Hiszpania
14' Isco 40' Isco 77' Alvaro Morata
Włochy
4' Marco Verratti 12' Leonardo Bonucci
3:0

Hiszpania lepsza w meczu na szczycie i bardzo blisko awansu.

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

Hiszpania. Schodzi: Isco. Wchodzi: David Villa.

Alvaro Morata huknął do siatki, ale za spalonego. Publiczność już zapomniała o tej akcji i nagradza brawami jednego z bohaterów spotkania Isco.

Włosi wiedzą, że tego meczu nie wygrają. Poprzednie spotkanie przegrali niemal dokładnie rok temu, a w eliminacjach ponieśli porażkę ponad dekadę temu.

Trochę strachu dla Hiszpanów po upadku Alvaro Moraty. Napastnik podniósł się z boiska i jest gotowy do walki w ostatnich minutach spotkania.

Włochy. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Manolo Gabbiadini.

Hiszpania. Schodzi: Marco Asensio. Wchodzi: Saul Niguez.

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Sergio Ramos.

Przebojowa szarża Sergio Ramosa zakończona dokładnym podaniem w pole bramkowe do Alvaro Moraty. Zmiennik strzelił z bliska do bramki. 3:0 i Hiszpania ma komplet punktów w kieszeni!

Alvaro Morata wystartował do prostopadłego podania. Choć ma dużo energii po wejściu na boisko, nie potrafił wyprzedzić zmęczonego już Andrei Barzagliego.

Hiszpania. Schodzi: Andres Iniesta. Wchodzi: Alvaro Morata.

Włochy. Schodzi: Andrea Belotti. Wchodzi: Eder.

Na razie Dani Carvajal przedarł się w pole karne Italii i miał przed oczami jedynie Gianluigiego Buffona. W tym pojedynku zatriumfował bramkarz!

Federico Bernardeschi i Eder mają ratować mecz. Giampiero Ventura i tak długo czekał z przeprowadzeniem zmian.

Ciro Immobile sprytnie przepuścił podanie Matteo Darmiana do Andrei Belottiego. Napastnikowi Torino FC zabrakło spokoju i przyjęcia piłki. Pozostało złapać się za głowę.

Marco Asensio mierzył w kierunku bramki Gianluigiego Buffona, jednak trafił w nogi powracającego Matteo Darmiana.

Selekcjoner zaproponował Włochom jakieś rozegranie rzutu wolnego, tyle że zgromadzeni w szesnastce piłkarze nie doczekali się nawet dośrodkowania.

Rozgrywają goście, ale to wszystko jest pod kontrolą reprezentacji Hiszpanii. Przez blisko godzinę David de Gea zaprezentował jedną trudną interwencję po strzale Andrei Belottiego.

Andrea Belotti dopadł do futbolówki, która kręciła się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pod naciskiem obrońców w czerwonych koszulkach główkował obok bramki.

Sędzia asystent podniósł chorągiewkę, ponieważ zobaczył, że Ciro Immobile jest na spalonym. Uderzenie napastnika Lazio Rzym nie miało już znaczenia.

Lorenzo Insigne przypomniał, że jest na boisku. Szansę na zakończenie akcji celnym strzałem miał również Antonio Candreva, ale huknął w Andreę Belottiego, od którego odbita piłka padła łupem Davida de Gei.

Jordi Alba starał sie uruchomić Isco w polu karnym. Tym razem zawodnik Realu Madryt nie przyjął piłki i musi szukać kolejnych szans na skompletowanie hat-tricka.

Gra wznowiona po przerwie.

Włosi są w poważnych opałach po pierwszej połowie.

Czy Włosi strzelą minimum gola po przerwie?

Hiszpania blisko zwycięstwa po 45 minutach.

Dobrze bawią się w końcówce pierwszej połowy Hiszpanie. Publiczność zachwycona serią podań skandowała tradycyjnie "ole".

Gol! Strzelił Isco. Asystował mu Andres Iniesta.

Isco czuje się w Madrycie jak ryba w wodzie! Druga bramka! Dostał podanie przed polem karnym Włochów, nie zrobił problemu z obecności dwóch przeciwników i posłał piłkę między nimi do siatki.

Jordi Alba zasygnalizował ból oka po pojedynku z Antonio Candrevą. Stąd krótka przerwa w grze.

Podanie w pole karne do Daniego Carvajala, który miał nadspodziewanie dużo czasu, żeby przymierzyć. Rozluźnił się, pozwolił na powrót defensorowi i jedynie korner dla Hiszpanii.

Jordi Alba i David Silva coś kombinowali w polu karnym przyjezdnych, ale ci byli tym razem czujni i futbolówka wylądowała w rękawicach Gianluigiego Buffona.

Dotychczas Isco autorem jedynego gola w tym spotkaniu. Do bramki trafił na doskonale sobie znanym stadionie.

Bjorn Kuipers nie dał Hiszpanom wykonać rzutu wolnego. Zobaczył przewinienie Sergio Ramosa na Ciro Immobile, który przybiegł bronić we własne pole karne.

Antonio Candreva przedarł się w pole karne na prawym skrzydle i próbował obsłużyć dośrodkowaniem schowanego za plecami obrońców Ciro Immobile. Futbolówka poszybowała ponad głowami wszystkich i napastnik Lazio Rzym nie oddał strzału.

Marco Verratti do Gianluigiego Buffona, a bramkarz Włochów na rzut rożny. Wybronili się po stałym fragmencie przyjezdni, ale takie błędy nie przystoją tak doświadczonym zawodnikom.

Azzurri zostali na połowie gospodarzy i Daniele De Rossi próbował wepchnąć futbolówkę do bramki po wrzutce z rzutu wolnego. Z trudem Hiszpanie zatrzymali wojownika z Rzymu.

Tak gorąco pod bramką reprezentacji Hiszpanii jeszcze nie było. Andrea Belotti oderwał się od obrońców i główkował celnie po dośrodkowaniu Matteo Darmiana. Na linii musiał się wykazać David de Gea.

Bez sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. W ataku reprezentacji Włoch czekają na podania Ciro Immobile oraz Andrea Belotti, jednak futbolówka dociera do nich rzadko.

Muszą zaatakować Włosi. Ich rywale cofnęli się na własną połowę i sprawdzają na co stać ekipę Giampiero Ventury w rozegraniu pozycyjnym.

Gol! Strzelił Isco.

Tym razem odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na swoje barki Isco. Wzorowe uderzenie ponad murem i Hiszpania prowadzi 1:0! Gianluigi Buffon nie zdołał zatrzymać piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci.

Ponownie faul przed polem karnym Włochów i ponownie pretensje pod adresem sędziego. Tym razem Leonardo Bonucci przekonuje, że powstrzymał Marco Asensio zgodnie z przepisami.

Sergio Ramos wykonał rzut wolny. Gianluigi Buffon odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko, ponieważ obrońca Realu Madryt nie przymierzył w światło jego bramki.

Odzyskali piłkę gospodarze i spokojnie wymieniają podania na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Efektem jest rzut wolny sprzed pola karnego po faulu Daniele De Rossiego na Koke.

Po kilku minutach obserwacji Włosi zdecydowali się na przeprowadzenie ataku. Akcja zakończyła się na prawym skrzydle, gdzie będzie operować Antonio Candreva.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti.

Pierwsze podania za linię obrońców reprezentacji Włoch. Sędzia pomógł przyjezdnym w opanowaniu sytuacji i odgwizdał przewinienie Marco Asensio na Andrei Barzaglim.

Pierwszy gwizdek w Madrycie!

Kto wygra mecz?

Gianluigi Buffon po raz 170. w bramce reprezentacji Włoch. Przed nim jeden zawodnik Juventusu - Andrea Barzagli.

Reprezentacja Włoch w ofensywnym ustawieniu. Nie wydaje się, że drużyna z Półwyspu Apenińskiego zamierza się kurczowo bronić na Santiago Bernabeu w Madrycie.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia)

Ławka rezerwowych reprezentacji Hiszpanii: Kepa Arrizabalaga, Pepe Reina - Nacho, David Villa, Alvaro Morata, Thiago Alcantara, Pedro Rodriguez, Saul Niguez, Gerard Deulofeu, Nacho Monreal, Cesar Azpilicueta, Iago Aspas

Ławka rezerwowych reprezentacji Włoch: Gianluigi Donnarumma, Mattia Perin - Andrea Conti, Danilo D'Ambrosio, Daniele Rugani, Davide Astori, Lorenzo Pellegrini, Eder, Marco Parolo, Federico Bernardeschi, Stephan El Shaarawy, Manolo Gabbiadini