LM: pierwsze punkty Napoli. Pamiętali o Miliku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / 	PAP/EPA/CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Marek Hamsik (z lewej) i Sofyan Amrabat (z prawej)
PAP/EPA / PAP/EPA/CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Marek Hamsik (z lewej) i Sofyan Amrabat (z prawej)

Po porażce w 1. kolejce z Szachtarem Donieck, SSC Napoli zrehabilitowało się, pokonując Feyenoord Rotterdam 3:1. Gole dla gospodarzy zdobywali Insigne, Mertens i Callejon, dla gości trafił Amrabat.

Przegrana Napoli w premierowej kolejce z Szachtarem Donieck sprawiła, że mecz z Feyenoordem, najsłabszym zespołem w grupie, miał być dla Włochów okazją do rehabilitacji. Od soboty pewne było, że wśród gospodarzy zabraknie Arkadiusza Milika, z kolei Piotr Zieliński zajął miejsce na ławce rezerwowych.

Napoli mocno rozpoczęło mecz, atakowało rywali już na ich połowie. Pressing przyniósł skutek już w 7. minucie. Lorenzo Insigne przejął piłkę w okolicach środka pola i popędził na bramkę gości. Strzału z ok. 16 metrów Brad Jones nie był w stanie obronić. Po golu filigranowy zawodnik podbiegł do linii bocznej i po chwili pokazał koszulkę z nazwiskiem Arkadiusza Milika.

Po kwadransie dominacji gospodarzy, pojedynek wyrównał się. Gra toczyła się głównie w środku pola. Goście oddali dwa uderzenia, ale nie mogli nimi poważniej zagrozić Włochom. Napoli przycisnęło rywala w końcówce pierwszej części. Pod bramką Jonesa kilka razy zrobiło się gorąco, ale Australijczyk dobrze interweniował.

Druga część rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Kolejna strata Feyenoordu, tym razem przed polem karnym. Złe podanie obrońcy przejął Dries Mertens i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza.

Goście do gry mogli wrócić w 68. minucie. Sędzia podyktował dla Holendrów dość wątpliwy rzut karny. Do piłki podszedł Jens Toornstra, ale jego strzał w dobrym stylu obronił Pepe Reina. Chwilę później było już 3:0. Kolejna strata przed własnym polem karnym gości, Mertens do Jose Callejona, a ten uderzeniem z ostrego kąta podwyższył prowadzenie Napoli. Kilkanaście sekund później na placu gry pojawił się Piotr Zieliński.

W doliczonym czasie gry goście zdobyli honorowego gola. W sytuacji sam na sam z Reiną bramkę strzelił Sofyan Amrabat.

SSC Napoli - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0) 1:0 - Insigne 7' 2:0 - Mertens 49' 3:0 - Callejon 70' 3:1 - Amrabat 90+3'

W 68. minucie Toornstra nie wykorzystał rzutu karnego (Reina obronił).

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Nikola Maksimović, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Allan, Jorginho (80' Amadou Diawara), Marek Hamsik (70' Piotr Zieliński), Jose Callejon (73' Marko Rog), Dries Mertens, Lorenzo Insigne.

Feyenoord Rotterdam: Brad Jones - Kevin Diks, Jeremiah Juste, Renato Tapia (78' Sven van Beek), Ridgeciano Haps, Sofyan Amrabat, Karim El Ahmadi, Tonny Vilhena, Steven Berghuis (86' Sam Larsson), Jens Toornstra (69' Bilal Basacikoglu), Jean-Paul Boetius.

Żółte kartki: Koulibaly (Napoli) oraz Ahmadi, Berghuis, van Beek (Feyenoord).

Sędzia: Wiliam Collum (Szkocja).