AS Roma
15' Edin Dzeko 22' Juan Jesus
Inter Mediolan
19' Antonio Candreva 67' Mauro Icardi 77' Mauro Icardi 87' Matias Vecino
1:3

Luciano Spalletti poprowadził Inter Mediolan do zwycięstwa w Rzymie.

Roma. Schodzi: Diego Perotti. Wchodzi: Marco Tumminello.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Gol! Strzelił Matias Vecino. Asystował mu Ivan Perisić.

Piłkę w środku pola przejął Joao Mario i natychmiast skierował na lewe skrzydło. Tam był obudzony po przerwie Ivan Perisić, po którego podaniu Matias Vecino strzelił gola na 3:1!

Inter. Schodzi: Antonio Candreva. Wchodzi: Joao Cancelo.

Roma. Schodzi: Daniele De Rossi. Wchodzi: Cengiz Under.

Zebrała się do ataku AS Roma. Edin Dzeko chciał się odwdzięczyć Radji Nainggolanowi za asystę, tyle że Belg huknął z czystej pozycji na wiwat.

Inter Mediolan nie wypuszcza swojego przeciwnika z własnej połowy. Jeżeli nie dopuści do straty gola, wygra ligowe spotkanie na terenie AS Roma po blisko dekadzie.

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Ivan Perisić.

2:1! Ponownie Mauro Icardi i jest zwrot akcji w Rzymie. Po płaskim wstrzeleniu Ivana Perisicia napastnik błyskawicznie opanował futbolówkę i pokonał płaskim strzałem Alissona.

Nikt nie chce tego meczu zremisować i to dobrze. Na początku sezonu piłkarze nie kalkulują i próbują zwyciężać. To dobrze wróży przed ostatnim kwadransem.

Nie ma mowy o zwolnieniu po golu. Strzał Stephana El Shaarawy'ego wybił prawie z linii bramkowej Dalbert Henrique, a po przeciwnej stronie boiska Inter Mediolan mógł wyprowadzić na prowadzenie Joao Mario.

Gol! Strzelił Mauro Icardi. Asystował mu Antonio Candreva.

Antonio Candreva zabrał ze sobą kilku obrońców AS Roma i w najlepszym możliwym momencie oddał piłkę Mauro Icardiemu. Argentyńczyk nie zastanawiał się długo i płaskim strzałem wyrównał na 1:1!

Ivan Perisić dostał podanie w polu karnym AS Roma i zabrakło mu decyzji o strzale. Stan, w którym wszyscy obrońcy AS Roma są metr od Chorwata, nie mógł trwać wiecznie.

Stephan El Shaarawy szybko pokazał się kibicom. Zabrakło mu centymetrów, żeby wepchnąć futbolówkę do bramki Interu Mediolan z kilku metrów po miękkiej wrzutce.

Na koniec pierwszego kwadransa po przerwie powtórka z rozrywki. To już kibice oglądali kilkakrotnie w drugiej połowie. Piłka dośrodkowana z narożnika boiska padła łupem defensora.

Inter. Schodzi: Yuto Nagatomo. Wchodzi: Dalbert Henrique.

Diego Perotti stoczył pojedynek w polu karnym z Milanem Skriniarem. Sędzia nie przyznał Giallorossim rzutu karnego, choć piłkarz AS Roma wyglądał na przekonanego o faulu.

Mały festiwal stałych fragmentów, z których nic wynika. Piłkarze broniący ustawiają się wzorowo i nie pozwalają na oddanie strzału.

Gospodarze zatrzymują na skrzydłach Antonio Candrevę i Ivana Perisicia. Publiczność reaguje żywiołowo, a niesiona okrzykami drużyna wywalczyła kolejny korner.

Już dwa rzuty rożne miała po przerwie stołeczna drużyna. Radzi sobie defensywa Interu Mediolan, ale nie przenosi gry na połowę przeciwnika.

Gra wznowiona po przerwie.

Inter. Schodzi: Roberto Gagliardini. Wchodzi: Joao Mario.

Czy Inter Mediolan odrobi stratę gola po przerwie?

Trafienie Edina Dzeko to na razie jedyne w hicie.

Bliżej zwycięstwa po nieco ponad 45 minutach AS Roma.

Doliczona minuta.

Nie poddaje się Inter Mediolan. Z obrońcami AS Roma zatańczył w polu karnym Mauro Icardi aż znalazł miejsce do strzału i musiał interweniować Alisson.

Bardzo nieprzyjemne uderzenie z dystansu Radji Nainggolana. Piłka turlała się po murawie z olbrzymią prędkością i zatrzymała dopiero na słupku bramki Samira Handanovicia. Nie może w to uwierzyć charyzmatyczny pomocnik.

Borja Valero proponuje kombinacyjne rozegrania stałych fragmentów, tyle że partnerzy nie nadążają za jego pomysłami. Dlatego piłka ląduje w rękawicach Alissona.

Ivan Perisić mógł tylko przeprosić partnerów za swoje dośrodkowanie z lewego skrzydła. Na zdecydowanie lepsze zagranie czekali Borja Valero oraz Mauro Icardi.

Na początek ostatniego kwadransa przed przerwą Alisson zmierzył się ze strzałem zza pola karnego. Reprezentant Brazylii spokojnie złapał piłkę.

Piłka wrzucona z głębi pola między dwóch obrońców AS Roma. Miał tam o nią powalczyć Mauro Icardi, ale zanim cokolwiek zdziałał, wpadł w Alissona. Gwizdek sędziego i futbolówka dla Giallorossich.

Była przerwa w grze spowodowana urazem Radji Nainggolana. Po niej zaatakował ekspresowo Inter Mediolan. Do akcji idealnej zabrakło napastnika, który wpakuje piłkę z bliska do siatki po płaskim dośrodkowaniu.

Po faulu Juana Jesusa przyjezdni próbowali wykorzystać rzut wolny i wyrównać. Borja Valero zaproponował kombinacyjne rozegranie, które zakończyło się dośrodkowaniem do koszyczka Alissona.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Jesus.

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Candreva.

Brutalnie wyglądał atak w nogi rozpędzonego Aleksandara Kolarova. Sędzia początkowo nie chciał pokazać kartki, ale po chwili namysłu...

Gol! Strzelił Edin Dzeko. Asystował mu Radja Nainggolan.

Król strzelców Serie A postanowił pokazać zgromadzonym na boisku jak wykorzystuje się sytuacje podbramkowe! Edin Dzeko przyjął sobie piłkę w polu karnym po podaniu Radji Nainggolana i strzelił z powietrza do siatki. Za daleko od Bośniaka był Milan Skriniar.

Dzieje się w Rzymie! Piłka błyskawicznie przeniosła się pod bramkę Interu Mediolan i Samira Handanovicia uratował słupek po płaskim strzale z dystansu.

Mauro Icardi na spółkę z Antonio Candrevą zmarnowali świetną sytuację podbramkową! Głównym winnym jest Argentyńczyk, który miał przed sobą jedynie Alissona, a spudłował.

Radja Nainggolan zbiegł na prawe skrzydło, gdzie stoczył pojedynek z Roberto Gagliardinim. Po dośrodkowaniu Belga na piłkę zapolował Edin Dzeko, ale wzięty w kleszcze przez dwóch obrońców, nie oddał dobrego strzału.

Antonio Candreva postarał się odpowiedzieć, pokazać Federico Fazio jak powinno się strzelać, tyle że wpadł w pułapkę ofsajdową. Sędzia asystent był przekonany o słuszności swojej decyzji.

Przy okazji rzutu rożnego w pole karne rzymian wybrał się tradycyjnie Federico Fazio, ale nie oddał tam celnego strzału i piłka trafiła w posiadanie Nerazzurrich.

AS Roma w bordowych strojach z pomarańczowymi akcentami, natomiast Inter Mediolan w białych z niebiesko-czarnymi fragmentami. Pierwszy korner w tym spotkaniu wykona stołeczna drużyna.