11
87'
6
5
1
7
8
86'

Nahuel Leiva ruszył sam na trzech rywali. Początkowo nieźle wyglądał jego drybling, ale Poczobut nie pozwolił na wejście w pole karne. Faulowany zawodnik Puszczy.

4
6
1
3
4
83'
83'
82'

Sędzia czekał na sygnał z VAR, ale nic tam nie było. Wojcinowicz interweniował czysto.

8
6
4
2
81'

Exposito przewrócił się w polu karnym i trzyma się za nogę. Sugeruje, że był faulowany przez rywala.

7
6
4
4
80'

Zych łapie piłkę po dośrodkowaniu Janasika. Klimala nie miał szans nic zrobić w tej sytuacji. Śląsk dalej bije głową w mur.

8
4
1
2
79'
79'
78'

Exposito uderzał z 30 metrów. I mniej więcej tyle samo nad bramką.

4
9
1
3
77'

Fantastyczne podanie Nahuela Leivy w pole karne! Ominięta cała defensywa Puszczy, ale Klimala nie potrafił tego wykorzystać. Został zablokowany, gdy składał się do strzału.

4
5
1
1
3
76'

Gra na czas Puszczy. Ten punkt na boisku we Wrocławiu ewidentnie satysfakcjonuje gości.

6
5
1
1
5
73'

Ładnie pograli goście. Kilka krótkich podań na małej przestrzeni, w końcu Stępień miał miejsce i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Leszczyński broni na raty.

5
5
2
3
5
72'
72'
71'

Petkow powstrzymał akcję Puszczy. Źle zachował się Zapolnik. Niepotrzebnie czekał na piłkę zamiast wykonać ruch w jej kierunku, a bardzo dobrze podawał mu Poczobut.

2
1
4
4
69'

Kolejna próba Pokornego z dalszej odległości. Tym razem celnie, ale Zych nie dał się zaskoczyć.

5
6
3
68'
Śląsk Wrocław
10
6
1
1
4
67'

W odpowiedzi mieliśmy płaskie zagranie Mrozińskiego w pole karne. Majchrzak atakował piłkę na bliższym słupku, lecz był o ułamek sekundy spóźniony.

3
1
1
1
2
66'

Pokorny huknął z dystansu. Nad poprzeczką.

6
4
1
65'

Po dośrodkowaniu Olsena Jakuba w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. Janasik już czekał, żeby oddać strzał do pustej bramki.

4
2
1
1
1
64'

Puszcza chciała zaskoczyć Śląsk szybkim wyrzutem piłki z autu, ale Majchrzak faulował Petkowa.

1
2
3
63'

Teraz Sołowiej narzeka na jakiś uraz. A przecież z boiska zejść musiał wcześniej Hajda.

2
2
61'

Olsen zagrał na jeden kontakt do Klimali, ale ten miał problem z opanowaniem piłki w polu karnym. Na koniec ratował się jakimś koślawym strzałem prawą nogą. Wyszło podanie do Zycha.

3
3
1
61'

Pół godziny do końca. Wrocławianie trochę przyspieszyli, ale to w dalszym ciągu zbyt mało, by przebić się przez obronę Puszczy.

6
3
58'

Świetna akcja gospodarzy. Olsen na małej przestrzeni poklepał z Nahuelem, ale Zych przypilnował bliższego słupka i obronił strzał tego drugiego.

4
4
1
1
57'

Był rzut wolny dla Puszczy, wyglądało na niezłe dośrodkowanie w pole karne, ale w pozornie łatwej sytuacji nie opanował piłki Sołowiej. Chyba to zlekceważył.

1
2
4
55'

Kibice na trybunach zaczynają się niecierpliwić. Słychać pierwsze gwizdy.

12
13
1
54'

Niezła akcja Śląska, jednak zawiodło dośrodkowanie Olsena. W polu karnym najlepiej spisali się zawodnicy Puszczy.