FC Metz
21' Jonathan Rivierez 64' Geronimo Poblete
AS Monaco
37' Jorge 78' Radamel Falcao
0:1

Koniec. AS Monaco wygrywa 15 raz z rzędu, ale wygrana w Metz była prawdziwą męczarnią.

Jeszcze z narożnika pola karnego próbował rezerwowy Gauthier Hein... nieskutecznie.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Monaco. Schodzi: Radamel Falcao. Wchodzi: Youri Tielemans.

Okazja do wyrównania! Niane trafił jednak prosto w bramkarza.

Djibril Sidibe oddał bardzo niecelny strzał sprzed pola karnego.

AS Monaco szanuje piłkę. Wszyscy spodziewali się w Metz gradu goli, a tymczasem mistrz w końcowych minutach musi mieć się na baczności, by nie stracić punktów.

Jorge zagrywa mocne podanie w pole karne FC Metz, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do piłki.

Metz. Schodzi: Yann Jouffre. Wchodzi: Gauthier Hein.

Znów piłka w pole karne gospodarzy do Falcao. Tym razem jednak defensorzy błyskawicznie osaczyli Kolumbijczyka i ten nie mógł nic zrobić.

Gol! Strzelił Radamel Falcao. Asystował mu Rachid Ghezzal.

Mamy gola! Rezerwowy Ghezzal zagrał za plecy obrońców, a Falcao wykorzystał nierozsądne wyjście z bramki golkipera, przyjął piłkę i kopnął do "pustaka".

Metz. Schodzi: Nolan Roux. Wchodzi: Ibrahima Niane.

Nolan Roux długo holował piłkę przy linii bocznej, ale w starciu z Jemersonem wywalczył tylko rzut rożny. Korner nie przyniósł zagrożenia.

Metz. Schodzi: Ablie Jallow. Wchodzi: Matthieu Udol.

Kamil Glik o włos od gola! Polak uderza głową po centrze z lewego skrzydła, ale fantastycznie broni Didillon.

Ponownie akcja miejscowych 2 na 2. Prostopadłe podanie przecina jednak Jemerson, a publiczność domaga się rzutu karnego... niesłusznie.

Ruszyli z kontrą gospodarze i udało im się wypracować okazję dla Roux. Uderzenie napastnika obronił jednak Subasić.

Pierwszy kontakt z piłką Ghezzala mógł zakończyć się golem, ale rezerwowy Monaco w ostatniej chwili został zablokowany.

Monaco. Schodzi: Adama Diakhaby. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

Żółtą kartkę otrzymał Geronimo Poblete. Faulowany był Jorge.

Lekki strzal głową Cafu pewnie obronił Danijel Subasić.

Okazja przed AS Monaco. Ekotto faulował Falcao z prawej strony własnego pola karnego. Centra Moutinho spadła na głowę Carrillo, ale gospodarzy uratował słupek!

Lekki, płaskie strzał w kierunku bramki Subasicia oddał Nolan Roux. Chorwacki bramkarz nie miał prawa tego przepuścić.

Dobrze zapowiadała się akcja FC Metz, ale Benoit Assou-Ekotto zderzył się z Jallowem i piłka u gości.

Długie podanie na lewe skrzydło do Jorge'a. Ten wzorowo opanował piłkę, ale dograł w pole karne prosto do Poblete.

Monaco. Schodzi: Rony Lopes. Wchodzi: Guido Carrillo.

Gramy po przerwie.

Bez doliczonego czasu. Sędzia kończy bezbarwne 45 minut. Miejmy nadzieję na lepszy futbol po przerwie.

Zaskakujaca próba Lopesa z narożnika pola karnego! Piłka zmierzała w górny róg tuż przy dalszym słupku, ale Didillon zdołał lekko zmienić jej kierunek, co uratowało miejscowych.

Płaskie zagranie Sidibe w pole karne FC Metz z prawej strony boiska, ale dobrze ustawiona linia obronna gospoodarzy "czyści" jak dotychczas doskonale.

Żółtą kartkę otrzymał Jorge. Taktyczny faul na rozpędzającym się rywalu.

Szansa gospodarzy! Dośrodkowanie z lewej flanki na krótki słupek, gdzie nabiegał Nolan Roux. Napastnik sięgnął piłkę, ale bramkarz do spółki z obrońcą wybili futbolówkę.

Otwierające podanie Lopesa, ale Diakhaby przyjął piłkę w polu karnym w iście podwórkowym stylu i obrońcy błyskawicznie do niego doskoczyli.

Pierwsza w tym meczu okazja Falcao, ale napastnik źle zachował się w polu karnym i z dużej chmury mały deszcz.

Świetnie w obronie zachował się Glik. Zagranie za plecy defensorów Monaco i natychmiastowe wstrzelenie piłki przed bramkę, gdzie Polak wślizgiem uprzedził Roux.

Bardzo niecelny strzał głową oddał Djibril Sidibe.

Minęło już sporo minut, a nie oglądaliśmy jeszcze ani jednej okazji bramkowej z prawdziwego zdarzenia. Wedle zapowiedzi AS Monaco miało zdominować gospodarzy, ale nic takiego nie ma miejsca.

Uderzał Joao Moutinho. Piłka minęła dwuosobowy mur, ale bramkarz na pełnym luzie chwycił ją w "koszyczek".

Żółtą kartkę otrzymał Jonathan Rivierez. Fabinho podcięty tuż przed linią pola karnego gospodarzy.

Ostre starcie Cohade z Sidibe w strefie środkowej. Kwalifikowało się to na pokazanie kartki, ale pan Francois Letexier jest jak dotychczas bardzo łaskawy.

Adama Diakhaby podcięty przez Cafu padł tuż przed polem karnym Metz. Do piłki podszedł Thomas Lemar. Mocny strzał trafił w rękę zawodnika stojącego w murze, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.

Tym razem spod chorągiewki gospodarze. Krótkie rozegranie, a następnie centra na głowę napastnika. Nolan Roux pomylił się o dobre 2 metry.

Pierwszy celny strzał na bramkę. Z 20 metrów uderzył Rony Lopes, ale Thomas Didillon bezproblemowo złapał piłkę.

Drugi w tym meczu korner dla AS Monaco i ponownie centra "szukająca" Glika. Polak jednak wyraźnie przytrzymywał obrońce i od rzutu wolnego zaczną gospodarze.

Na razie dość sennie na boisku, ale to dopiero początek.

Na lewej stronie boiska o piłkę walczyli Glik i Jallow, ale 18-latek popchnął Polaka i sędzia natychmiast zareagował, przerywając akcję.

Goście wywalczyli rzut rożny i błyskawicznie w pole karne FC Metz powędrował Kamil Glik. Centra właśnie na Polaka, ale ten odcięty od piłki.

Pierwszy gwizdek na Stade Saint-Symphorien w Metz. Gramy!

Zgadujemy autora pierwszego gola...

Mistrz Francji zagra na biało, gospodarze zaś w bordowych strojach.

Gospodarze źle wspominają dwumecz z AS Monaco z zeszłego sezonu. W obu meczach Monaco cieszyło się grą, gromiąc rywali 7:0 i 5:0.

Spotkanie poprowadzi Francois Letexier.

Zapraszamy na wspólny piątkowy wieczór z Ligue 1. FC Metz zagra z AS Monaco. Kamil Glik z powodu kontuzji kolana miał nie zagrać, a tymczasem Polaka zobaczymy od pierwszej minuty, co nas bardzo cieszy.