Roberto Firmino nie doszedł w polu karnym do piłki dośrodkowanej przez Sadio Mane.
Sprzed pola karnego mocno, ale nad poprzeczką uderzył Jordan Henderson.
Gospodarze nie opuszczają połowy rywala, Stoke czeka bardzo trudna przeprawa.
1
12'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Jonathan Walters. Asystował mu Erik Pieters.
The Potters na kilka minut zniwelowali przewagę rywala i sensacyjnie prowadzą! Z lewego skrzydła bardzo dobrze dośrodkował Pieters i Walters pokonał Mignoleta strzałem głową w krótki róg!
15'
Przerwa w grze, problemy zdrowotne ma Dejan Lovren.
3
16'
Mocno z dystansu uderzył James Milner, jednak wyraźnie chybił celu.
2
1
18'
Powinno być 0:2, ale Simon Mignolet kapitalnie obronił nogą płaski strzał Allena z ostrego kąta!
1
20'
Gol dla Stoke całkowicie zmienił obraz gry. Liverpool kompletnie zatracił impet z pierwszych minut.
1
23'
Na trybunach Anfield pojawił się m. in. Pep Guardiola. Jego Manchester City zagra w sylwestrowym hicie właśnie z Liverpoolem.
1
23'
Goście zablokowali groźny strzał Lallany z 12 metrów.
1
24'
Po strzale Roberto Firmino z ostrego kąta piłkę zmierzającą do siatki wybił Peter Crouch! Liverpool znów podkręcił tempo.
2
25'
Przerwa w grze, Mame Diouf ma problem z kolanem i musiał skorzystać z pomocy lekarskiej.
4
29'
Mecz ma różne fazy, momentami Liverpool uzyskuje sporą przewagę, ale trwa to zazwyczaj tylko kilka minut.
1
30'
Zablokowany groźny strzał Waltersa sprzed pola karnego.
4
35'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Adam Lallana.
1:1! Po dośrodkowaniu Mane z prawego skrzydła Lallana nie najlepiej opanował piłkę, ale po nieporadnej interwencji Johnsona przejął ją ponownie i strzałem z niemal zerowego kąta pokonał źle ustawionego Granta.
6
36'
ŻÓŁTA KARTKA
Żółtą kartkę za faul otrzymał Joe Allen.
Stoke City
1
2
37'
Lee Grant pewnie obronił płaski strzał z dystansu Milnera.
1
38'
Teraz Roberto Firmino zamknął płaską centrę z prawej strony boiska, jednak uderzył z 12 metrów nad poprzeczką.
1
41'
Groźnie zaatakowali teraz gospodarze, ale Giannelli Imbula sprytnie blokował Sadio Mane i wypchnął go poza linię końcową.
1
44'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Roberto Firmino. Asystował mu James Milner.
2:1 dla Liverpoolu! Po podaniu Milnera płasko z ostrego kąta uderzył Firmino, piłka odbiła się od dalszego słupka, potem od bliższego i w końcu ugrzęzła w siatce!
45'
Doliczone 3 minuty.
1
45+2'
Z 14 metrów tuż obok słupka uderzył płasko Sadio Mane.
1
46'
Początek drugiej połowy.
3
1
49'
Dość spokojne pierwsze minuty po przerwie, gra toczy się w środku pola.
1
1
50'
James Milner wyraźnie przestrzelił technicznym strzałem z boku pola karnego.
1
51'
1
52'
Koszmarnie z rzutu wolnego dośrodkował Giannelli Imbula i piłka opuściła boisko.
1
1
54'
James Milner zablokował groźną centrę Dioufa z prawej strony boiska.
1
58'
Po przerwie widowisko jest bardzo przeciętne. Liverpool nie forsuje tempa, a ekipa Stoke na razie nie podejmuje wielkiego ryzyka.
1
59'
GOL SAMOBÓJCZY!!!
Gol samobójczy! Giannelli Imbula.
Już 3:1! Origi dośrodkował płasko na 4. metr i stamtąd samobója zdobył Imbula. Trudno jednak przesadnie winić zawodnika Stoke, bo gdyby nie jego interwencja, i tak do siatki trafiłby Mane.
7
1
61'
Teraz z ostrego kąta obok dalszego słupka uderzył Sadio Mane.
1
1
66'
Po miękkim dośrodkowaniu Milnera do strzału głową doszedł Nathaniel Clyne i z małymi kłopotami interweniował Lee Grant.
1
2
66'
ZMIANA
Stoke. Schodzi: Glenn Whelan. Wchodzi: Ramadan Sobhi.
69'
ZMIANA
Liverpool. Schodzi: Adam Lallana. Wchodzi: Emre Can.
70'
ZMIANA
70'
GOOOOOOL!!!
Gol! Strzelił Daniel Sturridge.
4:1 i chyba koniec marzeń Stoke o dobrym wyniku. Koszmarnie zagrał Shawcross, który tak wycofał piłkę do Granta, że przejął ją Sturridge, minął bramkarza gości i dopełnił formalności z ostrego kąta.
6
74'
Liverpool wciąż głodny goli, a goście już pogodzeni z porażką.
2
2
75'
ZMIANA
Stoke. Schodzi: Mame Diouf. Wchodzi: Ibrahim Afellay.
78'
Bardzo groźnie uderzył sprzed pola karnego Ibrahim Afellay. Piłka odbiła się po drodze od Klavana i poleciała tuż nad poprzeczką.