Borussia Dortmund straciła dwa punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA  /
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA /

Borussia Dortmund straciła niezwykle ważne dwa punkty po wyjazdowym remisie 1:1 z walczącym o utrzymanie FC Augsburg. Dla gospodarzy trafił Alfred Finnbogason, dla gości Pierre-Emerick Aubameyang.

W tym artykule dowiesz się o:

Po ostatnim zwycięstwie nad TSG 1899 Hoffenheim piłkarze Borussii powrócili na 3. miejsce w Bundeslidze. W meczu z FC Augsburg podopiecznych Thomasa Tuchela czekało jednak trudne zadanie. Rywal wciąż nie może być pewny utrzymania.

Od początku spotkania atakowali goście. Gracze z Dortmundu długo nie potrafili sobie stworzyć bramkowej okazji. Gorąco w polu karnym gospodarzy było w 7. minucie, ostatecznie nikt nie doszedł do mocnego dogrania Ousmane'a Dembele.

Zawodnicy gospodarzy po raz pierwszy zagrozili Borussii w 17. minucie. Philipp Max dośrodkował, Roman Burki obronił strzał Alfreda Finnbogasona. Napastnik uderzał z trudnej pozycji z narożnika pola bramkowego. Snajper z Augsburga dokładniejszy był jedenaście minut później. Po kontrze Max uderzył z ostrego kąta, Burki odbił strzał, a nadbiegający Finnbogason dobił do pustej bramki.

Radość graczy Augsburga trwała krótko. Cztery minuty po trafieniu dla gospodarzy do remisu doprowadził Pierre-Emerick AubameyangShinji Kagawa chciał uderzać z okolic linii pola karnego, a wyszła mu ładna asysta. Walczący o koronę króla strzelców Gabończyk z kilku metrów przymierzył nie do obrony.

Po zmianie stron na boisku przed długie minuty niewiele się działo. Przeważała Borussia, ale nie potrafiła sobie stworzyć klarownej okazji. W 56. minucie niecelnie uderzył Aubemayang. Pięć minut później strzał Gabończyka obronił Andreas Luthe.

Im bliżej było końca gry, tym akcje gości były groźniejsze. Piłkarze Borussii byli świadomi, że Hoffenheim mecz wygra i w przypadku remisu zrówna się z zespołem z Dortmundu punktami. Przyjezdnym bramki nie udało się zdobyć. W ostatnich minutach szanse zmarnowali Aubemeyang i Marco Reus.

FC Augsburg - Borussia Dortmund 1:1 (1:1) 1:0 - Finnbogason 28' 1:1 - Aubameyang 34'

Składy: FC Augsburg:

Andreas Luthe - Paul Verhaegh, Jeffrey Gouweleeuw, Martin Hinteregger, Kostas Stafylidis (68' Caiuby) - Dominik Kohr, Daniel Baier - Jonathan Schmid (87' Georg Teigl), Halil Altintop, Philipp Max - Alfred Finnbogason (90+2' Dong-Won Ji).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Matthias Ginter (89' Sebastian Rode), Sokratis Papastathopoulos, Marcel Schmelzer - Julian Weigl (22' Erik Durm), Raphael Guerreiro (80' Christian Pulisić) - Ousmane Dembele, Shinji Kagawa, Marco Reus - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Stafylidis (Augsburg) oraz Ginter (Borussia).

Sędzia: Sascha Stegemann.

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.