Żółtą kartkę otrzymał Davide Frattesi za zdjęcie koszulki po strzeleniu gola.

1
1
90+3'

Gol! Strzelił Davide Frattesi. Asystował mu Henrich Mchitarjan.

Gol Davida Frattesiego na 5:1 w doliczonym czasie jest policzkiem dla Rossonerich!

90'

Doliczone pięć minut.

88'

Nie ma ognia w ostatnich atakach Milanu.

86'

AC Milan. Schodzi: Ruben Loftus-Cheek. Wchodzi: Yunus Musah.

wchodzi Wchodzi
Yunus Musah #80
schodzi Schodzi
85'

Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu i przeważający na trybunach kibice Interu rozkoszują się efektownym wynikiem. AC Milan już prawdopodobnie chce schować się do szatni i przetrawić upokorzenie przed startem w Lidze Mistrzów.

81'

Inter Mediolan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Kristjan Asllani.

Kristjan Asllani #21
79'

Gol! Strzelił Hakan Calhanoglu.

Nerazzurri zapewnili sobie komplet punktów w 79. minucie strzałem na 4:1 Hakana Calhanoglu z rzutu karnego. Pomocnik zmylił Mike'a Maignana i spokojnie posłał piłkę w środek bramki. Jedenastka została przyznana Nerazzurrim za faul Theo Hernandeza na Lautaro Martinezie.

2
78'

Hakan Calhanoglu przymierza się do wykonania rzutu karnego za faul Theo Hernandeza na Lautaro Martinezie.

2
77'

AC Milan. Schodzi: Tijjani Reijnders. Wchodzi: Luka Jović.

Tijjani Reijnders #14
77'

AC Milan. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Noah Okafor.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Hakan Calhanoglu za niesportowe zachowanie.

69'

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Lautaro Martinez.

Inter musiał reagować i Inzaghi wprowadził za jednym zamachem trzech zawodników z ławki rezerwowych na boisko. Finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów raz jeszcze zaatakował, a AC Milan zapomniał o upilnowaniu Henricha Mchitarjana. Ormianin dostał podanie w polu karnym od Lautaro Martineza i strzelił na 3:1 w 69. minucie. Delikatny rykoszet od Malicka Thiawa utrudnił zareagowanie Mike'owi Maignanowi.

67'

Potrójna zmiana po stronie Nerazzurrich i poskutkowała ona przebudzeniem w ofensywie. Była niewykorzystana szansa na odzyskanie dwubramkowego prowadzenia przez Carlosa Augusto. Z kolei Rossoneri delikatnie przygaszeni.

64'

Inter Mediolan. Schodzi: Federico Dimarco. Wchodzi: Carlos Augusto.

Carlos Augusto #30
61'

Żółtą kartkę otrzymał Theo Hernandez za przewinienie taktyczne.

60'

W nieco absurdalnych warunkach pogodowych wyraźnie przyspieszyli Rossoneri. Bramka kontaktowa dodała energii podopiecznym Stefano Piolego, którzy mają jeszcze wystarczająco dużo czasu nawet na odniesienie wygranej.

57'

Gol! Strzelił Rafael Leao. Asystował mu Olivier Giroud.

W drugiej połowie nad stadionem w Mediolanie przeszła ulewa. Woda lała się z nieba, a AC Milan w tych warunkach sprawił jeszcze jeden zimny prysznic Interowi. Podanie Oliviera Girouda trafiło w pole karne do Rafaela Leao, a ten pokonał płaskim strzałem Yanna Sommera. Rossoneri złapali kontakt 1:2 w 57. minuccie, a podopieczni Simone Inzaghiego stracili pierwszą bramkę w sezonie Serie A.

54'

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem. Tymczasem rezerwowi AC Milanu przygotowują się do wejścia na boisko.

52'

Matteo Darmian dał się wyciagnąć z pozycji w obronie, ale następnie nie pozwolił sobie na popełnienie błądu. Defensor Nerazzurrich interweniował z powodzeniem i wyekspediował futbolówkę poza boisko. Podopieczni Simone Inzaghiego zyskali czas na poprawienie szyków obronnych.

48'

Dalekie dogranie z rzutu wolnego w pole karne Interu Mediolan. Piłka została poskromiona przez ustawionego w dobrym miejscu Alessandro Bastoniego.

czas Druga połowa
komentarz

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Czy AC Milan wyrówna po przerwie?
komentarz

Inter pokazał w pierwszej połowie większą dojrzałość, skuteczność, a także moc indywidualności. Formalni gospodarze na prowadzeniu 2:0 dzięki strzałom Henricha Mchitarjana oraz Marcusa Thurama. AC Milan nie wykorzystał swoich szans na poprawienie wyniku i będzie trudno podnieść się po zmianie stron.

45'

Doliczone dwie minuty.

42'

Ostatnie szanse Rossonerich na poprawienie wyniku w pierwszej połowie.

38'

Gol! Strzelił Marcus Thuram. Asystował mu Denzel Dumfries.

Inter przetrwał nieco trudniejszy fragment w derbach i odpowiedział w najmocniejszy możliwy sposób. Na kluczowego piłkarza popołudnia wyrastał Marcus Thuram, który oddał piękne uderzenie na 2:0 w 38. minucie. Po podaniu od Denzela Dumfriesa, Francuz zgrabnie ułożył sobie piłkę na stopie, wymanewrował obrońcę i dokręcił piłkę w pobliże okienka. Efektownie!

35'

Kompletnie nieudane podanie w kierunku bramki Interu Mediolan. Przechwycenie piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanych obrońców Nerazzurrich. W ostatnich minutach AC Milan pokazał jednak, że stać go na groźne zaatakowanie, czego skutkiem były sytuacje podbramkowe Rafaela Leao oraz Oliviera Girouda.

30'

Jeszcze w drugim kwadransie była możliwość pokonania Yanna Sommera z rzutu wolnego. Piłka była ustawiona stosunkowo blisko pola karnego Interu Mediolan. AC Milan nie oddał jednak bezpośredniego uderzenia, a wykonał sprytne podanie do Rafaela Leao. Portugalczyk nie pokonał w sytuacji sam na sam Szwajcara.

27'

AC Milan bojowo mobilizował się do odrabiania strat po oberwaniu mocnego ciosu od Interu. Z przeniesienia gry na połowę Nerazzurrich niewiele wynika, a Yann Sommer nie musiał jeszcze bronić żadnego strzału celnego. Inter od początku sezonu w Serie A nie stracił bramki i jego passa trwa.

25'

Żółtą kartkę otrzymał Malick Thiaw za faul na Marcusie Thuramie.

Malick Thiaw #28
AC Milan
19'

Inter na połowie przeciwnika i szansa na zaskoczenie Rossonerich z rzutu rożnego. Za wykonanie stałego fragmentu gdy zabrał się ostatecznie Federico Dimarco, ale piłka po jego dośrodkowaniu zatrzymała się między przeciwnikami.

16'

AC Milan zaprezentował się kilkakrotnie w ataku pozycyjnym, ale jakby brakowało w tym wszystkim wigoru podopiecznym Stefano Piolego. Ostatecznie dośrodkowanie Rafaela Leao poszybowało prosto w rękawice skoncentrowanego Yanna Sommera.

12'

AC Milan musi ruszać do odrabiania strat, ale w minutach po golu Henricha Mchitarjana, mocniej zapachniało drugim golem formalnych gospodarzy niż gości. Futbolówka przetoczyła się nieznacznie obok słupka w bramce Mike'a Maignana po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i sytuacyjnym uderzeniu.

9'

Bramka ostatecznie uznana.

7'

Piłka w bramce Milanu i trwa wideo weryfikacja.

5'

Gol! Strzelił Henrich Mchitarjan. Asystował mu Federico Dimarco.

Inter objął prowadzenie 1:0 już w 5. minucie! Theo Hernandez nie poradził sobie na boku boiska z rodakiem Marcusem Thuramem. Po kilku sekundach oblężenia pola karnego Milanu piłka znalazła się w bramce Mike'a Maignana. Wpakował ją tam sprytnym strzałem Henrich Mchitarjan po dograniu Federico Dimarco. Rossoneri żywo protestowali, ale nie doprosili się od sędziów anulowania gola.

3'

Drużyny z Mediolanu w klasycznych strojach. Inter Mediolan w czarno-granatowych pasiakach, a do tego w czarnych spodenkach oraz getrach. Z kolei AC Milan w czerwono-czarnych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach.

czas Start meczu
03:20

Sędzia: Simone Sozza

03:19

Stefano Pioli przed derbami.

03:18

Oba kluby z Mediolanu odniosły komplet trzech zwycięstw przed przerwą reprezentacyjną.

03:17

- Nie interesują mnie wcześniejsze derby, interesują mnie najbliższe - zaznaczył Stefano Pioli, trener Milanu. - Jestem przekonany, że poradzimy sobie. Podoba mi się to, jak pracujemy od początku sezonu. Co do Interu, to nie wydaje mi się, żeby znacząco zmienił sposób grania w porównaniu z tym, co pokazał w finale Ligi Mistrzów. Po naszej stronie jest dużo spokoju, ale także pogody ducha i uśmiechu.

03:16

AC Milan chce odegrać się lokalnemu wrogowi za serię niepowodzeń.

03:14

Piłkarze Interu chcą pokonać Rossonerich po raz piąty z rzędu.

03:13

Inter wzmocnił obronę przed zamknięciem okna transferowego.

03:11

- Doskonale wiemy, czym są derby dla nas, naszych kibiców i klubu. Jesteśmy do nich dobrze przygotowani. Są dla nas priorytetem, a Ligą Mistrzów będziemy zajmować się po derbach - powiedział na konferencji prasowej Simone Inzaghi, trener Interu. - Bez wątpienia Milan zrobił dobre wrażenie na początku sezonu, ale my także. Oba zespoły zostały odnowione przed sezonem, ale nie straciły swojej tożsamości.

03:08

Przygotowania Nerazzurrich do derbów.

03:03

Głównym wydarzeniem kolejki w lidze włoskiej będzie starcie Interu Mediolan z AC Milanem w derbach della Madonnina. Przystąpią do niego kluby posiadające komplet dziewięciu punktów w tabeli. Przed przerwą reprezentacyjną nie pozwoliły sobie na ani jedno potknięcie.