Dośrodkowanie w pole karne i uderzenie Urygi. Zbyt lekko, aby mogło to przynieść powodzenie.

86'

Lech. Schodzi: Maciej Gajos. Wchodzi: Dariusz Dudka.

82'

Gol! Strzelił Radosław Majewski. Asystował mu Kamil Jóźwiak.

Już chyba wszystko jasne. Jóźwiak z łatwością przedarł się lewą stroną i idealnie wycofał do Majewskiego. Pomocnik huknął nie do obrony w prawy górny róg.

79'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Żemło. Faul na Kownackim.

1
78'

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła kiks zaliczył Jan Bednarek. Burić tylko stał i patrzył, a piłka trafiła w boczną siatkę.

1
77'

Lech. Schodzi: Marcin Robak. Wchodzi: Dawid Kownacki.

76'

Ładnie z piłką odwrócił się Rafał Boguski, ale dograć do Zachary się nie udało.

74'

Wściekły na sędziego jest Maciej Makuszewski. Jego zdaniem o faulu na Brleku nie mogło być mowy. Pan Raczkowski widział to inaczej.

72'

Lech ma przewagę jedengo piłkarza, ale zupełnie tego nie widać. Wisła jeszcze wierzy w zdobycie dwóch goli i awans.

69'

Świetna praca w defensywie Małeckiego, który wrócił i ofiarnym wślizgiem zablokował uderzenie Makuszewskiego.

68'

Lech. Schodzi: Darko Jevtić. Wchodzi: Kamil Jóźwiak.

66'

Gol! Strzelił Patryk Małecki. Asystował mu Paweł Brożek.

Olbrzymia ilość podań gospodarzy i wreszcie przyspieszenie w postaci prostopadłego podania Boguskiego do Jovicia. Ten szukał w polu karnym Brożka. Weteran źle przyjął piłkę, ale ta trafiła pod nogi Małeckiego. Mocny strzał po długim rogu i już tylko 2:3!

60'

Jest optymizm na trybunach. Mimo złego wyniku i gry w dziesiątkę kibice skandują "Jeszcze trzy".

58'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Adam Mójta. Obrońca przegrał pojedynek biegowy z Makuszewskim i ratował się faulem. Wisła osłabiona!

1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Abdul Aziz Tetteh. Faul na Brożku.

51'

Gol! Strzelił Petar Brlek.

Przysnęli goście i to się zemściło. Bednarek źle zagrał głową i zaliczył "asystę". Pewny strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szybki gol dla Wisły może wskrzesić gospodarzy.

2
4
49'

Jović ograł Kadara na prawym skrzydle, ale już precyzyjnie dośrodkować mu się nie udało.

47'

I już groźnie. Darko Jevtić prostopadle do Robaka. Snajper przegrał pojedynek z Załuską, ale wcześniej w górę powędrowała chorągiewka liniowego.

46'

Zaczynamy II połowę. Czy Wisła jest w stanie odpowiedzieć?

44'

Lech mógł przed przerwą pogrążyć gospodarzy na dobre. Prostopadłe podanie do Robaka. Napastnik stanął sam przed Załuską, ale tym razem lepszy golkiper Wisły.

1
41'

Mocny, ale niecelny strzał Brleka sprzed szesnastki. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

38'

Gol! Strzelił Darko Jevtić. Asystował mu Maciej Makuszewski.

Nokaut pod Wawelem! Podanie z pominięciem linii pomocy i "setka" wykorzystana z zimną krwią.

37'

Przerwa w grze. Podczas interwencji na przedpolu ucierpiał Burić. Dodatkowo piłką trafiony został Gajos. Przy takiej temperaturze jest to odczuwalne.

35'

Strzał Jevticia z 17 metrów wyblokował Piotr Żemło. Dobra, ofiarna interwencja obrońcy Białej Gwiazdy.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Denis Popović. Kolejna kartka za niesportową reakcję na decyzję arbitra. Słoweniec ironicznymi brawami zareagował na gwizdek.

30'

Na boisku zrobiło się nerwowo. Wzrosła agresja przy próbach odbioru piłki.

28'

Gol! Strzelił Maciej Makuszewski. Asystował mu Darko Jevtić.

Lech buduje zaliczkę. Kapitalna piłka między dwoma środkowymi obrońcami. Makuszewski musiał to wykorzystać. Pewny strzał obok wybiegajacego bramkarza.

27'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Mójta. Faul na Makuszewskim.

24'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Mączyński. Kara za zbyt ekspresyjną dyskusję z arbitrem.

24'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły. Tam o piłkę walczyli Boguski z Nielsenem. Duńczyk przesadził z agresją.

23'

Makuszewski prostopadłym podaniem uruchomił na prawej flance Kędziorę, ale ten dośrodkował "do nikogo".

21'

Gol! Strzelił Marcin Robak. Pewne uderzenie w prawy róg. Bramkarz "pofrunął" w przeciwny.

Lech Poznań
3
20'

Jović faulował Majewskiego we własnym polu karnym. Jedenastka dla Lecha!

2
2
18'

Strata Popovicia przed własnym polem karnym. Tym razem się upiekło.

14'

Zbyt krótkie zagranie Bednarka do Buricia. Z błędu starał się skorzystać Brożek. Napastnik zderzył się z bramkarzem na linii 16. metra. Wiślacy domagali się faulu, ale sędzia nie zareagował. Kontrowersyjna sytuacja.

11'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Do strzału głową złożył się Nielsen, ale nieczysto trafił w futbolówkę.

10'

Majewski chciał krótko podać do kolegi, ale został obrzucony śnieżkami i zagrał tak, że piłka trafiła do Wisły.

6'

W Krakowie temperatura na minusie, lekki śnieżek i pomarańczowa piłka. Zawodnicy jednak od początku wykazują duże chęci do biegania.

5'

Podanie na wolne pole do Mójty. Obrońca pognał lewą flanką, ale zbyt długo zwlekał z centrą. Dogranie w pierwsze tempo byłoby lepszym rozwiązaniem.

3'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale tam bardzo pewnie na 12. metrze interweniował Łukasz Załuska.

20:27

Minuta ciszy dla ofiar katastrofy lotniczej w Kolumbii. Zginęli w niej piłkarze brazylijskiej drużyny Chapecoense.

20:27

Urazu podczas rozgrzewki nabawił się Arkadiusz Głowacki. Jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajmie Piotr Żemło.

2
Kto będzie cieszył się z awansu?
Lech Poznań
1
19:26

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

19:26

Według wielu znawców będzie to przedwczesny finał...

19:26

Już niespełna godzina dzieli nas od, miejmy nadzieję, wielkiego meczu. W Krakowie Wisła mierzyć się będzie z Lechem. Poznaniacy wygrali do zera cztery ostatnie ligowe spotkania i na mecz 1/4 finału Pucharu Polski przyjechali na Reymonta bardzo pewni siebie. Krakowianie okres klubowej zawieruchy mają już jednak za sobą. Szykuje się nam zatem ciekawe widowisko.