AS Roma
63' Radja Nainggolan 68' Radja Nainggolan
Juventus Turyn
32' Miralem Pjanić 43' Alex Sandro
0:0

Remis wystarczy Juventusowi, żeby zostać mistrzem Włoch.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Douglas Costa dziś w roli zmiennika, ale tradycyjnie z dużym apetytem na atakowanie. Także Brazylijczykowi zdarzają się jednak niedokładności. Ponadto Roma stosuje zmasowaną obronę po zejściu Radji Nainggolana.

Zanosi się na ataki Juventusu w końcówce spotkania. Ma przewagę zawodnika w polu, więc trudno się dziwić szturmowi.

Roma. Schodzi: Daniele De Rossi. Wchodzi: Kevin Strootman.

Roma. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Patrik Schick.

Solowa akcja Aleksandara Kolarova nie dała Romie tyle pożytku ile mogła. Od kilku minut nie było żadnej przerwy w grze, nawet faulu, przez co zmiennicy ciągle czekają na możliwość pojawienia się na murawie.

Niebawem kolejne zmiany, a kierownik Juventusu zastanawia się nad temperaturą szampana czekającego w szatni.

Aleksandar Kolarov autorem jednego z nielicznych groźnych strzałów w drugiej połowie.

Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Maxime Gonalons.

Po wykluczeniu Belga turyńczycy mieli jeszcze szansę na zmianę wyniku z rzutu wolnego. Odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie Paulo Dybala i niewiele z tego wynikło.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Radja Nainggolan.

Na boisku zrobi się trochę więcej miejsca. Sędzia powiedział "dość" Belgowi. Ma dość fauli w tym spotkaniu. Radja Nainggolan musi przedwcześnie opuścić boisko.

Aleksandar Kolarov odrobinę postraszył Wojciecha Szczęsnego uderzeniem zza pola karnego. Reprezentant Polski musiał kontrolować, w którym kierunku szybuje piłka po próbie doświadczonego zawodnika.

Żółtą kartkę  za faul na Alexie Sandro otrzymał Radja Nainggolan.

Bianconeri pół godziny od scudetto.

W kole środkowym Alessandro Florenzi musiał przerwać swoją agresywną próbę odebrania piłki. Sędzia zobaczył przewinienie, a fauli jest w tym spotkaniu najwięcej. 16 wobec jednego celnego strzału.

Rzymianie na połowie przeciwnika. Potrzeba tam jakiegoś niekonwencjonalnego rozwiązania.

Z rzutu wolnego po faulu na Cengizie Underze wynikło nic. Mała liczba klarownych sytuacji podbramkowych przypomina niedawne derby Rzymu. Zakończyły się one bezbramkowym remisem i oby nie doszło do powtórki.

Przedostatnia batalia obu klubów w tym sezonie.

Piłka dla rzymian po nieprzepisowym ataku Andrei Barzagliego na Cengiza Undera. W pierwszej połowie była już jedna kartka po faulu na młodzianie.

Sędzia pozwala grać. Co prawda w pierwszej połowie upomniał dwóch zawodników mistrza Włoch kartką, jednak kilkakrotnie również puścił grę po bezpardonowych spięciach.

Sędzia asystent zasygnalizował spalonego! Paulo Dybala nie może cieszyć się z trafienia do bramki, ponieważ za wcześniej wyskoczył za linię obrońców.

Idą do przodu rzymianie, którzy muszą zwyciężyć, żeby zabronić Juventusowi świętowania mistrzostwa Włoch na swoim stadionie. Zobaczymy jaki będzie efekt tego przyspieszenia podopiecznych Eusebio Di Francesco.

Rozpoczęła się druga połowa!

Do przerwy bezbramkowo.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Juventus coraz bliżej scudetto.

Aleksandar Kolarov nie spożytkował rzutu wolnego po faulu na Cengizie Underze i niebawem sędzia zarządzi przerwę. Juventus ma wynik premiujący go mistrzostwem Włoch.

Żółtą kartkę za przewinienie na Cengizie Underze otrzymał Alex Sandro.

Wybronili się podopieczni Eusebio Di Francesco po dośodkowaniu z rzutu rożnego.

Przerzucenie piłki przez Alessandro Florenziego nie dało stołecznej drużynie jakiejkolwiek korzyści, a wyłącznie sprowokowało przeciwnika do kontrataku. Jego efektem korner.

Alisson mierzył się w tym sezonie ze zdecydowanie trudniejszymi uderzeniami niż te, które serwują mu Bianconeri. Przed momentem po raz drugi w tym meczu celował Paulo Dybala.

Żółtą kartkę za faul na Lorenzo Pellegrinim otrzymał Miralem Pjanić.

Stephan El Shaarawy zdecydował się na indywidualne, techniczne rozwiązanie. Obrońca Juventusu czuł co się święci i nie pozwolił poczarować "Faraonowi". Już dwa kwadranse za kibicami, a gola jak nie było, tak nie ma.

Tak, Wojciech Szczęsny jest na boisku i przypomniał o swojej obecności. Dobra interwencja na przedpolu reprezentanta Polski.

Aleksandar Kolarov nie traci impetu po swoich niepowodzeniach. Juventus radzi sobie z coraz to nowymi dośrodkowaniami Serba.

Aleksandar Kolarov wyprowadził w pole przeciwnika i zakończył swój rajd dośrodkowaniem. Ani Edin Dzeko, ani żaden inny podopieczny Eusebio Di Francesco nie był w stanie oddać uderzenia.

Bianconeri pracują nad rozmontowaniem defensywy rzymian. Faktycznie, drużyny odpowiadają sobie akcję na akcję, jednak większość z nich kończy się przed polem karnym przeciwnika. Publiczność chce więcej ognia pod bramkami.

Gonzalo Higuain spojrzał groźnie najpierw na sędziego, a następnie na Aleksandara Kolarova. Argentyńczyk reklamował przewinienie Serba. Sędzia nie użył jednak gwizdka i nakazał Higuainowi podnieść się z boiska.

Paulo Dybala musi się bardziej postarać w następnej akcji, jeżeli chce tego wieczoru zaskoczyć Alissona, który pilnuje bramki gospodarzy.

Andrea Barzagli nie daje spokoju Lorenzo Pellegriniemu. Edin Dzeko ma z kolei innego opiekuna. Kluczowi zawodnicy obu klubów nie mogą wyrwać się spod opieki przeciwnika.

Akcja za akcję. Nie zarysowała się dotychczas przewaga ani mistrza, ani wicemistrza Włoch.

Lorenzo Pellegrini ruszył po raz drugi tego wieczoru w kierunku bramki Juventusu. Próbował uruchomić podaniem Edina Dzeko, jednak ani Włoch, ani Bośniak nie zagrozili Wojciechowi Szczęsnemu.

Sędzia postanowił słownie upomnieć Juana Jesusa po przewinieniu na Gonzalo Higuainie. W kolejnej podobnej sytuacji będzie już kartka dla Brazylijczyka.

Lorenzo Pellegrini stoczył pojedynek z Andreą Barzaglim. Obrońca Juventusu sprowadził przeciwnika do parteru zgodnie z przepisami. Ostatecznie tylko korner dla rzymian.

Nieudane podanie do Gonzalo Higuaina. Mała niefrasobliwość turyńczyków jest szansą dla Giallorossich na opanowanie sytuacji na własnej połowie.

Pierwszy gwizdek w Rzymie!

Kto wygra mecz?

Sędzia: Paolo Tagliavento

Po raz drugi w sezonie na tle byłego klubu zaprezentuje się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski był pierwszoplanowym zawodnikiem w poprzednim meczu z rzymianami. Zachował czyste konto i popisał się klasowymi interwencjami po strzałach Stephana El Shaarawy'ego oraz Patrika Schicka.

Giallorossi nie chcą pozwolić Juventusowi na świętowanie mistrzostwa Włoch na Stadio Olimpico. 364 dni temu w analogicznej sytuacji nie wpuścili Starej Damy na tron i zwyciężyli z nią 3:1. Roma ma również swoje cele do zrealizowania. Chce awansować do Ligi Mistrzów i zakończyć sezon na podium.

Juventus może już w niedzielę zagwarantować sobie mistrzostwo Włoch i do pojedynku w ostatniej kolejce podejść totalnie zrelaksowany. Potrzebuje do tego punktu w spotkaniu z Romą.