Ligue 1: 22. kolejka
21 sty 2018 21:00
90+4'

Gol! Strzelił Memphis Depay.

Szaleństwo w Lyonie! Depay zbiegł z lewego skrzydła przed pole karne i oddał fenomenalny strzał w okienko. Areola stał jak zamurowany, a Olympique zapewnił sobie triumf w hicie!

Olympique Lyon
107
61
16
11
13
90+2'

Mendy zablokował strzał Meuniera z ostrego kąta. Groźna akcja PSG.

14
10
5
8
10
90+1'

Gospodarze jeszcze szarpią. Dla nich remis to żadna zdobycz, bo inkasując jedno oczko, pozostaną na 4. miejscu w tabeli.

6
3
4
3
4
90'

Doliczone 4 minuty.

10
5
3
2
3
87'

PSG. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Javier Pastore.

85'

Kąśliwy płaski strzał sprzed pola karnego oddał Maxwel Cornet, jednak Alphonse Areola odbił piłkę.

9
6
3
2
3
84'

Dużo walki, mało ciekawych akcji. Wszystko wskazuje na podział punktów.

8
5
3
7
5
80'

7
78'

Duży kocioł po rzucie rożnym dla gospodarzy. Metr przed bramką próbował główkować Rafael da Silva, jednak nic z tego nie wyszło.

9
5
2
2
3
77'
77'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marco Verratti.

7
3
3
3
3
74'

Olympique chciałby się dobrać do skóry rywalowi, ale nie do końca ma pomysł jak to zrobić. Widać też, że gospodarze boją się kontr i nie ryzykują zbyt mocno.

8
6
4
1
3
69'

Ol. Lyon. Schodzi: Houssem Aouar. Wchodzi: Memphis Depay.

3
66'

Olympique w ataku pozycyjnym. Gospodarze chcą wykorzystać liczebną przewagę.

10
8
2
1
2
63'

Mocno z ostrego kąta strzelił Mariano Diaz i Alphonse Areola wybił piłkę na rzut rożny.

10
9
2
2
3
61'

PSG. Schodzi: Angel di Maria. Wchodzi: Thomas Meunier.

60'

Żółtą kartkę za odepchnięcie Di Marii otrzymał Ferland Mendy.

Ferland Mendy #22
11
9
1
4
4
57'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Dani Alves. Bezmyślne zachowanie Brazylijczyka, który najpierw sfaulował taktycznie NDombele, a potem pozwolił sobie na tak niewybredny komentarz, że sędzia wyrzucił go z boiska.

31
20
9
6
4
55'

Z 14 metrów, z półobrotu nad bramką strzelił Layvin Kurzawa.

10
7
1
1
1
53'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Giovani Lo Celso.

11
7
1
51'

Z linii pola karnego bardzo groźnie strzelił Marco Verratti i piłka poleciała tuż nad bramką.

9
7
1
1
47'

Gospodarze poradzili sobie z płaskim dośrodkowaniem Kurzawy z lewego skrzydła.

10
7
1
1
46'

Początek drugiej połowy.

9
6
1
45+3'

Gol! Strzelił Layvin Kurzawa. Asystował mu Dani Alves.

CUDOWNY GOL! Zupełnie niekryty na prawej stronie Alves dośrodkował miękko do Kurzawy, a ten oddał atomowy strzał "pod ladę". Piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wpadła do siatki. Lopes tylko stał, bo nie miał szans.

27
15
7
13
28
45+1'

PSG nieco podkręciło tempo, Les Gones chcą wytrwać z korzystnym wynikiem do przerwy.

6
5
2
2
1
45'

Doliczone 3 minuty.

6
5
2
2
2
42'

Niezbyt ciekawy fragment. Olympique bardzo konsekwentnie broni skromnego prowadzenia.

8
5
2
3
2
39'

Marcelo zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego z narożnika boiska, jednak w asyście obrońcy PSG główkował nad poprzeczką.

5
5
3
2
2
36'
36'

Mbappe Lottin opuścił boisko na noszach. Będzie zmiana.

4
2
6
4
4
35'

Niezbyt groźnie z rzutu wolnego uderzył Nabil Fekir i Alphonse Areola na posterunku.

4
3
1
1
2
34'

Adrien Rabiot sfaulował Corneta, to nie było jego pierwsze przewinienie, tymczasem wciąż nie obejrzał kartki.

5
4
1
30'

Kylian Mbappe Lottin wybiegł do podania za plecy obrońców i nieprzyjemnie zderzył się z interweniującym Lopesem. Medycy na boisku.

6
5
3
5
4
27'

Z rzutu wolnego na wiwat, w trybuny huknął Mariano Diaz.

3
4
2
2
1
26'

Teraz rzut wolny miał Olympique, jednak przy dośrodkowaniu Fekira kilku jego kolegów było na spalonym. Gra przerwana.

5
3
2
1
23'

Fatalny strzał Di Marii z rzutu wolnego z 25 metrów. Argentyńczyk trafił w mur obrońców.

3
3
1
1
18'

Kuriozum! Jeremy Morel chciał przeciąć dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale wyszedł z tego bardzo groźny strzał szczupakiem. Gospodarzy uratowała kapitalna interwencja Lopesa!

4
3
1
1
17'

Płasko z dystansu uderzył Giovani Lo Celso - dwa metry obok słupka.

3
2
1
1
16'

Nieudany strzał głową Kurzawy i piłka minęła bramkę w sporej odległości.

3
1
2
1
12'

Edinson Cavani sprytnie przedłużył centrę z rzutu wolnego, ale jego strzał głową zatrzymał Anthony Lopes.

4
2
8'

Lopes interweniował poza polem karnym, ale wybił piłkę wprost pod nogi Cavaniego. Urugwajczyk natychmiast uderzył lobem, jednak nie trafił w bramkę.

5
3
1
7'

Anthony Lopes złapał piłkę po zgraniu w polu karnym i uprzedził Mbappe Lottina.

4
2
1
1
1
5'

Paryżanie zaczęli ten mecz bez odpowiedniej koncentracji i dość często muszą się ratować faulami.

5
2
1
1
2
2'

Gol! Strzelił Nabil Fekir.

Cóż za kapitalne otwarcie Les Gones! Fekir egzekwował rzut wolny z narożnika boiska, wszyscy na stadionie - włącznie z Areolą - spodziewali się dośrodkowania, tymczasem gwiazdor gospodarzy uderzył i piłka wpadła do siatki przy bliższym słupku.