Premier League: bitwa o Anglię dla Manchesteru United

Dublet Marcusa Rashforda zapewnił Manchesterowi United zwycięstwo nad Liverpoolem (2:1) na otwarcie 30. kolejki Premier League. Bitwa o Anglię sprawiła, że Czerwone Diabły mają 5 punktów więcej od The Reds.

Bartosz Zimkowski
piłkarze Man Utd celebrują zdobycie bramki Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Man Utd celebrują zdobycie bramki
Marcus Rashford bardzo długo czekał, żeby znów dostać szansę od Jose Mourinho w podstawowym składzie w meczu Premier League. Ostatni raz Portugalczyk postawił na niego... 30 grudnia ubiegłego roku. Ale Rashford szybko udowodnił, że Mourinho mógłby łaskawiej patrzeć w jego kierunku. Po niecałych dwóch kwadransach miał dublet na koncie.

Pierwsza bramka zaczęła się od wybicia Davida de Gei z własnego pola karnego. Romelu Lukaku wygrał pojedynek główkowy z Dejanem Lovrenem i tak zgrał piłkę, że trafiła ona pod nogi Rashforda. Ten wykorzystał swoją szybkość, "nawinął" Trenta Arnolda i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył swoją pierwszą bramkę od 10 grudnia.

10 minut później dopisało mu szczęście, ponieważ Juan Mata został zablokowany, ale futbolówka idealnie spadła pod nogi Rashforda, który uderzył natychmiast. Piłka prześliznęła się pod nodze Arnolda i zaskoczyła bramkarza.

Liverpool w pierwszej połowie przeważał, dłużej był przy piłce, ale nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Gościom w zdobyciu gola musieli pomóc piłkarze Man Utd, a konkretnie Eric Bailly. W 66. minucie Sadio Mane dośrodkował w pole karne i nieatakowany na piątym metrze Bailly skiksował i wpakował piłkę do własnej siatki.

Ostatnie fragmenty spotkania to dominacja Liverpoolu, ale brakowało celnych strzałów. Mimo głębokiej defensywy Man Utd nie stracił już gola i wygrał 2:1.

Po 30. kolejkach Czerwone Diabły są drugie i mają 65 punktów. The Reds zajmują trzecią pozycję (60 pkt).

Manchester United - Liverpool FC 2:1 (2:0)
1:0 - Marcus Rashford 14'
2:0 - Marcus Rashford 24'
2:1 - Eric Bailly (sam.) 66'

Man Utd: de Gea - Valencia, Smalling, Bailly, Young - McTominay, Matić, Mata (88' Lingard) - Rashford (70' Fellaini), Lukaku, Sanchez (90+6' Darmian).

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (80' Wijnaldum), Lovren, van Dijk, Robertson (84' Solanke) - Oxlade-Chamberlain (62' Lallana), Milne, Can - Salah, Firmino, Mane.

Żółte kartki: Marcus Rashford, Antonio Valencia (Man Utd) oraz Alex Oxlade-Chamberlain (Liverpool).

Sędzia: Craig Pawson.

Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?