85
169
90+2'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Jordi Alba.

Fenomentalny wyjście z własnej połowy w wykonaniu Sergiego Roberto. Podanie na lewą stronę i odegranie do Messiego. Argentyńczyk uderza z 16 metrów, do siatki, tuż przy słupku!

1377
567
174
155
387
90'

Ten niesamowity mecz skończy się za 2 minuty.

125
45
39
65
73
89'

Długie podanie od Ronaldo do Asensio. Rezerwowy łatwo zwiódł Pique i huknął przy bliższym słupku. Kapitalnie broni bramkarz Barcelony!

115
53
26
25
61
87'

To jeszcze nie koniec! Gospodarze idą za ciosem. Ponownie strzela James Rodriguez, ale tym razem ter Stegen "przytulił" piłkę.

159
50
25
27
64
86'

Gol! Strzelił James Rodriguez. Asystował mu Marcelo.

Niebywałe. Real trafia w dziesiątkę! Dośrodkowanie z lewej strony boiska i na bliższy słupek wzorowo nabiegł Rodriguez. Celny strzał nad głową bramkarza.

582
246
127
223
693
85'

Pewny chwyt ter Stegena po strzale z dystansu.

120
45
29
24
48
83'

Lionel Messi jest dzisiaj poza zasięgiem Królewskich. Który to już raz ruszył środkiem, w mgnieniu oka nabierając prędkości. Silny strzał z 20 metrów, ale Navas też ma swój dzień.

138
40
30
26
43
82'

Real. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: James Rodriguez.

112
40
34
26
36
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić. Atak z tyłu na nogi Messiego.

124
40
22
25
51
80'

Mogło być już po meczu, ale Keylor Navas w sobie tylko znany sposób odbił strzał Pique z kilku metrów!

77
26
18
27
46
78'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Modrić. Niesportowe zachowanie.

Real Madryt
230
90
19
40
70
77'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Sergio Ramos.

Brutalny atak na nogi Messiego i obrońca Realu musi przedwcześnie opuścić boisko. Z całą pewnością rozgorzeje dyskusja czy była to słuszna decyzja, ale naszym zdaniem arbiter miał podstawy, by wyrzucić piłkarza.

Real Madryt
539
208
56
101
174
75'

Płaskie uderzenie Ronaldo w sam środek bramki, ale w niedzielny wieczór trzeba się bardziej postarać, by pokonać bramkarzy broniących w El Clasico.

101
40
27
23
42
73'

Gol! Strzelił Ivan Rakitić.

Świetuje cała Katalonia! Cudowny strzał Rakiticia sprzed pola karnego i piłka poza zasięgiem Navasa.

793
347
96
134
332
72'

Piękne podanie od Kovacicia do Asensio. Uderzenie przy bliższym słupku i fantastycznie broni Marc-Andre ter Stegen!

71
34
16
14
29
70'

Atomowe uderzenie sprzed pola karnego i piąstkowanie Navasa. Bramkarz słusznie nie starał się łapać piłki, mimo iż ta leciała prosto w niego.

39
20
16
19
32
70'

Real. Schodzi: Casemiro. Wchodzi: Mateo Kovacić.

77
31
26
20
24
70'

Barcelona. Schodzi: Paco Alcacer. Wchodzi: Andre Gomes.

66
28
30
26
27
68'

Ależ się dzieje! Cudowna obrona Navasa po strzale Suareza z ostrego kąta!

75
38
32
26
58
67'

Niewyobrażalne "pudło" Ronaldo! Marco Asensio idealnie obsłużył Portugalczyka, ale zobaczyliśmy koszmarny strzał z kilku metrów, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką. Komu jak komu, ale jemu to nie przystoi.

52
26
17
28
38
66'

Z prawego skrzydła dośrodkował Asensio, a w polu karnym "nożycami" uderzał Cristiano Ronaldo... obok.

75
47
27
29
35
63'

Marcelo mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne Barcelony. Akcję na dalszym słupku zamykał Ronaldo, ale w ostatniej chwili uprzedził go Alba.

79
42
26
23
41
62'

Spięcie Carvajala z Suarezem. Sędzia jednak dobrze prowadzi zawody i nie pozwala na rozbuchanie niezdrowych emocji.

18
59'

Kapitalna parada Navasa ratuje Królewskich! Ramos i Ronaldo nie upilnowali Pique, ale strzał głową stopera "Barcy" widowiskowo odbił Kostarykanin.

73
30
29
35
49
58'

Dobre minuty FC Barcelony! Lionel Messi znalazł podaniem Suareza, ale Urugwajczykowi lekko odskoczyła piłka i nie był w stanie uderzyć tak jak pierwotnie chciał.

95
34
29
36
55
57'

Zupełnie nieudany strzał Messiego z 25 metrów.

80
62
30
75
109
56'

Teraz "setka" Barcelony! Paco Alcacer sam przed Navasem, ale uderzeniem ze szpica z 12 metrów trafia tylko w nogi bramkarza.

76
37
22
31
68
53'

Real bardzo bliski prowadzenia! Marcelo idealną centrą obsłużył Benzemę. Strzał głową z kilku metrów i kapitalna interwencja ter Stegena. Niemiec zrobił "pajacyka" i odbił piłkę nogami. WOW!

118
47
60
20
48
52'

Marco Asensio zdecydowanym pressingiem zaatakował bramkarza gości, ale ten nie patyczkował się i wybił piłkę na aut. Szybki wyrzut futbolówki, ale Asensio został wypchniety z szesnastki Barcelony.

48
32
21
19
33
49'

Soczysta próba Marcelo, ale ter Stegen wykazał się umiejętnościami.

129
48
30
28
35
47'

Groźna kontra Realu. Dani Carvajal dogrywał przed bramkę Barcy. Ostatnim, który mógł przeciać podanie był Gerard Pique i ofiarnym wślizgiem zrobił to. Za plecami Hiszpana już czaił się Ronaldo.

90
31
25
21
35
46'

19:47

Piłkarze już na murawie. Za momencik startujemy z drugą połową.

80
50
16
10
16
19:47

W pierwszej połowie najlepszy na boisku był Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył gola, wypracowywał kolegom okazje, a do tego pracuje na czerwoną kartkę dla Casemiro. Na tle piłkarza Barcelony Cristiano Ronaldo wypadł blado.

137
74
26
20
48
45+2'

Centra z kornera. Z piłką minął się Keylor Navas, ale z pomyłki bramkarskiej nie skorzystał Messi.

71
42
29
42
96
45+1'

Casemiro fauluje Messiego. Piłkarze gości domagają się drugiego "żółtka", ale arbiter decyduje inaczej.

89
47
41
39
208
45'

19:47

Messi gra z dziwnie wyglądającym opatrunkiem na ustach. To efekt ciosu łokciem od Marcelo z 21. minuty.

87
70
50
108
79
41'

Kolejny raz środkiem rozpędził się Lionel Messi. Argentyńczyk najpierw szukał zagrania za plecy obrońców, ale połapali się rywale. Zbyt krótkie wybicie i ponownie Messi. Tym razem niecelny strzał z 17 metrów.

130
73
43
48
66
39'

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Marco Asensio.

209
98
83
96
95
39'

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti.

167
69
44
83
168
39'

Zwija się z bólu Cristiano Ronaldo. To efekt wślizgu Umtitiego.

201
100
35
65
107
36'

Cóż za "bomba" z 23 metrów odpalona przez Modricia! Marc-Andre ter Stegen kapitalnie pofrunął w swoją lewą stronę i odbił piłkę.

222
84
60
53
82
33'

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Ivan Rakitić.

Wracamy do stanu wyjściowego! Na kłopoty Messi! Argentyńczyk otrzymał podanie od Rakiticia, ładnie oszukał środkowych obrońców Realu i w sytuacji sam na sam uderzył do siatki obok bezradnie interweniującego Navasa.

879
412
104
144
417
32'

Casemiro fauluje Messiego. Jeśli tak dalej będzie grał, Real nie dokończy tego meczu w komplecie.

178
78
56
59
155
28'

Gol! Strzelił Casemiro.

Real prowadzi! Centra z kornera i zbyt krótkie wybicie przed pole karne Barcelony. Jeszcze jedna "wrzutka" w pole karne i zamykający akcję Sergio Ramos trafia w słupek. Piłka wraca na boisko pod nogi Casemiro, który strzela do pustej bramki.

Real Madryt
749
319
161
279
756
26'

Błąd Busquetsa błyskawicznie naprawiony. Defensywny pomocnik stracił piłkę 40 metrów od własnej bramki, ale szybko wrócił i wyłuskał ją Benzemie. Rozkłada ręce Ronaldo, który czekał na podanie.

88
75
37
34
52
24'

Marcelo do Ronaldo, a ten odwraca się w kierunku bramki i uderza z linii 16. metra... wysoko nad poprzeczką.

144
103
47
48
75
21'

Marcelo łokciem trafił w twarz Messiego. Pluje krwią Argentyńczyk, a wszyscy dookoła zastanawiają się, czy nie było w tym zagraniu celowości.

121
72
69
112
309
20'

Był rajd Messiego, teraz błysnął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z lewej strony boiska łatwo ograł Roberto i bez zastanowienia huknął po długim rogu. Marc-Andre ter Stegen z problemami odbił piłkę do boku.

136
55
41
31
59
18'

Odpowiada Real. Sporo miejsca do strzału z 16 metrów miał Karim Benzema, ale piłce wyraźnie brakowało mocy i pewnie złapał ją Marc-Andre ter Stegen.

114
61
42
42
67
17'

Rajd Messiego! Rozpędzony Argentyńczyk oddał piłkę dopiero tuż przed polem karnym, ale zbyt mocno podawał do Rakiticia.

162
83
43
58
65
15'

Pierwsze minuty to napór Realu, ale z każdą minutą gra Barcelony nabiera rumieńców.

183
81
47
45
67
13'

Nerwowo grają obrońcy. Najpierw kilka minut temu poślizgnął się Gerard Pique, a przed momentem niepewnie do własnego bramkarza zagrywał Sergio Ramos. W obu przypadkach skończyło się na strachu.

74
47
128
38
45
12'

Żółtą kartkę otrzymał Casemiro. Taktyczny faul na Messim w środku boiska.

Real Madryt
193
85
50
66
128
11'

Postraszyła Barcelona. Jordi Alba z piłką przy nodze na lewej stronie boiska. Płaskie wycofanie na 17. metr, gdzie nabiegał Suarez. Mocny strzał Urugwajczyka minął lewy słupek bramki Królewskich.

97
49
32
34
56
8'

Przerwa w grze. Przed polem karnym Realu leżał Luis Suarez. Szybka pomoc medyczna i gra wznowiona.

134
62
66
85
83
6'

Iniesta stracił piłkę pod polem karnym gospodarzy i Real ruszył z szybką kontrą. Podanie na wolne pole i długie susy Ronaldo. Portugalczyk dopadł do piłki, ściął do środka i uderzył. Marc-Andre ter Stegen obronił bez większych problemów.

134
75
49
51
63
4'

Od pierwszych minut trwa napór Realu. Ronaldo prostopadłym podaniem uruchomił Carvajala, ale prawy obrońca dośrodkował prosto na głowę Rakiticia.

145
78
41
49
79
2'

Płaskie dogranie Carvajala i w starciu z Umtitim w polu karnym Barcelony pada Cristiano Ronaldo. Sędzia nakazuje grać dalej!

159
76
35
33
97
19:47

Wychodzą! Real zagra na biało. Barcelona w klubowych, bordowo-granatowych barwach.

133
42
25
21
27
19:47

Spiker na Santiago Bernabeu wyczytuje składy w jakich zagrają obie drużyny. Brawa witają gospodarzy, gwizdy dla przyjezdnych.

91
30
23
18
25
Jeszcze nie pytaliśmy, zatem na kogo stawiacie?