FC Augsburg
28' Alfred Finnbogason 59' Kostas Stafylidis 90' Dominik Kohr
Borussia Dortmund
13' Matthias Ginter 32' Pierre-Emerick Aubameyang
1:1

Koniec. Niespodzianka w Augsburgu, Borussia straciła 2 punkty.

Augsburg. Schodzi: Alfred Finnbogason. Wchodzi: Dong-Won Ji.

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Kohr.

Doliczone zostały 3 minuty.

Borussia. Schodzi: Matthias Ginter. Wchodzi: Sebastian Rode.

Augsburg. Schodzi: Jonathan Schmid. Wchodzi: Georg Teigl.

Borussia w ataku. Goście w przypadku remisu utrzymają 3 miejsce, ale będą mieli tyle samo punktów co Hoffenheim.

Reus znalazł się w świetnej sytuacji, ale trafił w boczną siatkę! Borussia powinna prowadzić!

Trójkowa akcja Borussii. Ginter do Kagawy, ten do Aubameyanga, ale lepszy okazał się bramkarz.

Dośrodkował Schmid, a Dominik Kohr głową przymierzył ponad bramką.

Z ok. 25 metrów uderzał Schmelzer, jednak po raz kolejny dobrze ustawiony był bramkarz.

Ładna akcja Reusa, który dograł w pole karne do Kagawy. Strzał pomocnika został jednak zablokowany!

Augsburg. Schodzi: Kostas Stafylidis. Wchodzi: Caiuby.

Akcje Borussii wyglądają groźnie, ale tylko do pola karnego. Brakuje zdecydowania piłkarzom gości.

Po rzucie wolnym zamieszaniu w polu karnym Borussii. Sędzia przerwał grę dopatrując się faulu w ataku.

Kagawa dograł do Aubameyanga, ale świetnie w bramce zachował się Luthe parując piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Kostas Stafylidis.

Sprytny strzał z ok. 18 metrów oddał Pierre-Emerick Aubameyang. Piłka przeszła ponad poprzeczką.

Marcel Schmelzer do Dembele, ten zagrywał do Aubameyanga, którego uprzedził bramkarz.

Przeważa Borussia, ale goście nie potrafią oddać celnego uderzenia na bramkę gospodarzy.

Kagawa chciał sprytnie dograć do Aubameyanga, ale w sytuacji zorientowali się obrońcy gospodarzy.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie, ale goście szybko doprowadzili do wyrównania.

Dembele do Pierre-Emericka Aubameyanga, ale ten nie trafił w bramkę.

Niewiele wskazuje na to, aby przed przerwą padły kolejne gole. Żadna z drużyn nie chce ryzykować zbyt wiele.

Z dystansu uderzył Dembele, ale wprost w dobrze ustawionego bramkarza.

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Shinji Kagawa. Szybko do wyrównania doprowadzili goście. Kagawa do Aubemayanga, a ten z bliska do bramki na 1:1! Pomocnik chciał uderzać z okolic linii pola karnego, a wyszła mu ładna asysta.

Gol! Strzelił Alfred Finnbogason. Kontra gospodarzy po dalekim wybiciu bramkarza. Max uderzył z ostrego kąta, Burki odbił strzał, a nadbiegający Finnbogason do siatki i mamy niespodziankę.

Spadło tempo gry, Borussia wciąż nie potrafi zagrozić gospodarzom, a ci więcej uwagi poświęcają obronie. Przed momentem dogrywał Durm, ale nikt nie doszedł do piłki.

Borussia. Schodzi: Julian Weigl. Wchodzi: Erik Durm.

Problemy ma Weigl, który już nie wróci na boisko. Dojdzie do zmiany.

Coraz groźniejsi gospodarze! Max dośrodkował, Burki obronił strzał Alfreda Finnbogasona  i wybił piłkę na róg. Napastnik uderzał z trudnej pozycji z narożnika pola bramkowego. Piłka leciała w światło bramki.

Zdecydowana przewaga Borussii. Jednak gospodarze nie potrafią oddać celnego strzału.

Niepilnowany z boku boiska był Schmid. Pomocnik przebiegł z piłką kilka metrów i uderzył niecelnie.

Żółtą kartkę otrzymał Matthias Ginter.

Dembele stara się napędzać grę Borussii. Przed momentem dogrywał do wbiegającego w pole karne Reusa. Jednak szybszy bramkarz.

Jak na razie w dość pewnie gra defensywa gospodarzy, który popełniła jeden błąd, którego nie potrafili wykorzystać goście.

Dembele ładnie rozegrał piłkę z Piszczkiem. Do dogrania wzdłuż bramki nikt jednak nie doszedł.

Reus przewrócił się w polu karnym, sędzia uznał że wszystko było zgodnie z przepisami.

Gramy!

Borussia walczy o 3. miejsce w tabeli, rywale wciąż nie mogą być pewni utrzymania.