Premier League: 29. kolejka
03 mar 2018 18:30
90+2'

Liverpool szuka jeszcze trzeciego gola. Teraz poza polem karnym musiał interweniować Martin Dubravka.

5
7
2
1
2
90'

Doliczone 3 minuty.

2
2
1
1
1
88'

Liverpool. Schodzi: Roberto Firmino. Wchodzi: Joel Matip.

3
3
2
2
2
86'

Emre Can wybiegał na czystą pozycję, jednak Mohamed Salah podał mu trochę zbyt lekko i sytuację wyjaśnili obrońcy.

3
3
2
2
2
84'

Newcastle. Schodzi: Jacob Murphy. Wchodzi: Ayoze Perez.

3
3
1
1
1
81'

Z 20 metrów uderzył Jordan Henderson, piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na rzut rożny.

5
4
2
2
2
77'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, obok słupka główkował Isaac Hayden.

5
5
1
1
1
76'

Adam Lallana dośrodkował płasko wzdłuż 5. metra, jednak zrobił to ze spalonego i dobrze zapowiadająca się akcja została przerwana.

5
5
1
1
1
74'

Liverpool. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Adam Lallana.

6
5
1
1
1
73'

Newcastle. Schodzi: Mikel Merino. Wchodzi: Isaac Hayden.

5
5
1
1
1
69'

Nie ma emocji na Anfield. Newcastle jest bezradne, a Liverpool już nie musi forsować tempa.

4
4
66'

Newcastle. Schodzi: Dwight Gayle. Wchodzi: Joselu.

5
5
2
64'

Trent Arnold centrował w pole karne w kierunku Salaha, jednak szybciej przy piłce był Martin Dubravka.

5
5
60'

Liverpool kontroluje boiskowe wydarzenia. Odrobienie strat może być dla Newcastle zadaniem niewykonalnym.

5
5
55'

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Roberto Firmino.

2:0! Firmino podał krótko do Mane, a Senegalczyk wybiegł na czystą pozycję i pokonał Dubravkę strzałem przy słupku.

27
17
4
3
5
52'

Kontrowersyjna sytuacja. Jamal Lascelles zablokował w polu karnym strzał Salaha. Gospodarze domagali sie jedenastki, bo zawodnik Newcastle zagrał ręką. Sędzia pozostał niewzruszony.

7
7
52'

Dość spokojny początek drugiej części. Sroki próbują przejść do ofensywy, jednak na razie wychodzi im to mizernie.

8
7
48'

Mohamed Salah wpadł z piłką w pole karne, tam jednak zatrzymał go Paul Dummett.

8
7
1
46'

Początek drugiej połowy.

8
8
1
1
45+1'

Mogło być 1:1, ale Loris Karius kapitalnie obronił strzał Diame z 17 metrów. Piłka leciała niemal w okienko.

12
10
2
1
1
45'

Doliczona 1 minuta.

8
10
44'

Andrew Robertson przesadził z mocą dośrodkowania z lewego skrzydła i żaden z jego kolegów nie miał szansy tego zamknąć.

8
8
1
40'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Alex Oxlade-Chamberlain.

Obrona gości w końcu "pękła"! Oxlade-Chamberlain zagrał na czystą pozycję do Salaha, a ten wpakował piłkę do siatki uderzeniem między nogami Dubravki.

31
21
2
3
3
39'

Po rzucie wolnym dla Liverpoolu, w polu karnym Srok wytworzyło się spore zamieszanie, ale znów zabrakło wykończenia.

7
7
2
35'

Trudną przeprawę ma dziś Liverpool. Goście są bardzo zwarci w tyłach i skruszenie tego muru może stanowić spore wyzwanie.

10
10
1
2
33'

Paul Dummett zablokował groźną centrę Salaha z prawego skrzydła.

9
9
1
29'

Z dystansu w trybuny uderzył Dwight Gayle.

9
9
1
28'

Teraz obrona gości się pogubiła! Roberto Firmino podał do niekrytego Salaha, jednak Egipcjanin niepotrzebnie przekładał piłkę z lewej na prawą nogę i został zablokowany.

9
9
2
26'

Zaczyna się coraz bardziej kotłować w polu karnym Srok. Na razie jednak obrońcy są czujni i nie dopuszczają Liverpoolu do groźnych strzałów.

9
9
1
1
23'

Rzut wolny z 30 metrów egzekwował Florian Lejeune. Zawodnik Newcastle oddał celny, ale zdecydowanie zbyt lekki strzał i piłka w rękach Kariusa.

13
10
1
21'

Minęło już 20 minut, ale na razie Liverpool - mimo sporej przewagi w polu - stuprocentowej okazji nie wypracował.

9
9
3
3
18'

Po dośrodkowaniu Arnolda z rzutu wolnego niecelnie główkował Emre Can.

9
9
3
1
16'

Soczysty, niesygnalizowany strzał Salaha z narożnika boiska. Piłka leciała w krótki róg, ale Martin Dubravka ją odbił.

10
9
2
12'

Paul Dummett ofiarnie zablokował strzał Salaha z 12 metrów.

10
9
1
1
10'

Po 10 minutach gry Liverpool ma 87 proc. posiadania piłki. Nie przekłada się to jednak na strzały.

10
9
6'

The Reds narzucili gościom wysokie tempo, ale jeszcze nie stwarzają sytuacji pod bramką Dubravki.

11
10
3'

Liverpool w ataku pozycyjnym na połowie Srok. Obraz gry zatem zgodny z oczekiwaniami.