Doliczona minuta.

89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Goncalo Ramos. Asystował mu Randal Kolo Muani.

Była 89. minuta, kiedy Goncalo Ramos dobił przeciwnika golem na 4:0 po szybkim ataku!

#0
Paris Saint-Germain
1
87'

Zmiany, które nic nie zmieniają i kartki, które chyba maja być alibi dla zespołu z Marsylii. Przynajmniej nikt nie będzie marudzić o braku walki.

85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Renan Lodi za ostre przewinienie.

Olympique Marsylia
83'
ZMIANA

Olympique Marsylia. Schodzi: Leonardo Balerdi. Wchodzi: Bilal Nadir.

wchodzi Wchodzi
Bilal Nadir #34
schodzi Schodzi
82'
ZMIANA

Paris Saint-Germain. Schodzi: Bradley Barcola. Wchodzi: Carlos Soler.

Bradley Barcola #29
82'

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout za brzydkie wycięcie przeciwnika.

80'

Marquinhos wybrał się w pole karne Olympique Marsylia, skoro i tak nie ma nic konkretnego do robienia w obronie. W jego kierunku poszybowało dośrodkowanie.

78'

Odrobinę nużące zrobiło się to spotkanie po trzecim golu Paris Saint-Germain. Nie jest tak, że Olympique Marsylia mocno walczy o poprawienie wyniku. Raczej zgodnie z przewidywaniami priorytetem jest uniknięcie kompromitacji.

73'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Gigot za ostre przewinienie.

Samuel Gigot #4
72'

Dość groźnie po dorzuceniu z rzutu wolnego. Piłka spadła ostatecznie pod nogami zawodnika Olympique Marsylia całkiem blisko bramki Gianluigiego Donnarummy. Sytuacyjne uderzenie było niedokładne i piłka poleciała obok bramki mistrza Włoch.

70'

Trzy zmiany po stronie paryskiego zespołu, a w Olympique Marsylia dwie roszady personalne przeprowadzone w przerwie.

66'

Spokojna wymiana podań podopiecznych Luisa Enrique, a w pressingu przeciwnika brakuje jakiegokolwiek przekonania, energii.

63'

Nie widać specjalnego pomysłu na atakowanie Olympique Marsylia. Gianluigi Donnarumma nie musi gimnastykować się między słupkami w bramce Paris Saint-Germain, żeby zachowywać czyste konto.

60'

Godzina meczu i choć piłka nożna uczy pokory, to wszystkie znaki wskazują na to, że konfrontacja została już rozstrzygnięta.

58'

Ousmane Dembele z pomysłem dorzucenia gola do swojej asysty. Potężne uderzenie zza pola karnego, ale na drodze piłki do bramki stanął obrońca Olympique Marsylia.

56'

Bawią się gospodarze. Kombinacyjna wymiana podań zakończona strzałem zza pola karnego. Co prawda niecelnie, ale Pau Lopez ponownie miał dużo pretensji do swoich kompanów z bloku obronnego.

54'

Ponownie była możliwość pokonania Paua Lopeza z rzutu wolnego. Nieostrożni goście odetchnęli, kiedy piłka przetoczyła się obok słupka.

52'

Pierre-Emerick Aubameyang starał się pokonać Gianluigiego Donnarummę strzałem zza pola karnego. Piłka przetoczyła się nieznacznie obok słupka w bramce reprezentanta Włoch.

47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Goncalo Ramos. Asystował mu Ousmane Dembele.

Bramka na 3:0 w 47. minucie praktycznie odebrała gościom nadzieję na zapunktowanie. Goncalo Ramos skorzystał z dogrania Ousmane'a Dembele i mógł cieszyć się z gola. Z kolei Olympique Marsylia musiał już raczej myśleć o uniknięciu kompromitacji.

#0
1
czas Druga połowa
46'
ZMIANA

Olympique Marsylia. Schodzi: Vitinha. Wchodzi: Iliman Ndiaye.

Vitinha #9
komentarz

OM w podbramkowym położeniu.

komentarz

Pierwsza połowa dla mistrza Francji.

Czy Olympique Marsylia wyrówna po przerwie?
Tak
Nie
komentarz

Pierwsza połowa zakończona i przebiegała może nie w całości, ale przez lwią część na warunkach Paris Saint-Germain. Gospodarze, nawet bez kontuzjowanego Kyliana Mbappe, są na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa w klasyku. Po ponad 45 minutach jest 2:0, a uderzenia do bramki oddali Achraf Hakimi oraz Randal Kolo Muani.

45'

Doliczony czas.

42'

Nieudana akcja indywidualna jednego z najważniejszych zawodników w pierwszej połowie, a mowa o Achrafie Hakimim. Zdobył gola, a także zgodnie z niektórymi źródłami asystował przy drugim trafieniu.

40'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie, a gospodarze nie rezygnują z atakowania mimo dwubramkowego prowadzenia. Było kolejne uderzenie, tym razem Ousmane'a Dembele, które zatrzymał Pau Lopez.

37'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Randal Kolo Muani. Asystował mu Achraf Hakimi.

Nieobecność Kyliana Mbappe nie przeszkodziła gospodarzom w strzeleniu gola na 2:0. W 37. minucie Randal Kolo Muani wystartował do piłki, która odbiła się od słupka po strzale Achrafa Hakimiego. Kompletnie zdezorientowany Pau Lopez nie pozbierał się na równe nogi i nie utrudnił napastnikowi PSG podwyższenia przewagi.

1
33'

Od 31. minuty Paris Saint-Germain musi radzić sobie bez Kyliana Mbappe. Francuz doznał urazu jeszcze przed golem, po czym dał sobie sporo czasu na sprawdzenie, czy jest w stanie jeszcze pomóc drużynie. Ostatecznie kontuzjowany lider zespołu postanowił samemu zejść z boiska, a jego zmiennikiem był Goncalo Ramos.

69'
ZMIANA
31'

Kylian Mbappe jednak schodzi z boiska.

30'

Poradzili sobie piłkarze Olympique Marsylia z odchodzącym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Paris Saint-Germain musiał wznowić atakowanie już na własnej połowie boiska.

1
27'

Podanie na prawą stronę boiska, ale wmieszali się w to wszystko piłkarze z Marsylii. Przyjezdni nieco bardziej agresywni w odbiorze futbolówki w ostatnich minutach.

24'

Gospodarze wznowili grę wrzutem z autu na połowie przeciwnika. Ich rozegranie było pozbawione tempa i nawet podłączenie się do niego Milana Skriniara nie pomogło w zdobyciu przestrzeni.

22'

Indywidualna akcja Randala Kolo Muaniego między zawodnikami w białych strojach z błękitnymi elementami. Olympique Marsylia przechwycił piłkę i przeprowadził akcję, która po prostu powinna zakończyć się wyrównaniem. Vitinha główkował z bliska, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, odrobinę za wysoko!

19'

Podanie za linię obrońców Paris Saint-Germain do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Co prawda opanował piłkę, ale następnie dał się dogonić Lucasowi Hernandezowi, a na domiar złego dla przyjezdnych sędzia asystent podniósł spalonego.

16'

Piłkarze weszli w drugi kwadrans spotkania i niezmiennie Paris Saint-Germain w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika. Było groźne dośrodkowanie uskrzydlonego zdobyciem gola Achrafa Hakimiego. W ostatnim momencie wybronił się Olympique Marsylia.

13'

Prostopadłe podanie przechwycone blisko linii pola karnego przez obrońcę Paris Saint-Germain. Wcześniej była jedna okazja do pokonania strzałem z bliska Gianluigiego Donnarummy, jednak defensor zdążył z widowiskowym blokiem.

11'

Paris Saint-Germain przeważa w pierwszych minutach spotkania. Gospodarze są zbudowani swoim prowadzeniem, a i mieli szansę na jego powiększenie. Na razie Kylian Mbappe pozostaje na murawie i chyba wszystko z nim w porządku. Przetestował swoim strzałem Paua Lopeza.

10'

Kylian Mbappe nie w pełni sił i niewykluczone, że niebawem będzie zmiana Luisa Enrique za lidera paryskiego zespołu.

8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Achraf Hakimi.

Szansa na zagrożenie gościom z Marsylii z rzutu wolnego po przewinieniu na Kylianie Mbappe. Piłka była ustawiona blisko narożnika pola karnego. Publiczność zastanawiała się, czy będzie wrzutka czy bezpośrednie uderzenie. Wyszła druga opcja i wyszła znakomicie. Achraf Hakimi dokręcił piłkę ponad murem przy bliższym słupku w bramce Olympique. Gospodarze już na prowadzeniu 1:0!

1
3'

Przyglądamy się pierwszym atakom we francuskim klasyku. Paris Saint-Germain w granatowych strojach z białymi oraz czerwonymi elementami, a Olympique Marsylia równie klasycznie w białych strojach z błękitnymi wstawkami.

czas Start meczu
03:44

Sędzia: Willy Delajod

03:43

Drużyna z Marsylii zremisowała w poprzednim meczu z Ajaksem.

03:43
03:42

Olympique również mógł być zadowolony ze swojego startu w grupie Ligi Europy. Piłkarze z Marsylii rozegrali radosne spotkanie z Ajaksem, które zakończyło się remisem 3:3. W Ligue 1 Olympique nie poniósł porażki w pięciu kolejkach, ale że aż trzy remisy zremisował, to znajdował się tuż przed Paris Saint-Germain. Między zespołami był zaledwie punkt różnicy w tabeli.

03:39

Olympique Marsylia ma ochotę na zapunktowanie w Paryżu.

03:34

Podopieczni Luisa Enrique szlifowali formę przed klasykiem.

03:33

Tak wyglądał poprzedni mecz Paris Saint-Germain.

03:31

Paryżanie rozstali się latem z Lionelem Messim i Neymarem. Wciąż z Kylianem Mbappe w kadrze nie rozpoczęli sezonu imponująco, przez co znaleźli się poza topem Ligue 1. O entuzjazm w stolicy Francji łatwiej po zwycięstwie 2:0 z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów. Na początku drugiej połowy podopieczni Luisa Enrique przyspieszyli i zapewnili sobie komplet punktów.

03:29

Tak wyglądały przygotowania Paris Saint-Germain do meczu.

03:24

Hitem niedzielnego wieczoru nie tylko we Francji jest klasyk, w którym zmierzą się Paris Saint-Germain z Olympique Marsylia. Kibice obu klubów są skonfliktowani nie od wczoraj i traktują rywalizację z wrogiem prestiżowo. Ponadto oba kluby są przedstawicielami Ligue 1 w europejskich pucharach.