Koniec.

Liverpool szuka jeszcze trzeciego gola. Teraz poza polem karnym musiał interweniować Martin Dubravka.

Doliczone 3 minuty.

Liverpool. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Joel Matip.

Emre Can wybiegał na czystą pozycję, jednak Mohamed Salah podał mu trochę zbyt lekko i sytuację wyjaśnili obrońcy.

Newcastle. Schodzi: Jacob Murphy. Wchodzi: Ayoze Perez.

Z 20 metrów uderzył Jordan Henderson, piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, obok słupka główkował Isaac Hayden.

Adam Lallana dośrodkował płasko wzdłuż 5. metra, jednak zrobił to ze spalonego i dobrze zapowiadająca się akcja została przerwana.

Liverpool. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Adam Lallana.

Newcastle. Schodzi: Mikel Merino. Wchodzi: Isaac Hayden.

Nie ma emocji na Anfield. Newcastle jest bezradne, a Liverpool już nie musi forsować tempa.

Newcastle. Schodzi: Dwight Gayle. Wchodzi: Joselu.

Trent Arnold centrował w pole karne w kierunku Salaha, jednak szybciej przy piłce był Martin Dubravka.

Liverpool kontroluje boiskowe wydarzenia. Odrobienie strat może być dla Newcastle zadaniem niewykonalnym.

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Roberto Firmino.

2:0! Firmino podał krótko do Mane, a Senegalczyk wybiegł na czystą pozycję i pokonał Dubravkę strzałem przy słupku.

Kontrowersyjna sytuacja. Jamal Lascelles zablokował w polu karnym strzał Salaha. Gospodarze domagali sie jedenastki, bo zawodnik Newcastle zagrał ręką. Sędzia pozostał niewzruszony.

Dość spokojny początek drugiej części. Sroki próbują przejść do ofensywy, jednak na razie wychodzi im to mizernie.

Mohamed Salah wpadł z piłką w pole karne, tam jednak zatrzymał go Paul Dummett.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Mogło być 1:1, ale Loris Karius kapitalnie obronił strzał Diame z 17 metrów. Piłka leciała niemal w okienko.

Doliczona 1 minuta.

Andrew Robertson przesadził z mocą dośrodkowania z lewego skrzydła i żaden z jego kolegów nie miał szansy tego zamknąć.

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Alex Oxlade-Chamberlain.

Obrona gości w końcu "pękła"! Oxlade-Chamberlain zagrał na czystą pozycję do Salaha, a ten wpakował piłkę do siatki uderzeniem między nogami Dubravki.

Po rzucie wolnym dla Liverpoolu, w polu karnym Srok wytworzyło się spore zamieszanie, ale znów zabrakło wykończenia.

Trudną przeprawę ma dziś Liverpool. Goście są bardzo zwarci w tyłach i skruszenie tego muru może stanowić spore wyzwanie.

Paul Dummett zablokował groźną centrę Salaha z prawego skrzydła.

Z dystansu w trybuny uderzył Dwight Gayle.

Teraz obrona gości się pogubiła! Roberto Firmino podał do niekrytego Salaha, jednak Egipcjanin niepotrzebnie przekładał piłkę z lewej na prawą nogę i został zablokowany.

Zaczyna się coraz bardziej kotłować w polu karnym Srok. Na razie jednak obrońcy są czujni i nie dopuszczają Liverpoolu do groźnych strzałów.

Rzut wolny z 30 metrów egzekwował Florian Lejeune. Zawodnik Newcastle oddał celny, ale zdecydowanie zbyt lekki strzał i piłka w rękach Kariusa.

Minęło już 20 minut, ale na razie Liverpool - mimo sporej przewagi w polu - stuprocentowej okazji nie wypracował.

Po dośrodkowaniu Arnolda z rzutu wolnego niecelnie główkował Emre Can.

Soczysty, niesygnalizowany strzał Salaha z narożnika boiska. Piłka leciała w krótki róg, ale Martin Dubravka ją odbił.

Paul Dummett ofiarnie zablokował strzał Salaha z 12 metrów.

Po 10 minutach gry Liverpool ma 87 proc. posiadania piłki. Nie przekłada się to jednak na strzały.

The Reds narzucili gościom wysokie tempo, ale jeszcze nie stwarzają sytuacji pod bramką Dubravki.

Liverpool w ataku pozycyjnym na połowie Srok. Obraz gry zatem zgodny z oczekiwaniami.