Ligue 1: dwa karne w Strasburgu. Igor Lewczuk znowu poza kadrą Bordeaux

W sobotnich meczach Ligue 1 najwięcej emocji było w Strasburgu. Gospodarze prowadzili z Dijon, ale pozwolili gościom wyrównać. W końcówce miejscowi trafili na 3:2. Po raz kolejny w składzie Bordeaux zabrakło Igora Lewczuka.

Michał Piegza
Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux Newspix / Na zdjęciu: Igor Lewczuk w barwach Girondins Bordeaux
W najciekawszym sobotnim meczu Ligue 1 górą Bordeaux. Zespół, w którego składzie znajduje się Igor Lewczuk, dość niespodziewanie wygrał z wyżej notowanym rywalem FC Nantes na jego boisku 1:0. Polak po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej.

Sporo emocji było w Strasburgu. Gospodarze prowadzili z Dijon już 2:0, ale goście jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Miejscowi ostatecznie losy gry przechylili na swoją korzyść w drugiej połowie. Warto dodać, że gracze ze Strasburga w meczu wykonywali aż dwa rzuty karne.

Dopiero w ostatniej minucie szalę wygranej na swoją korzyść przechyliło Montpellier. Miejscowi przez ponad połowę meczu z Toulouse grali z przewagą jednego zawodnika.

Długo z osłabionym liczebnie rywalem męczyło się Stade Rennes. Gospodarze złamali obronę Angers dopiero w 84. minucie, skutecznie egzekwując rzut karny.

FC Nantes - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
0:1 - de Preville 26'

Amiens SC - EA Guingamp 3:1 (1:1)
1:0 - Konate (k.) 16'
1:1 - Coco 29'
2:1 - Konate 79'
3:1 - Bodmer 84'

Montpellier HSC - Toulouse FC 2:1 (1:1)