Benfica Lizbona
48' Konstantinos Mitroglou 63' Ljubomir Fejsa
Borussia Dortmund
75' Marcel Schmelzer 85' Christian Pulisić 90' Marc Bartra
1:0

Koniec! Benfica atakowała przez pięć minut drugiej części i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Borussia jest sama sobie winna, że spotkanie przegrała. Rewanż w Dortmundzie zapowiada się pasjonująco.

Ederson przewrócony przy interwencji. Gracze gości zaskoczeni. Już chyba niewiele zdziałają w meczu.

Zamieszanie w polu karnym Benficy, ale efektem tylko rzut rożny.

Doliczone zostały 4 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Marc Bartra.

Sokratis Papastathopoulos uderzał z woleja z okolic linii pola karnego. Piłka przeleciała ponad bramką.

Dembele biegł z piłką środkiem pola i... wypuścił ją kilka metrów przed siebie. Co było potem? Zaskakujące! Stracił ją! Słaba druga część meczu gracza gości.

Strzelał z dystansu Bartra, ale nie trafił w bramkę.

Żółtą kartkę otrzymał Christian Pulisić.

Kapitalne interwencja Edersona, który wybił piłkę na róg po strzale sprzed pola karnego i rykoszecie!

Straszliwie męczy się Borussia. Benfica zamurowała bramkę niczym Kreon Antygonę.

Borussia. Schodzi: Marco Reus. Wchodzi: Christian Pulisić.

Andre Schuerrle runął przed polem karnym, sędzia uznał, że wszystko zgodnie z przepisami. Widać było, że koszulka Niemca była naciągnięta do granic wytrzymałości. Nelson Semedo sprytnie wykorzystał krótkowzroczność arbitra.

Benfica już nawet nie kwapi się do wyprowadzania kontr. Miażdżąca przewaga Borussii.

Borussia zdobędzie gola w meczu?

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Schmelzer.

Najsłabszy element w Borussii już nie gra od kilku minut. Natomiast najsłabszy w Benfice Ljubomir Fejsa wciąż biega po zielonej murawie. To może się źle skończyć.

Borussia stara się znaleźć dziurę w defensywie gospodarzy. Gracze Benficy nie popełniają zbyt wielu błędów.

Jak mawiał klasyk: 20 minut szans i nadziei i jednych i drugich.

Wrzutka z rogu i Piszczek głową uderzył obok słupka. Niewiele brakowało, a byłoby 1:1.

Benfica zamknięta niemal we własnym polu karnym. Do końca meczu daleko.

Benfica. Schodzi: Rafa Silva. Wchodzi: Franco Cervi.

Źle z woleja uderzył Reus, piłka przeleciała obok bramki.

Raphael Guerreiro z boku pola karnego dośrodkował z rzutu wolnego, ale trafił w rywala. Wyraźna przewaga Borussii.

Pierre-Emerick Aubameyang po meczu zaśnie przed świtem?

Żółtą kartkę otrzymał Ljubomir Fejsa.

Po zmarnowanym karnym Borussia od nowa stara ułożyć sobie rywala. Czy jednak z tak słabo dysponowanym Gabończykiem jest w stanie coś zdziałać?

Pierre-Emerick Aubameyang mógł w meczu strzelić już trzy gole! Jak na razie nie zdobył żadnego!

Nie ma gola! Pierre-Emerick Aubameyang! Katastrofalne wykonanie karnego! Gabończyk uderzał w środek bramki, gdzie spokojnie stał Ederson, który wybił przed siebie piłkę!

Ljubomir Fejsa zagrał ręką w polu karnym i będzie "jedenastka" dla gości!

Borussia coraz groźniejsza. Wydaje się, że gol dla gości wisi na włosku.

Strzał z kilku metrów Reusa świetnie obronił bramkarz. Po chwili z dystansu groźnie uderzył Piszczek, golkiper sparował piłkę na róg!

Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował kolejną wyśmienitą okazję. Gabończyk otrzymał piłkę 11 metrów przed bramką, golkiper wyszedł przed linię i wystarczyło go przelobować. Napastnik wywalił piłkę w trybuny! Dramatyczna skuteczność gości|!

Goście w końcu przedostali się pod bramkę Benficy. Uderzał z sześciu metrów Dembele, bramkarz wyszedł na piąty metr i klatką piersiową zatrzymał strzał!

Po zdobyciu gola Benfica nie pozwala Borussii na zbut wiele. Gospodarze wciąż w ataku!

Gol! Strzelił Konstantinos Mitroglou. Asystował mu Luisao. Aktywna po przerwie była Benfica i szybko przyniosło to efekty. Pizzi dośrodkował z kornera, Luisao uprzedził Piszczka i zgrał piłkę głową, gdzie w polu bramkowym dość szczęśliwie przejął ją Mitroglou i z metra wpakował do siatki!

Benfica wysoko atakuje Borussię. Problemy miał Piszczek, Polak wyszedł cało z opresji.

Jest nas więcej!

Gramy po przerwie.

Benfica. Schodzi: Andre Carrillo. Wchodzi: Filipe Augusto.

Przerwa. Borussia dominuje, miała dwie znakomite okazje do zdobycia gola. W Lizbonie póki co bez goli.

Pogramy jeszcze przez 3 minuty.

Bardzo dobra interwencja Piszczka w obronie. Benfica wyprowadzała groźną akcję, ale Polak wygrał walkę o pozycję.

Raphael Guerreiro otrzymał piłkę od Reusa, sędzia przerwał grę dopatrując się metrowego spalonego.

Dembele chwilę dochodził do siebie, ale już jest w pełni sił.

Ederson wyszedł do boku pola karnego i nie trafił w piłkę, za to kopnął Dembele. Sędzia... nakazał wznowić grę od bramki. Kontrowersyjna sytuacja. Wydaje się, że gościom należał się rzut karny, ponieważ wszystko działo się na linii pola karnego.

Raphael Guerreiro w beznadziejnej sytuacji zdołał dograć piłkę, ale Pierre-Emerick Aubameyang nie zdołał do niej dojść metr przed pustą bramką!

Z każdą minutą przewaga Borussii jest coraz większa. Benfica ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

Bramkarz gospodarzy musiał wybiec niemal przed pole karne i wślizgiem wybić piłkę. Na bramkę szarżował Pierre-Emerick Aubameyang.

Ederson w bramce w Benficy wciąż paraduje z chusteczką w ustach.

Po przejęciu piłki Borussia nie kwapi się do szybkiego ataku, gospodarze spokojnie konstruują swoje akcje. Wciąz jednak przeważają goście.

Bramkarz Benficy ma problem z rozciętą wargą, a nie policzkiem. Golkiper ma w ustach chusteczkę, która mu... wystaje.

Po rogu piłka wybita przed pole karne, gdzie dopadł do niej Marcel Schmelzer, ale uderzył z woleja obok bramki.

Victor Lindelof trochę stracił na urodzie. Obrońca ma rozbity łuk brwiowy i potrzebuje pomocy medyków. Podobnie bramkarz gospodarzy, który ma rozcięty policzek.

Dembele uderzał z siedmiu metrów, stojący cztery metry przed linią bramkarz na spółkę z obrońcą wybili piłkę na korner!

Zaczyna robić się nudnawo. Pierwsze minuty wyglądały obiecująco, teraz zaczynamy obserwować piłkarskie szachy.

Dużo wolniejsze tempo gry, jednak w momencie kiedy Borussia wrzuca wyższy bieg robi się gorąco pod bramką Benficy.

Rzut wolny dla gospodarzy, po którym Benfica nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką gości.

Uwidoczniła się przewaga Borussii, która zepchnęła rywali na ich połowę. Benfica szans szuka w kontrach.

Kapitalna okazja Pierre-Emericka Aubameyanga. Gabończyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Dembele, jednak przestrzelił uderzając z ok. 11 metrów!

Rafa Silva po dalekim dograniu chciał skleić piłkę, ale odskoczyła mu i padła łupem bramkarza.

Trochę wolniej zaczęły rozgrywać piłkę obie drużyny. Mocne było tempo w pierwszych minutach.

Piszczek prostopadle dogrywał do wychodzącego na czystą pozycję Reusa. Obrońcy w ostatnim momencie zorientowali się i przejęli piłkę.

Już akcja po drugiej stronie, piłka dograna do Dembele, ale ten był na spalonym.

Eduardo Salvio minął Sokratisa, który się potknął, ale z pola karnego zamiast podawać do partnera uderzył kilka pięter ponad bramką.

Po rzucie rożnym uderzał Pizzi, ale trafił w rywala. Borussia wyprowadziła kontrę, jednak strzał Dembele zblokował obrońca.

Benfica ataki przeprowadza prawą stroną, goście dobrze się bronią.

Szybko rozpoczęła Benfica, Borussia chce zwalniać grę i spokojnie rozgrywać piłkę.

W pierwszym składzie Borussii Łukasz Piszczek, który wrócił do gry po kontuzji.

Let's get ready to rumble!

Krótkie pytanie:

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Nicola Rizzoli (Włochy).

W Lidze Mistrzów rozpoczyna się faza pucharowa. We wtorek rozegrane zostaną dwa mecze. W jednym z nich w Lizbonie Benfica zmierzy się z Borussią Dortmund.