Lotto Ekstraklasa: 7. kolejka
25 sie 2017 20:30
90+2'

Cracovis mocniej przycisnęła Śląsk, ale nic z tego nie wynika. Pawelec wybija daleko od bramki.

19
8
4
6
2
90+1'

Śląsk trochę za nerwowo, a miał okazję, by wyjść z kontrą. Minimalnie za mocna piłka do Picha.

10
3
3
8
3
90'

Piłkarze Cracovii dostali jeszcze 4 minuty nadziei.

9
6
2
4
27
89'

Żółtą kartkę otrzymał Michal Siplak.

21
7
3
5
4
89'

Gol! Strzelił Robert Pich.

Sandomierski nie wyprowadził Słowaka z równowagi. Piłka w lewym rogu, golkiper Cracovii w prawym.

Śląsk Wrocław
93
43
12
12
20
87'

Szymon Marciniak sprawdził akcję na powtórce i dyktuje rzut karny! Faul jednak w szesnastce.

51
25
12
9
11
86'

Żółtą kartkę otrzymał Sylwester Lusiusz.

11
7
3
4
5
85'

Chrapek faulowany 18 metrów od bramki Cracovii. Znakomita okazja dla Śląska.

20
15
5
2
7
85'

Sandomierski minimalnie szybszy od Cotry. Śląsk nie rezygnuje jednak z prób. Cracovia wygląda jakby czekała już na gwizdek.

6
2
1
1
3
83'

Ależ teraz Chrapek pobawił się z obrońcami Cracovii. Piętką zagrał do Jovicia i zabrakło tylko lepszego dośrodkowania Słoweńca.

13
6
4
5
6
81'
81'

Śląsk napiera coraz mocniej. Chrapek próbował dwa razy, przy pierwszym podejściu zablokowany, przy drugim o mało nie zadryblował się na śmierć, ale w końcu oddał niezły strzał i Sandomierski musiał pofrunąć w górę.

9
5
4
2
2
79'

Kapitalnie Sandomierski! Idealna wrzutka Madeja na głowę Tarasovsa i Sandomierski tylko sobie znanym sposobem zatrzymał piłkę. Cały stadion widział ją już w siatce.

21
12
6
5
13
78'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Helik.

8
3
2
2
7
77'

Krzysztof Piątek sprawia sporo problemów stoperom Śląska. Dość rozpaczliwe wybicie Pawelca, ale skuteczne.

7
2
1
2
2
76'

Po wybiciu Picha z kontrą próbował wyjść Mak. Momentalnie znalazło się koło niego pięciu piłkarzy Cracovii. Rzut wolny to maksimum, co mógł wywalczyć.

10
4
4
3
3
75'

Cracovia będzie miała rzut wolny 30 metrów od bramki Śląska, blisko narożnika pola karnego.

11
3
2
1
4
75'

Żółtą kartkę otrzymał Boban Jović.

8
1
2
4
7
75'

Za głębokie dośrodkowanie Cotry i Sandomierski tylko czekał, aż piłka wpadnie mu w "koszyczek".

4
2
2
1
1
74'
10
4
2
1
2
72'

Wrąbel może dziękować Celebanowi, że stanał na linii strzału. Trzech obrońców Śląska nie miało pomysłu jak zabrać piłkę Piątkowi i dali mu uderzyć.

8
5
6
3
3
70'

Michał Mak nie miał alternatywnego pomysłu, uderzył zza szesnastki, ale Sandomierski nawet nie musiał się ruszać. W tej akcji zabrakło mu wsparcia kolegów, był zupełnie osamotniony na lewej stronie.

6
3
3
5
6
68'

Co za akcja Cotry! Serb wymanewrował obrońcę Cracovii w narożniku i wycofał piłkę do Maka. Jego dośrodkowanie zamknął Chrapek, ale strzał głową intuicyjnie odbił Sandomierski.

9
8
4
2
2
66'

Dorde Cotra odpalił z 25 metrów. Sandomierski z problemami, choć strzał prosto w niego. Najlepsza próba od kilkunastu minut.

7
6
2
1
3
65'
63'

Wrąbel bardzo pewnie na przedpolu. Zdecydowanie wyszedł w górę i wyłapał dośrodkowanie.

10
2
2
1
1
62'

Przy lewej chorągiewce miejsce do dośrodkowania zrobił sobie Michał Mak, centra minęła jednego stopera Cracovii, spadła jednak na głowę Sowaha, a lewy obrońca wybił piłkę.

2
1
1
1
4
61'

Igors Tarasovs zażegnał niebezpieczeństwo. Cracovia od autu.

4
1
1
2
1
60'

Spora liczba piłkarzy Cracovii czekała na dośrodkowanie w polu karnym Śląska. Skończyło się na wybiciu Paweleca na rzut rożny.

4
2
1
2
58'

Ta akcja Śląska mogła się podobać. Do momentu strzału Maka. Koncertowo zmarnowana piłka od Piecha. Wcześniej napastnik wrocławian powalczył ze stopera rywali, stojąc tyłem do bramki.

6
2
2
57'

Strzał Mihalika zza szesnastki wprost we Wrąbla. Golkiper Śląska interweniował jednak na raty.

3
55'

Mariusz Pawelec do końca blokował Krzysztofa Piątka. Wrąbel wyszedł z bramki i wyjaśnił sytuację.

12
3
2
4
53'

Celeban zatrzymał groźną akcję Cracovii. Po wymianie piłek Piątka z Mihalikiem za jego plecami czaił się Wdowiak.

7
1
1
1
3
53'

Jović nie zgadza się z decyzją Szymona Marciniaka. Jego zdaniem Śląskowi należał się rzut rożny.

2
52'

Czujnie Mariusz Pawelec. Podanie do Piątka zatrzymało się na stoperze Śląska, a zapowiadało się groźnie, bo rozpędzony Zenjov wbiegł w pole karne.

10
3
1
51'

Niezła centra, z tym, że wprost na głowę Covillo. I po akcji Śląska.

10
4
2
3
4
51'

Rzut rożny dla Śląska. Do piłki podchodzi Chrapek.

7
4
2
50'

Cracovia spróbowała dośrodkowania, ale wprost w ręce Wrąbla. Wcześniej "strzał" Madeja minął bramkę o kilka metrów.

4
1
2
1
48'

Dośrodkowanie spadło na głowę Pawelca, ten przedłużył piłkę do Piecha, któremu jednak nie udało się zamknąć akcji.

4
3
3
5
4
47'

Mak faulowany przed polem karnym. Śląsk ma rzut wolny 25 metrów od bramki.

4
2
1
2
46'

We Wrocławiu początek drugiej połowy.

4
1
45+1'

Gol! Strzelił Mateusz Wdowiak. Asystował mu Jaroslav Mihalik.

Klasyczny gol do szatni. Bliźniaczo podobna akcja do sytuacji bramkowej Śląska. Mihalik dośrodkował z prawej strony i przy biernej postawie obrońców Wdowiak uderzył główką.

35
14
6
14
43
45'

Oba zespoły będą grały jeszcze przez minutę.

4
1
45'
44'

Piątek mocno naciskał Celebana i wymusił na nim błąd. Cracovia od razu straciła piłkę po wyrzucie z autu.

4
1
1
43'

Drewniak poza boiskiem. Wygląda na to, że już nie wróci na murawę. Efekt starcia w środku pola.

2
4
2
42'

Wdowiak tak długo zastanawial się nad rozegraniem, że w końcu Jović zabrał mu piłkę. A miało to miejsce w okolicach szesnastki.

3
1
1
40'

Łukasz Madej jest bardzo aktywny w ostatnich minutach. Co prawda akurat ten strzał raczej nie podniósł tętna Sandomierskiego, ale zapisujemy kolejny mały plusik przy nazwisku ligowego wyjadacza.

11
1
39'

Zenjov nieźle rozprowadził akcję. Znalazł Piątka w polu karnym, którego blokował jednak Celeban. Czyściutkie wejście, bez faulu.

6
5
2
1
36'

Gol! Strzelił Arkadiusz Piech. Asystował mu Łukasz Madej.

Zupełnie niespodziewany zwrot. Wydawało się, że Madej nie wyciśnie więcej z tej akcji, zdołał jednak dośrodkować i Piech wykorzystał niezdecydowanie obrońców Cracovii. Wyszedł w górę i przeskoczył o głowę wyższych stoperów!

70
40
8
7
17
34'

Niewiele lepiej Tarasovs. Zrobił sobie miejsce do strzału, ale uderzył wprost w nogi piłkarza Cracovii. Piłkarze z każdą minutą utwierdzają nas w przekonaniu, że nie jest to wielkie widowisko.

1
1
1
3
32'

Jedyne za co można w tej akcji pochwalić Lennarda Sowaha, to przejęcie piłki. Przebiegł z nią kilka metrów i postanowił strzelać. Z prawie 40 metrów. Po ziemi, dobre pięć metrów obok słupka bramki Wrąbla.

3
2
1
31'

Wdowiak dośrodkowywał z lewej strony, jednak żaden z kolegów nawet nie zbliżył się do piłki.

2
30'

30 minut gry za nami. Mamy wrażenie, że piłkarze na razie wykonali więcej niecelnych podań niż celnych.

1
2
3
3
29'

Łukasz Madej przebiegł z piłką pół boiska, wyłożył ją Piechowi, ten jednak w ostatniej chwili zablokowany.

4
1
2
2
1
27'

Pomysł dobry, wykonanie katastrofalne. Gdyby Jović dostał dokładniejsze podanie ze środka pola, wyszedłby sam na sam z Sandomierskim.

4
2
1
1
2
27'

Zenjov wrócił do obrony i powstrzymał rajd Cotry. Serb jak na razie jest najlepszy na murawie.

5
1
25'

Dobra interwencja Mariusza Pawelca, Piątek minimalnie spóźniony. Cracovia jeszcze raz spróbowała zagrać piłkę za plecy stoperów Śląska, ale bardzo niedokładnie.

7
4
2
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wdowiak.

11
8
3
3
9
21'

Wyglądało groźnie, ale tak naprawdę Sandomierski mógł zachować się lepiej przy strzale Maka. Rożny na Śląska i interwencja krakowskiego władcy przestworzy, Miroslava Covilo.

7
2
1
2
3
21'

Sergei Zenjov odpowiedział soczystym strzałem zza szesnastki. Chwilę wcześniej katastrofalny błąd - już drugi dzisiaj - Mariusz Pawelec. Stoper Śląska wybił piłkę wprost pod nogi zawodnika Cracovii, a ten uderzył minimalnie nad poprzeczką.

6
4
4
3
3
18'

Śląsk powinien prowadzić 1:0. Cotra zwiódł Wójcickiego, wyłożył piłkę Tarasovsowi, ale Łotysz przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

9
9
5
7
11
16'

Typowa "przebitka" w polu karnym Śląska po dośrodkowaniu. Dwa przedłużenia piłki głową i w końcu strzał Helika, prosto we Wrąbla.

5
2
1
3
15'

Jeszcze raz Piątek, jeszcze raz zupełnie bez zagrożenia. Zapowiadało się na ciekawą akcję Cracovii. Szymon Drewniak ruszył z piłką po stracie Maka, ale Piątkowi nie wyszedł strzał.

9
7
1
3
13'

Na razie mecz - delikatnie ujmując - nie rozpieszcza. Trudno znaleźć jakiś pozytyw poza decyzją Piątka o strzale.

1
2
2
4
6
12'

Cotra spróbował dośrodkowania i prawie znalazł Piecha. W ostatniej chwili napastnika Śląska uprzedził Helik.

1
1
3
7
10'

Ładne rozegranie między Makiem a Cotrą. Serb jednak na spalonym.

2
4
1
1
3
8'

Mariusz Pawelec mógł mieć na koncie bramkę Cracovii. Stracił piłkę 30 metrów od bramki, przejął ją Piątek i udezył po ziemi, ale bardzo niecielnie.

5
4
1
4
7'

Druga interwencja Cotry, tym razem po dośrodkowaniu, już skuteczna. Śląsk od autu.

3
1
2
7'

Cracovia ma pierwszy rzut rożny. Cotra nie uratował piłki.

5
4
2
6'

Zenjov wyprowadził kontrę Cracovii, ale Pawelec na miejscu. Stoper Śląska wygarnął piłkę wślizgiem.

4
3
1
1
4'

Podobnie odpowiada Cracovia. Dośrodkowanie na rozgrzewkę dla Wrąbla.

5
1
1
2
4
3'

I od razu Śląsk idzie za ciosem. Dośrodkowanie z prawej strony pewnie złapał Grzegorz Sandomierski.

7
4
1
3
2
2'

Ładnie z piłką zabrał się Michał Mak, ale został powstrzymany zanim oddał strzał. Pierwsza składna akcja Śląska.

6
3
1
2
2
1'

Cracovia zaczyna od pressingu na połowie Śląska. Gospodarze poradzili sobie z naporem rywali i spokojnie rozgrywają pilkę.