Arbiter doliczył 3 minuty.

89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Alvarinho. Asystował mu Mariusz Idzik.

Centra z prawego skrzydła w wykonaniu Madeja. Polacek zaliczył pusty przelot, a piłkę w kierunku bramki zgrał Idzik. Alvarinho wślizgiem uprzedził obrońcę i wepchnął ją do siatki.

Śląsk Wrocław
1
86'

Piękna akcja Śląska zakończona dobrym dośrodkowaniem Augusto. Z kilku metrów główkował Sito Riera, ale minimalnie chybił celu.

1
84'

Trzykrotnie próbowali piłkarze Miedziowych, ale za każdym razem dobrze blokowali obrońcy.

81'

Zbyt mocne podanie Kokoszki na wolne pole. Alvarinho nie był w stanie dogonić futbolówki.

80'
ZMIANA
Czy w końcowych 10 minutach padnie rozstrzygający gol?
Tak
Nie
1
78'

Z każdą kolejną minutą akcje gospodarzy są coraz groźniejsze. Zagłębie się cofnęło.

77'

Dośrodkowanie Alvarinho i strzał głową Goncalvesa. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

75'

Biliński w pojedynku biegowym z Guldanem. Było o włos od sytuacji sam na sam, ale ostatecznie wślizg obrońcy był skuteczny.

71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lasza Dwali. Asystował mu Adam Kokoszka.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Piłkę głową przedłużył Kokoszka, a Dwali z bliska doprowadził do remisu. Gruzin był jednak na spalonym, co umknęło uwadze sędziów.

2
69'

Wydawało się, że Starzyński dośrodkowuje z lewej flanki. Tak też się stało, ale żaden z piłkarzy nie sięgnął piłki. Ta zmierzała w światło bramki. Intuicyjnie odbił ją Lubos Kamenar.

1
68'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Filipe Goncalves. Czwarta w tym sezonie kartka Portugalczyka. Kara za faul na Dziwnielu.

1
65'
ZMIANA
63'

Lubomir Guldan rzucił się pod nogi Morioki i ofiarnie zablokował strzał Japończyka oddany z 17 metrów.

1
60'

Bezproblemowa interwencja Polacka po zaskakującym strzale Dankowskiego z 20 metrów.

1
60'

Tyłem głowy piłkę w polu karnym zgrywał Kubicki, ale ta nie dotarła do nadbiegającego Nespora.

1
59'
ZMIANA
57'

Centra na głowę Celebana, ale świetnie w bramce spisał się Polacek.

2
57'
ZMIANA
53'

Tosik do niepilnowanego Nespora. Czech błyskawicznie odwrócił się w kierunku bramki i uderzył. Kamenar "wypluł" piłkę, ale szybko się poprawił.

1
52'

Niewiele zabrakło Janoszce. Ofensywny pomocnik przejął bezpańską piłkę na 30. metrze, zrobił kilka kroków i huknął... nad poprzeczką.

2
48'

Piłkę w pole karne Zagłębia mocno wstrzelił Kamil Dankowski, ale futbolówka minęła wszystkich, starających się ją sięgnąć.

2
46'

Początek II połowy.

2
15:02

Garść statystyk...

1
44'

Bardzo dobry kontratak po idealnym podaniu do Morioki. Japończyk pospieszył się jednak z zagraniem do Bilińskiego. Napastnik źle przyjął piłkę i jedyne co zrobił to anemicznie kopnął piłkę.

1
1
42'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Nespor. Faul na Augusto.

KGHM Zagłębie Lubin
2
41'

Niecelny strzał z dość ostrego kąta oddał Peter Grajciar.

2
39'

Słowne "uprzejmości" Tosika z Kokoszką. Do akcji wkroczył arbiter i załagodził sytuację.

2
37'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Martin Polacek wybiegł na 12. metr i zderzył się z Bilińskim. Arbiter dopatrzył się faulu napastnika.

1
34'

Prostopadłe podanie Janoszki do Woźniaka i ten stanął sam przed bramkarzem! Płaski strzał i Lubos Kamenar dobrze interweniował nogami. Po chwili gwizdek. Był jednak minimalny spalony.

1
32'

Wstrzelenie piłki w pole karne przez Cotrę. W ostatniej chwili, szykującego się do strzału Nespora uprzedził Dwali.

1
31'

Wysokie dośrodkowanie Tosika z prawej strony boiska. W polu karnym Nespor przegrał pojedynek z Celebanem.

1
30'

Lewą stroną dynamicznie przedzierał się Łukasz Madej. Na wysokości pola karnego zabrakło już jednak siły na dokładną centrę i piłka spoczęła w rękach golkipera.

1
27'

I odpowiedź Zagłębia. Obrońcy gospodarzy powstrzymali jednego z rywali, ale zbyt krótko wybili piłkę. Tą z 20 metrów natychmiastowo uderzył Łukasz Piątek, ale chybił celu.

1
26'

Długie dośrodkowanie na dalszy słupek. Walkę w powietrzu wygrał Lasza Dwali. Zgranie głową i idealna okazja przed Bilińskim. Napastnik nieczysto trafił w piłkę, a ta przeleciała obok słupka. Polacek był jedynie obserwatorem.

1
23'

Dwie centry w szesnastkę Polacka, raz z lewej, raz z prawej flanki. Za każdym razem górą obrońcy.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Dorde Cotra. Faul na Dankowskim.

1
19'

Krótkie wybicie autu przez wrocławian i centra Morioki. Kamil Biliński urwał się obrońcy, ale główkował tuż nad poprzeczką.

1
16'

Dużo swobody na lewej stronie miał Kamil Biliński. Napastnik ruszył naprzód, ale w dziecinny sposób stracił piłkę na rzecz Jacha.

1
13'

Szybki atak gospodarzy wyprowadzony i zakończony strzałem przez Bilińskiego. Piłka trafiła w plecy Guldana.

1
12'

Żółtą kartkę otrzymał Augusto. Ostry atak w nogi Tosika tuż przy linii bocznej.

1
9'

Kolejna dobra akcja Zagłębia zakończona strzałem. Tym razem jednak w sam środek bramki, gdzie na raty bronił Lubos Kamenar.

2
6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jarosław Kubicki. Asystował mu Arkadiusz Woźniak.

Wynik otwarty! Centra z prawego skrzydła. Bramkarz nie sięgnął piłki, a akcję zamknął Kubicki. Po uderzeniu pomocnika piłka trafiła jeszcze w Dankowskiego i wpadła do siatki.

1
1
3'

Interwencja Jacha i korner dla Śląska. Centra Grajciara i dość niespodziewanie piłka spadła pod nogi Kokoszki. Ten totalnie zaskoczony, nie oddał nawet strzału.

1
15:02

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał (Kraków).

1
15:02

Przed nami dolnośląskie derby. Śląsk Wrocław w tym sezonie nie wygrał do tej pory spotkania na własnym stadionie. KGHM Zagłębie Lubin natomiast na wyjeździe nie zanotowało jeszcze porażki. Miedziowi w tabeli Lotto Ekstraklasy zajmują trzecie miejsce, drużyna WKS-u jest dziewiąta. Derby to jednak inne prawa i inne zasady. Tu każdy wynik jest możliwy.