AS Monaco
45+2' Jorge 65' Andrea Raggi 67' Rachid Ghezzal 81' Rony Lopes
FC Metz
41' Moussa Niakhate 50' Eiji Kawashima 72' Ibrahima Niane
3:1

Koniec. AS Monaco wygrywa z FC Metz. Dziękujemy, że byliście z nami.

Chytry strzał Joao Moutinho ląduje na górnej siatce.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Świetna szansa przed Falcao, ale strzał głową z ostrego kąta odbił bramkarz.

AS Monaco rozgrywa piłkę 30 metrów przed bramką przeciwników, ale wygląda to tak, jakby piłkarzom nie zależało na zdobywaniu terenu i stworzeniu zagrożenia.

Lewą flanką urwał się Andrea Raggi, ale dogranie na 10. metr przechwycili obrońcy FC Metz.

Monaco. Schodzi: Rachid Ghezzal. Wchodzi: Youri Tielemans.

Gol! Strzelił Rony Lopes. Asystował mu Fabinho.

Wygląda, że sprawa punktów jest już rozstrzygnięta. Świetny balans ciała Fabinho i podanie na 3. metr. Rezerwowy Monaco tylko dostawił nogę.

Monaco stara się utrzymywać piłkę daleko od Subasicia, żeby nie kusić losu.

Przyjezdni mimo iż grają w dziesięciu jakby poczuli, że nie wszystko jeszcze stracone. Ich nieśmiałe ataki już raz przyniosły gola.

Gol! Strzelił Ibrahima Niane. Asystował mu Farid Boulaya.

Goście niespodziewanie łapią kontakt! Centra z kornera i bardzo mocny strzał głową Niane przynosi gola na 2:1.

Metz. Schodzi: Emmanuel Riviere. Wchodzi: Farid Boulaya.

Indywidualne popisy Niane'a przynoszą rzut rożny.

Gol! Strzelił Rachid Ghezzal. Asystował mu Thomas Lemar.

Jest drugi gol dla gospodarzy. Algierczyk technicznie uderzył z prawego narożnika pola karnego, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Żółtą kartkę otrzymał Andrea Raggi. Faulowany Niane.

Nie pierwszy raz dzisiaj Radamel Falcao "szuka" rzutu karnego. Napastnik był lekko przytrzymywany, ale bez przesady.

Sidibe do Moutinho, ale zdecydowanie zbyt mocno i Portugalczyk mimo iż dogonił piłkę przed linią końcową to nie miał już siły na solidne dośrodkowanie.

Dobrze podłączył się do akcji Raggi. Podanie na lewe skrzydło do Lopesa, ale tego umiejętnie wypchnęli obrońcy.

Monaco. Schodzi: Adama Diakhaby. Wchodzi: Rony Lopes.

Chytry strzał Lemara obok muru. Świeżo wprowadzony bramkarz Quentin Beunardeau nawet nie drgnął, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Metz. Schodzi: Jonathan Rivierez. Wchodzi: Quentin Beunardeau.

Czerwoną kartkę otrzymał Eiji Kawashima. Bramkarz gości fauluje Diakhaby'ego poza polem karnym i sędzia wyrzuca go z boiska.

Monaco. Schodzi: Jorge. Wchodzi: Kevin N'Doram.

Zaczynamy grę po przerwie. Oby była lepsza niż ta w pierwszych 45 minutach. Choć w zasadzie gorzej być już chyba nie może.

Czas na przerwę. AS Monaco prowadzi po golu "do szatni".

Gol! Strzelił Jorge.

Świetne podanie do Falcao, ale ten przegrał pojedynek z japońskim bramkarzem FC Metz. Piłka trafiła jednak do Jorge'a, który kropnął zza pola karnego tuż przy słupku.

Pan Mikael Lesage dorzucił do I połowy 2 minuty.

Centra Lemara i strącenie głową Diakhaby'ego. Fantastycznie broni Eiji Kawashima, ale i tak był spalony.

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Niakhate. Faulowany Sidibe.

Wreszcie dobre podanie za plecy obrońców Metz, ale Diakhaby dograł "do nikogo".

Daleka i wysoka centra Cohade. Kamil Glik zderzył się z interweniującym na przedpolu Subasiciem, a arbiter przerwał grę dopatrując się faulu jednego z gości.

Kilka minut zupełnie bezproduktywnej gry. Jedni i drudzy zatrudnili swoich bramkarzy do rozgrywania piłki na własnej połowie. Czekamy na zwrot, który ożywi nam ten mecz.

Posiadanie piłki 71% - 29% na korzyść AS Monaco, a w strzałach 2-1 dla gospodarzy. Tyle tylko, że jeszcze żaden piłkarz nie trafił w bramkę.

Ponownie domagają się rzutu karnego gospodarze, ale sędzia i tym razem nie reaguje. Radamel Falcao padł w "szesnastce" po kontakcie z Niakhate.

Dośrodkowanie przed bramkę Metz i piłka trafia w rękę Cohade. Nie było to zamierzone zagranie i arbiter słusznie nie podyktował "jedenastki".

Nie mamy zamiaru nikomu mydlić oczu i zachwalać. Za nami niespełna 25 minut koszmarnie nudnej gry.

Ibrahima Niane niczym rozpędzony pociąg staranował Ghezzala. Pomocnik wyleciał poza boisko, ale sędzia nie przerwał gry.

Kontra gości wyprowadzona prawą stroną przez Niane. Dośrodkowanie w pole karne zablokował jednak Andrea Raggi.

Stały fragment dla gospodarzy po faulu Poblete z prawej strony boiska na wysokości pola karnego FC Metz. Centrę Moutinho przecina jednak głową Nolan Roux.

Metz. Schodzi: Mathieu Dossevi. Wchodzi: Ibrahima Niane.

Zmiana z konieczności. Skrzydłowy naciągnął mięsień uda.

Mathieu Dossevi łatwo minął Fabinho na prawym skrzydle, ale jego centrę podbił Raggi i Danijel Subasić łatwo złapał piłkę.

Przerwa w grze. W powietrznym pojedynku z Riviere ucierpiał Rachid Ghezzal. Algierczyk trzyma się za kość krzyżową.

Piłka u Falcao, a ten zamiast strzelać postanowił dryblować w polu karnym rywali. Zabierał się do tego jakoś tak bez przekonania i nie udało się wywalczyć nawet rzutu rożnego.

Adama Diakhaby urwał się rywalom na lewej stronie boiska. Mocne wstrzelenie piłki wzdłuż bramki, ale Falcao był spóźniony i mimo ofiarnej próby sięgnięcia piłki wślizgiem, nie dał rady.

Chaos w obronie gospodarzy i piłka trafia do Roux. Ten uderzył w kierunku dalszego słupka, ale nie był to czysty strzał.