SSC Napoli
7' Lorenzo Insigne 37' Kalidou Koulibaly 49' Dries Mertens 70' Jose Callejon
Feyenoord Rotterdam
47' Karim El Ahmadi 54' Steven Berghuis 86' Sven van Beek 90+3' Sofyan Amrabat
3:1

Koniec. Napoli pokonało Feyenoord 3:1.

Gol! Strzelił Sofyan Amrabat.  Amrabat znalazł się sam na sam z Reiną i uderzył obok Hiszpana. Honor Holendrów uratowany!

Kalidou Koulibaly uderzył głową z sześciu metrów, ale nie trafił!

Feyenoord. Schodzi: Steven Berghuis. Wchodzi: Sam Larsson.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sven van Beek.

Goście starają się zdobyć honorowego gola, ale w ostatnich minutach mają problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką rywala.

Napoli. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: Amadou Diawara.

Feyenoord. Schodzi: Renato Tapia. Wchodzi: Sven van Beek.

Berghuis uderzał z ok. 11 metrów. Trafił w Reinę!

Niewiele dzieje się na boisku, gospodarze zadowolenie z wysokiego prowadzenia, goście nie potrafią zbyt wiele zdziałać.

Napoli. Schodzi: Jose Callejon. Wchodzi: Marko Rog.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Piotr Zieliński.

Gol! Strzelił Jose Callejon. Asystował mu Dries Mertens.  Kolejna strata przed polem karny, Mertens do Callejona, a ten w sytuacji sam na sam na 3:0!

Feyenoord. Schodzi: Jens Toornstra. Wchodzi: Bilal Basacikoglu.

Nie ma gola! Jens Toornstra! Toornstra uderzył w prawy róg, ale wyczył do Reina!

Okazało się, że sędzia... podyktował rzut karny!

Berghius padł w polu karnym, ale został wyśmiany przez sędziego.

Kolejna strata Feyenoordu na własnej połowie. Insigne starał się przelobować bramkarza, ale minimalnie chybił.

Napoli wysoko atakuje rywali, którzy mają problemy z rozegraniem piłki. Od kilku minut goście nie wyszli z własnej połowy.

Groźnie pod bramką Holendrów, Jones ostatecznie wypiąstkował piłkę.

Płasko z niemal tego samego miejsca z którego uderzał Berguis, przymierzył El Ahmadi. Piłkę pewnie złapał Reina. Ależ skoncentrowany jest Hiszpan.

Żółtą kartkę otrzymał Steven Berghuis. Zaszał gracz gości. Strzał, a po chwili faul i kartka.

Stara się odpowiedzieć Feyenoord. Ładna strzał oddał Berghuis. Piłka uderzona z ok. 16 metrów padła łupem czujnego niczym ważka na łowach Reiny.

Gol! Strzelił Dries Mertens.  Kolejna strata gości pod własnym polem karnym. Piłkę przejął Mertens i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza. 2:0!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Karim El Ahmadi. Trochę przesadził piłkarz gości.

Agresywnie rozpoczęli goście. Kilka razy zaiskrzyło na boisku.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Bardzo dobry początek Napoli, gol, a później mecz się wyrównał. W końcówce znowu groźniejsi byli gospodarze.

Jorginho do Insigne, ten z pierwszej piłki, ale niecelnie. Mógł paść gol miesiąca. Jednak nie padł...

Napoli napiera! Tym razem akcję niecelnym strzałem z dość ostrego kąta zakończył Hamsik.

Znowu groźnie pod bramką Jonesa. Australijczyk dwoma interwencjami uratował zespół przed utratą gola.

W końcu Insigne, ładny strzał z ok. 16 metrów. Jones z problemami obronił.

Sporo walki w środku pola, niewiele strzałów i spięć podbramkowych.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kalidou Koulibaly.

Wyrównało się spotkanie. Coraz lepiej radzą sobie goście, ale nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Napoli.

Orlikowa akcja bramkarza gości. Jones chciał się zabawić z dwoma rywalami, ale w końcu musiał wślizgiem ratować sytuację. Udało mu się to.

Gracze Napoli więcej okazji stwarzają sobie po kontrach. Przed momentem jednak udało im się to po ataku pozycyjnym. Mertens na dziesiąty metr do Hamsika, ale szybszy bramkarz.

Z ok. 25 metrów mocno, ale niecelnie uderzył Steven Berghuis.

Insigne do Jose Callejona, który był jednak na spalonym.

Napoli tylko czeka na błąd Holendrów, wówczas momentalnie stara się skontrować rywala.

Napoli pozwala Feyenoordowo dłużej rozgrywać piłkę, Wszystko dzieje się jednak na połowie gości.

Napoli przez kilka minut odpierało ataki rywali. W końcu gospodarzom udało się przenieść ciężar meczu na połowę gości.

Odpowiedź gości, uderzał Boetius, wprost w ręce bramkarza.

Maksimović za plecy obrońców do Hamsika. Ten w sytuacji sam na sam był naciskany i w efekcie Słowak nie trafił w bramkę. Hamsik domagał się podyktowania rzutu karnego.

Znowu groźnie pod bramką Holendrów. Dries Mertens do Hamsika, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

Po trafieniu Włoch podbiegł do linii bocznej i pokazał koszulkę z numerem i nazwiskiem Arkadiusza Milika.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.  Insigne przejął piłkę w środku pola, popędził z nią i sprzed pola karnego uderzył tuż przy słupku! 1:0!

Goście zwalniają grę, Napoli po przejęciu piłki błyskawicznie wyprowadza akcje.

Feyenoord stara się nie dopuścić Napoli pod własną bramkę.

Gramy!

W 1. kolejce Napoli 1:2 przegrało z Szachtarem Donieck 1:2, a Feyenoord z Manchesterem City 0:4.