Marcus Rashford wie, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Kolejny gol w debiucie rewelacyjnego nastolatka

Marcus Rashford wie, że szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest tylko jedna i kolejny debiut okrasił golem. Tym razem zdobył bramkę w premierowym występie w Lidze Mistrzów. Wcześniej dokonał tego samego w pięciu innych debiutach!

Maciej Kmita
Marcus Rashford w barwach Manchesteru United PAP/EPA / EPA/PETER POWELL / Na zdjęciu: Marcus Rashford w barwach Manchesteru United
Dla Manchesteru United wtorkowy mecz z FC Basel (3:0) był pierwszym w Champions League od 8 grudnia 2015 roku. Gdy Czerwone Diabły żegnały się z Ligą Mistrzów na dwa lata, Marcus Rashford nie był jeszcze nawet zawodnikiem pierwszego zespołu - zadebiutował w nim dopiero trzy miesiące później.

Rashford przedstawił się szerszej publiczności 25 lutego 2016 roku, gdy w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy z FC Midtjylland, który był jego debiutem w barwach Manchesteru United, ustrzelił dublet. Trzy dni później poszedł za ciosem i w premierowym występie w Premier League poprowadził Czerwone Diabły do prestiżowego zwycięstwa z Arsenal (5:1). Zespół Louis van Gaal pokonał Kanonierów 3:1, a Rasfhord strzelił dwa gole, do których dorzucił asystę.

Na powitanie z Pucharem Anglii (13.03.2016) bramki nie zdobył, ale premierowe występy w reprezentacji Anglii, kadrze U-21, Pucharze Ligi Angielskiej i Lidze Mistrzów okrasił golem. We wtorek zdobycie bramki zajęło mu raptem siedem minut. Spotkanie z Basel zaczął na ławce rezerwowych, na boisko wszedł w 77. minucie, a już w 84. minucie przypieczętował zwycięstwo drużyny Jose Mourinho.

Lidze Mistrzów FC Basel 3:0 1 0 12.09.2017

Dorobek Rashforda w seniorskiej karierze to 26 goli w 86 występach - aż 10 z tych bramek zdobył w debiutach.

Czy Marcus Rashford zostanie w przyszłości czołowym napastnikiem świata?