Niestety... nic tego nie zapowiadało. Błędy w defensywie Rakowa, Papanikolaou ograny na raz przed polem karnym i Mayambela trafia niemalże w samo okienko.

15
47
139
87'

Szkoda tej sytuacji. Po centrze Jeana Carlosa piłka spadła pod nogi Ledermana, ale ten nie oddał strzału. Zawahał się, szukał podania. Nie wyszło.

6
4
5
10
26
86'
12
3
3
3
7
85'
16
2
2
3
4
85'

Tymczasem Aris się gubi, nie potrafi wyprowadzić kontry.

20
8
3
4
3
83'

Raków ma przewagę, kontroluje ten mecz. Druga połowa jest o niebo lepsza niż pierwsza w wykonaniu mistrza Polski.

57
18
6
5
4
81'

Stępiński jest na boisku od kilkunastu minut, a trudno powiedzieć, by zanotował choć jeden kontakt z piłką.

6
23
9
6
6
81'

A Raków szuka swoich szans w kontratakach. Brakuje jednak precyzji. Jak teraz, gdy centrował z prawej strony Tudor, jednak nie doszedł do piłki Zwoliński.

5
5
2
9
5
78'

Kiepska wrzutka z narożnika i ponownie pewnie na przedpolu Vana Alves.

6
4
2
6
9
78'

Raków praktycznie nie schodzi z połowy Arisu. Cebula się bawi, złapał olbrzymi luz. Wywalczył kolejny rzut rożny.

30
11
2
2
3
76'

Aris Limassol. Schodzi: Leo Bengtsson. Wchodzi: Jaden Montnor.

4
75'

Nikolić wrzucał w pole karne... bardzo niecelnie. Piłka oddana za darmo.

6
2
3
1
74'

Był rzut rożny dla Rakowa, ale doszło tam do faulu w ofensywie.

4
2
5
9
12
72'

Świetne podanie do Tudora. Wyszedł z bramki Vana Alves, ale Chorwat podawał niecelnie wzdłuż piątego metra. Zabrakło tam strzału, ależ blisko...

6
6
3
1
3
71'

Aris Limassol. Schodzi: Franz Brorsson. Wchodzi: Alex Moucketou-Moussounda.

Alex Moucketou-Moussounda #5
Franz Brorsson #31
2
2
3
70'

Będą zmiany w ekipie z Częstochowy. M.in. Zwoliński.

12
5
5
1
1
69'

I była okazja do kontry, lecz Berggren za daleko wypuścił sobie piłkę. Ależ można żałować tej akcji.

5
3
1
12
3
67'

Odbiór gospodarzy na połowie przeciwnika, ale nie będzie kontry. Faulował Piasecki, dostrzegł to arbiter.

9
9
6
4
4
66'

Wysoki pressing Rakowa. Aris nie może wydostać się z własnej połowy. Jakże inaczej to wygląda niż po pierwszym strzelonym golu.

34
13
3
1
2
65'

"Śpiewa cała Częstochowa, Liga Mistrzów dla Rakowa" - niesie się z trybun.

58
30
3
3
7
64'

Aris Limassol. Schodzi: Shavy Babicka. Wchodzi: Mariusz Stępiński.

Shavy Babicka #80
7
7
6
2
4
64'

Przypomnijmy, że z Karabachem też było 2:0. Oby teraz piłkarze Rakowa utrzymali koncentrację.

34
16
4
5
4
63'

Gol! Strzelił Fabian Piasecki.

Piasecki! 2:0 dla Rakowa! Pewny strzał, bramkarz wylądował w drugim rogu!

Raków Częstochowa
197
84
19
11
17
62'

Tymczasem Brorsson potrzebuje pomocy medycznej.

6
4
14
5
7
61'

Cebula odważnie wbiegł w pole karne i był podcięty przez Yago!

68
18
12
10
14
61'

Rzut karny dla Rakowa!

102
36
6
8
14
60'

W odpowiedzi wrzucał Tudor. Trzech piłkarzy Rakowa ustawionych idealnie, ale futbolówka leciała idealnie pomiędzy nich.

3
3
1
59'

Babicka ponownie miał bardzo dużo miejsca na prawym skrzydle, ale nie potrafił celnie dośrodkować. Po chwili Nikolić skiksował przed polem karnym.

8
6
1
1
4
58'

Rozpadało się nad Częstochową.

7
3
4
4
7
56'

Koczerhin mógł strzelać z 30 metrów, mógł podawać. Nie zrobił nic. Zwolnił akcję, a na koniec stracił piłkę. Strzelił gola, natomiast oprócz tego rozgrywa bardzo słabe spotkanie.

5
3
1
5
10
55'

Jednak nie. Tylko rzut rożny dla Rakowa, po którym nic się nie wydarzyło. Spudłował Piasecki.

4
3
3
9
11
54'

Sędzia jeszcze sprawdza czy aby piłka nie przekroczyła linii całym obwodem.

4
3
2
6
54'

Ależ huknął Papanikolaou z kilkunastu metrów. Szkoda, że w środek bramki! Trafiony Vana Alves!

19
10
2
1
1
52'

Mayambela centrował na pole karne, ale bardzo dobrze ustawiony był Arsenić. Goście w dalszym ciągu bez choćby niecelnego strzału w tym meczu.

6
1
1
49'

Niedokładne długie podanie Bengtssona. Struski był niepilnowany na prawym skrzydle, ale nie miał żadnych szans, by dojść do piłki.

5
2
2
1
48'

Wrzucał Caju i było bardzo groźnie. Niewiele brakowało do gola samobójczego Piaseckiego. Panie Fabianie, nie do tej bramki!

3
5
5
2
4
48'

Zdziwiony Svarnas. Sędzia odgwizdał faul na Mayambeli. Rzut wolny dla gości z ok. 40 metrów.

1
2
1
4
4
47'

Przypomnijmy, że w IV rundzie zwycięzca dwumeczu Raków - Aris trafia na wygranego z pary Kopenhaga - Sparta Praga. W tamtym spotkaniu póki co jest bezbramkowy remis.

2
1
1
1
46'

Gramy!

11
1
1
1
czas Druga połowa
46'

Aris Limassol. Schodzi: Julius Szoke. Wchodzi: Veljko Nikolić.

Veljko Nikolić #22
Julius Szoke #37
1
2
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Za moment początek drugiej części spotkania.

3
1
komentarz

Przerwa! Raków prowadzi z Arisem Limassol 1:0!

69
15
3
7
9
45+4'

Caju wrzucał w pole karne z dalszej odległości, piłka spadła przed "szesnastkę", ale faul w ofensywie zanotował Struski.

8
4
4
6
3
45+4'

Gra wznowiona. Berggren wraca na boisko.

6
4
3
2
2
45+2'

Jakiś problem zdrowotny Berggrena. Nie podnosi się z murawy. Konieczna interwencja sztabu medycznego.

2
1
5
6
5
45+1'

Babicka przedzierał się skrzydłem, wypuścił sobie piłkę, ale w pewnym momencie stracił równowagę. Na szczęście, bo miałby otwartą drogę do pola karnego.

4
3
3
2
2
45'

Sędzia doliczył minimum 4 minuty.

5
5
5
7
6
44'

Sporo ryzykował Szoke. Agresywnie zaatakował Berggrena, bardzo wysoko podniósł nogę. A przypomnijmy, że ma już kartkę.

9
6
6
4
2
43'

Niecelny strzał Racovitana z dystansu. Zabrakło sporo.

2
3
4
9
4
42'

Arsenić kopnął piłkę po gwizdku. Może mówić o szczęściu, że nie dostał kartki.

4
5
4
2
41'

Tudor wrzucał z prawej strony, ale w najważniejszym momencie poślizgnął się Piasecki...

2
9
4
4
6
41'

5 minut do końca pierwszej połowy. Poza strzelonym golem Raków nie pokazał nic w ofensywie. Jest nerwowo na boisku. Dużo strat, które mogą napędzić zespół Arisu.

2
3
2
5
4
39'

Kolejny raz Raków nie wyprowadził kontry, choć miał do tego sposobność. Zamiast tego kartkę za brzydki wślizg obejrzał Papanikolaou.

4
6
3
5
9
39'

Żółtą kartkę otrzymał Giannis Papanikolaou.

7
6
3
1
7
37'

Po dośrodkowaniu Cebuli pewnie interweniował na przedpolu Vana Alves.

6
2
4
3
5
36'

Piasecki... w ostatniej chwili Yago zapobiegł groźnej sytuacji i tylko rzut rożny dla Rakowa.

13
7
4
1
3
35'

Akcja Rakowa lewą stroną. Dobrze zachował się Piasecki, centrował w okolice jedenastego metra, ale nikt nie zdołał oddać strzału.

9
6
5
1
4
34'

Szoke dał się zaskoczyć, stracił piłkę na rzecz Berggrena i ratował się faulem taktycznym.

5
5
4
4
4
34'

Żółtą kartkę otrzymał Julius Szoke.

8
4
6
1
5
32'

Raków miał okazję do kontry w przewadze liczebnej, Cebula miał kapitalny pierwszy kontakt z piłką, potem wystarczyło podać do niepilnowanego Koczerhina. No właśnie... zabrakło precyzji.

5
2
4
6
15
31'

Wszyscy piłkarze gości, poza bramkarzem, na połowie Rakowa.

7
4
3
7
15
30'

Aris rozgrywa piłkę, Raków za nią biega. To nie jest dobry moment mistrzów Polski.

5
6
4
13
13
29'

Teraz kontratak Arisu. Mayambela dostał podanie na wolne pole, zawahał się Kovacević, początkowo wychodził z bramki, ale w porę się opamiętał. Rywal strzelił w trybuny z nieprzygotowanej pozycji.

8
8
2
2
6
27'

Przechwyt Berggrena na linii środkowej i od razu podanie do Cebuli. Ten przedzierał się środkiem, ale rywal skasował tę akcję gospodarzy. Była okazja do kontry.

2
2
1
4
6
27'

W fazie defensywnej Raków jest cofnięty bardzo głęboko.

4
3
4
4
7
25'

Ponownie bardzo groźna akcja Arisu. Babicka dostał świetne podanie od Szoke, miał miejsce w polu karnym, ale nie decydował się na strzał, a jeszcze dogranie do Struskiego. Na szczęście niecelne. W dodatku Polak faulował Kovacevicia.

4
3
3
1
3
24'

Prosta strata Rakowa. Tudor ratował wszystko faulem taktycznym na środku boiska, łapał rywala za koszulkę.

4
4
7
6
9
24'

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor.

8
7
1
10
8
22'

Tym razem Babicka został zablokowany przy linii bocznej, w dodatku to on jako ostatni dotykał piłkę. Nie ma nawet rzutu rożnego dla gości.

13
5
2
3
4
20'

Blisko Aris! Świetna akcja...

Babicka wrzucał z prawej strony, miał bardzo dużo miejsca. Efektownie z powietrza uderzał Bengtsson, ale nie trafił w bramkę!

6
7
4
3
5
20'

Trudniejszy moment Rakowa. Mocniej przycisnął Aris. Nie schodzi z połowy mistrza Polski.

5
1
1
1
8
19'

Było groźnie. Babicka zagrywał płasko z prawej strony, jednak dwóch piłkarzy gości się poślizgnęło w newralgicznym momencie. Zagrożenie oddalone.

8
1
3
1
19'

Caju strzelił z rzutu wolnego prosto w mur.

8
1
2
1
1
18'

Struski faulowany 40 metrów od bramki Rakowa. Rzut wolny.

6
1
1
3
17'

Póki co częstochowianie kontrolują sytuację na boisku. Aris nie potrafi poważniej zagrozić.

10
2
3
16'

Znowu niewiele brakowało. Raków świetnie wyszedł spod pressingu. Tudor szukał prostopadłego podania do Piaseckiego. Centymetry od sytuacji sam na sam z bramkarzem. Zdołał wsadzić nogę obrońca Arisu.

11
4
2
2
3
14'

Ponownie wyżej podeszli goście i dość łatwo potrafią odebrać piłkę zawodnikom Rakowa. Svarnas nerwowo wykopał piłkę byle dalej od bramki. Aris w ataku pozycyjnym.

1
2
4
4
3
12'

Nieodpowiedzialna strata Koczerhina przed własnym polem karnym. Babicka chyba próbował lobować Kovacevicia z osiemnastu metrów, ale nie z nim takie numery.

5
3
3
2
3
11'

Gra wznowiona. Aris przy piłce.

4
1
1
2
3
10'

Ewidentny grymas bólu na twarzy golkipera gości. Rozmawia z sędzią. Wstał, natomiast ma wyraźne problemy.

3
5
7
3
9'

Vana Alves nie podnosi się z murawy. Niewykluczone, że potrzebna będzie zmiana.

6
1
2
5
2
8'

Jeszcze jakieś problemy zdrowotne ma bramkarz Arisu. Gra przerwana.

5
2
4
7
1
7'

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin. Asystował mu Fran Tudor.

Raków już prowadzi. Ależ to się wszystko pięknie zaczyna! Tudor miał mnóstwo miejsca na prawym skrzydle, zagrał płasko w pole karne, Piasecki oczywiście nie trafił w piłkę, ale był jeszcze na dalszym słupku Koczerhin, który dopełnił formalności!

128
50
16
15
21
5'

Po dalekim wyrzucie piłki z autu było zamieszanie w polu karnym Arisu. Svarnas czekał na piłkę na dalszym słupku, jednak był trochę zaskoczony, nie przewidział błędu obrońcy i ostatecznie zabrakło strzału.

3
5
2
1
1
5'

Długie podanie na skrzydło do Tudora. Ten odegrał głową do rozpędzonego Cebuli, ale zabrakło wsparcia w polu karnym.

2
4
4
6
1
3'

Wysoki pressing Arisu. Nie zostawiają swobody środkowym obrońcom Rakowa.