Słowacja U-21
5' Martin Chrien 22' Jaroslav Mihalik 73' Lubomir Satka
Szwecja U-21
56' Kerim Mrabti 86' Linus Wahlqvist
3:0

Przebojowa Słowacja wygrała na koniec fazy grupowej 3:0!

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

Albert Rusnak zagrał zdecydowanie za głęboko z rzutu wolnego. Nie wiadomo czy próbował dokręcić piłkę za kołnierz Antona Cajtofta czy na głowę partnera.

Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist.

Słowacja U-21. Schodzi: Matus Bero. Wchodzi: Laszlo Benes.

Mniej niż 10 minut do końca regulaminowego czasu. Ambicja nakazała Szwedom jeszcze poatakować, a Słowacja koncentruje się aktualnie na pilnowaniu przewagi.

Carlos Strandberg nie wykorzystał prezentu od Adriana Chovana i przegrał z nim pojedynek sam na sam. Klops bramkarza mógł mieć wysoką cenę dla reprezentacji Słowacji.

Adrian Chovan walczy o swoje czyste konto! Po płaskim strzale zmiennika Joela Asoro popisał się bardzo dobrym refleksem.

Gol! Strzelił Lubomir Satka. Asystował mu Matus Bero.

Rośnie szansa na awans reprezentacji Słowacji! Płaskie uderzenie zza pola karnego po przytomnym zgraniu Matusa Bero i wygrana naszych południowych sąsiadów jest już praktycznie pewna.

Szwecja U-21. Schodzi: Kristoffer Olsson. Wchodzi: Joel Asoro.

Solidna liczba widzów na trybunach w Lublinie.

Słowacja U-21. Schodzi: Adam Zrelak. Wchodzi: Pavol Safranko.

Obraz meczu niezmienny praktycznie od początku widowiska. Był krótki zryw Szwecji po przerwie, ale Słowacja szybko ostudziła zapał przeciwnika.

Zablokowane uderzenie Alberta Rusnaka szybowało dostojnie w kierunku bramki Szwecji. Anton Cajtoft nie mógł popełnić błędu w tej sytuacji.

Martin Chrien wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Po tych stałych fragmentach pomocnik czuje się wybornie w polu karnym przeciwnika.

Nie bez problemu reprezentacja Słowacji wyjaśniła sytuację po wrzutce z rzutu rożnego. Po chwili Szwedzi domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką Milana Skriniara.

Milan Skriniar zrobił sobie żart ze Szweda. Po swoim surowym, ale skutecznym zwodzie nie utrzymał piłki w boisku. Rozgrywa więc reprezentacja Trzech Koron.

Żółtą kartkę otrzymał Kerim Mrabti.

Wysoki pressing Szwedów zdał egzamin. W momencie nerwowego wykopu Adriana Chovana sędzia asystent zauważył Jaroslava Mihalika na spalonym.

Matus Bero wywalczył korner, z którego Słowacja nie zrobiła użytku. Piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska ominęła całe towarzysto w polu karnym.

Słowacja ma apetyt na trzeciego gola. Wie, że zwycięstwo 2:0 może nie wystarczyć do awansu do półfinału.

Stanislav Lobotka jest w pełni sił po urazie z pierwszej połowy. Przed momentem sprytnie zastawił piłkę i sprowokował do faulu powracającego przeciwnika.

Carlos Strandberg miał szansę na strzał po zgraniu dośrodkowania. Uniemożliwił to sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

Gra wznowiona po przerwie.

Szwecja U-21. Schodzi: Paweł Cibicki. Wchodzi: Niclas Eliasson.

Szwecja U-21. Schodzi: Melker Hallberg. Wchodzi: Muamer Tanković.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Słowacja i być może poszuka następnych goli po przerwie.

Czy Szwecja wyrówna po przerwie?

Słowacja zdecydowanie lepsza i prowadzi 2:0.

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

Tak padła druga bramka dla reprezentacji Słowacji. Drużyna Pavela Hapala pilnuje skutecznie wyniku 2:0.

Matus Bero główkował po dośrodkowaniu Jaroslava Mihalika i piłka przeturlała się metr obok bramki reprezentacji Szwecji. Świetna próba środkowego pomocnika.

Stanislav Lobotka potrzebował pomocy medycznej. Gra już wznowiona, a ważne ogniwo reprezentacji Słowacji powraca na boisko.

Paweł Cibicki sfaulowany w centrum boiska. Głęboko cofnął się po piłkę napastnik reprezentacji Szwecji, który dotychczas oddał najgroźniejszy strzał na bramkę Słowacji.

Kristoffer Olsson wrzucił futbolówkę głęboko z rzutu wolnego. Najwyżej wyskoczył w polu karnym Adrian Chovan i piąstkował jak najdalej potrafił.

Paweł Cibicki i pierwsze niebezpieczne uderzenie na bramkę Słowacji. Adrian Chovan jest skoncentrowany i nie pozwolił piłce przekroczyć linii bramkowej.

Była krótka przerwa spowodowana urazem Milana Skriniara. Znany z Serie A piłkarz pozbierał się i zamierza pozostać na boisku.

Za nami dwa kwadranse spotkania w Lublinie. W pierwszym zdobył gola Martin Chrien.

Od dwóch minut nadal w posiadaniu piłki reprezentacja Słowacji. Zdenerwował się Kristoffer Olsson i zatrzymał przeciwnika faulem.

Nie jest w stanie odpowiedzieć Szwecja. Piłkarze w żółtych strojach biegają za mobilnymi i skoncentrowanymi przeciwnikami.

Szalona radość rozpędzonych Słowaków.

Gol! Strzelił Jaroslav Mihalik. Asystował mu Adam Zrelak.

Błyskawiczna akcja Słowaków i jest 2:0 w Lublinie! Piłka po podaniu z lewego skrzydła zatańczyła w polu karnym Szwedów. Przytomnie zachował się tam Adam Zrelak, który odegrał do niepilnowanego Jaroslava Mihalika. Płaskie uderzenie skrzydłowego prosto do siatki.

5:0 w strzałach dla reprezentacji Słowacji. Pierwsze celne zaowocowało prowadzeniem identycznie jak w spotkaniu z Anglikami.

Kombinacyjne, złożone z kilkunastu podań akcje reprezentacji Słowacji. Drużyna z północy kontynentu musi się nabiegać za naszymi południowymi sąsiadami.

Albert Rusnak ma za zadanie strzelać z dystansu. Druga dziś próba i tym razem Anton Cajtoft musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

Podanie z głębi pola w kierunku Pawła Cibickiego. Zabrakło precyzji z stopie pomocnika reprezentacji Szwecji i na przedpolu interweniował Adrian Chovan.

Słowacja nie oddała inicjatywy i ponownie rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika. Po dośrodkowaniu z trudem Anton Cajtoft sprzątnął futbolówkę sprzed nosa Adama Zrelaka.

Pavel Hapal wziął głęboki łyk wody. Doskonale rozrysował swoim podopiecznym stały fragment. Defensywa reprezentacji Szwecji była kompletnie zaskoczona.

Gol! Strzelił Martin Chrien. Asystował mu Robert Mazan.

Słowacja na prowadzeniu! Tak samo jak w meczu z Anglikami zdobyła gola po rzucie rożnym. Piłka wycofana przed pole karne do Roberta Mazana, po którego dośrodkowaniu z głębi pola główkował z bliska Martin Chrien.

Pierwszy strzał w tym meczu oddał Albert Rusnak. Odbita rykoszetem piłka poszybowała nad poprzeczką i Słowacja ma jeszcze szansę na zaskoczenie przeciwnika z rzutu rożnego.

Futbolówka w centrum boiska i aktualnie pod nogami grających w niebieskich strojach Słowaków. Reprezentacja Szwecji w żółtych koszulkach oraz spodenkach.

Pierwszy gwizdek!

Hymny narodowe w Lublinie. Piłkarze skoncentrowani oczekują na być może ostatni mecz w mistrzostwach.

Kto wygra mecz?

Słowacja wróciła do Lublina, gdzie wcześniej zwyciężyła z Polską. Poprzedni mecz z Kielcach przegrała 1:2 z Anglią.

Kibice ze Szwecji liczą, że ich drużyna odniesie pierwsze zwycięstwo po dwóch remisach.

Po dwóch meczach w fazie grupowej Reprezentacja Słowacji U-21 ma na koncie trzy punkty, a Reprezentacja Szwecji U-21 dwa "oczka". Obie mają szansę na awans do półfinału pod warunkiem zwycięstwa.

Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania).

Ławka rezerwowych reprezentacji Słowacji: Marek Rodak, Adam Jakubech - Martin Valjent, Tomas Huk, Tomas Vestenicky, Nikolas Spalek, Lukas Skovajsa, Lukas Haraslin, Pavol Safranko, Denis Vavro, Miroslav Kacer, Laszlo Benes.

Ławka rezerwowych reprezentacji Szwecji: Tim Erlandsson, Pontus Dahlberg - Joakim Nilsson, Adam Lundqvist, Simon Tibbling, Muamer Tanković, Gustav Engvall, Isak Ssewankambo, Filip Dagerstal, Niclas Eliasson, Joel Asoro, Amin Affane.