Nie ma już emocji. Stoke pogodzone z porażką, a Manchester City oszczędza siły.

88'

Stoke. Schodzi: Geoff Cameron. Wchodzi: Ramadan Sobhi.

85'
82'

David Silva poluje na hat-trick. Hiszpan oddał techniczny strzał z narożnika pola karnego, ale chybił dość wyraźnie.

1
1
1
1
1
80'

Gabriel Jesus spudłował mocnym uderzeniem z ostrego kąta.

2
1
1
1
2
78'

Raheem Sterling wyszedł sam na sam z Butlandem, ale spanikował w polu karnym i w dość komediowy sposób zmarnował tę okazję. Skończyło się tylko rzutem rożnym.

1
1
1
1
1
76'

Przerwa w grze, z pomocy lekarskiej musieli skorzystać Kostas Stafylidis i Nicolas Otamendi.

1
1
1
1
1
74'

Jack Butland z trudem obronił mocny strzał Sane z kilkunastu metrów.

1
1
1
1
1
74'

2
73'

Z ostrego kąta na wiwat, w trybuny huknął Kyle Walker. Fatalne wykończenie, zwłaszcza że obrońca Obywateli miał mnóstwo miejsca.

1
1
1
1
1
72'

Raheem Sterling zatańczył w polu karnym Stoke, lecz gospodarze poradzili sobie z jego płaskim dośrodkowaniem.

1
1
1
1
1
69'

Przebudzili się nieco gospodarze, ale wciąż są bardzo daleko nawet od remisu. Manchester City zwolnił tempo.

2
2
2
3
2
64'

Ogromne zamieszanie po rzucie wolnym dla gospodarzy! Bruno Martins Indi mógł się pokusić o bramkę kontaktową, jednak chybił z kilku metrów.

1
1
1
1
1
63'

Stoke. Schodzi: Jese Rodriguez. Wchodzi: Peter Crouch.

61'

Stoke nie istnieje, gospodarze tylko przyglądają się akcjom lidera.

59'

Z dystansu tuż obok słupka uderzył teraz Leroy Sane.

57'

Świetna indywidualna szarża Sterlinga, który minął w polu karnym dwóch rywali, ale jego strzał z bliska obronił nogą Jack Butland!

1
1
56'

Kevin De Bruyne podał w tempo do Fernandinho, ale Brazylijczyk nie najlepiej przyjął piłkę, w efekcie uderzał z bardzo ostrego kąta i trafił tylko w boczną siatkę.

1
53'

Manchester City nie zwalnia. Goście mają ochotę na kolejne bramki i wciąż atakują.

3
1
50'

Gol! Strzelił David Silva. Asystował mu Gabriel Jesus.

Już 0:2! Jesus dośrodkował z prawego skrzydła do Davida Silvy, a ten trącił piłkę przed wychodzącym z bramki Butlandem i po chwili ugrzęzła ona w siatce.

18
9
4
1
49'

Badou Ndiaye zablokował groźne dośrodkowanie De Bruyne spod końcowej linii.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Doliczona 1 minuta.

3
2
2
2
3
42'

Leroy Sane zamknął centrę z prawego skrzydła, ale chybił strzałem z woleja.

4
40'

Bardzo groźny płaski strzał z dystansu Fernandinho i Jack Butland wybił piłkę na rzut rożny!

4
1
1
36'

Zapachniało wyrównaniem! Kyle Walker interweniował przed własnym polem karnym, ale tak kopnął piłkę, że ta omal nie wpadła za kołnierz Edersonowi! Bramkarz Man City w ostatniej chwili oddalił zagrożenie.

2
2
1
1
2
32'

Pogubili się gospodarze i uratowała ich interwencja Butlanda na 14. metrze, który w ostatniej chwili uprzedził De Bruyne.

2
2
1
2
1
30'

Goście nadal mają pełną kontrolę nad meczem. Stoke bezradne w ofensywie.

2
2
2
2
2
26'

Po groźnej centrze De Bruyne z prawego skrzydła, gospodarze wybili piłkę na oślep, przed polem karnym dopadł do niej Fernandinho, lecz jego bomba była niecelna.

2
1
1
2
1
22'

Niewiele na razie dzieje się w tym meczu. Gospodarzom nie brakuje ambicji, ale rzadko zagrażają bramce Edersona. Manchester City natomiast nie forsuje tempa.

4
3
2
2
2
21'

Po świetnej akcji Shaqiriego piłka trafiła przed pole karne do Ndiaye. Ten natychmiast uderzył, ale nie trafił w bramkę. Był tam jeszcze rykoszet.

2
2
2
2
2
18'

Raheem Sterling padł tuż przed linią pola karnego Stoke. Był tam lekki kontakt z obrońcą, ale sędzia puścił grę i to raczej dobra decyzja.

5
3
2
3
2
14'

Manchester City długo utrzymuje się przy piłce i spokojnie wymienia podania. Zanosi się na to, że Obywatele wykonają kolejny krok do przypieczętowania mistrzostwa Anglii.

5
4
4
4
3
10'

Gol! Strzelił David Silva. Asystował mu Raheem Sterling.

Pierwsza groźna akcja gości i już gol! Sterling dośrodkował płasko na środek pola karnego i stamtąd pewnym uderzeniem do siatki trafił David Silva. Manchester City z łatwością objął prowadzenie.

24
19
4
3
4
6'

Bez spięć podbramkowych w pierwszych minutach. Początek dość spokojny.

2
1
2
2
3
3'

Stoke jest przedostatnie, Man City lideruje. Goście są więc murowanym faworytem. Gdyby jednak doszło do sensacji i The Potters zwyciężyli, to opuszczą strefę spadkową.