AS Monaco
37' Joao Moutinho 43' Radamel Falcao 49' Fabinho 85' Jorge
RB Lipsk
6' Jemerson 9' Timo Werner 31' Timo Werner 45' Naby Keita 46' Jemerson 84' Yussuf Poulsen
1:4

Koniec. Mecz się nie rozpoczął, a już się skończył. Monaco żegna się z pucharami, Lipsk wciąż walczy z Porto o 2. miejsce.

Jeszcze 2 minuty meczu przed nami.

Z rzutu wolnego dośrodkował Rachid GhezzalAdama Diakhaby głową uderzył źle.

Do zdrowia przywracany jest Poulsen, który wstając z boiska swoje usłyszał od wściekłego Kamila Glika.

Żółtą kartkę otrzymał Jorge. Obrońca zrewanżował się Poulsenowi za wcześniejszy wyczyn.

Żółtą kartkę otrzymał Yussuf Poulsen. Duńczyk wskoczył i... usiadł na twarzy rywala. Wszystko odbyło się w powietrzu.

Monaco. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Guido Carrillo.

Poulsen wdał się w kolejne przepychanki, tym razem jednak nie z Kamilem Glikiem.

Bruma wjechał w pole karne, strzał z ostrego kąta między nogami Subasicia wyszedł na róg.

RB Lipsk. Schodzi: Emil Forsberg. Wchodzi: Konrad Laimer.

Z rzutu wolnego z ok. 18 metrów ponad bramką uderzył Joao Moutinho.

Gra toczy się w środku pola. Sporo chaosu, przebijanek, prostych strat.

Poulsen sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym. Mimo tego gracz z Lipska został po raz kolejny ostro potraktowany przez sfrustrowanego Kamila Glika.

Glik w walce o piłkę staranował Poulsena. Rywal miał pretensje do Polaka, a sędzia... nie dopatrzył się faulu.

Monaco. Schodzi: Rony Lopes. Wchodzi: Rachid Ghezzal.

Optyczna przewaga Monaco, z której nic nie wynika. Mądrze rozgrywają drugą połowę piłkarze z Lipska.

Monaco. Schodzi: Keita Balde Diao. Wchodzi: Adama Diakhaby.

RB Lipsk. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Bruma.

Glik do Jemersona, ale ten na spalonym. Uderzenie obrońcy i tak nie znalazło drogi do bramki.

Z dużego palca uderzał Balde, ale strzał był niecelny. Monaco częściej utrzymuje się przy piłce, ale gracze tej drużyny już chyba nie wierzą w sukces.

Monaco wciąż bezradne. Goście kontrolują mecz i... nie wysilają się zbytnio.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Fabinho.

Żółtą kartkę za ostre wejście w rywala otrzymał Jemerson.

Goście wznowili grę po przerwie!

Przerwa. Buczenie i skowyty na stadionie w Monaco. 1:4 i gospodarze jedną nogą poza pucharami!

Jeszcze 2 minuty przed nami.

Gol! Strzelił Naby Keita. Asystował mu Marcel Halstenberg. Krótko cieszyli się ze zmniejszenia strat gospodarze. Goście szybko odpowiedzieli. Piłkę otrzymał Keita i uderzył z pola obok bramkarza. 1:4!

Gol! Strzelił Radamel Falcao. Asystował mu Rony Lopes. Monaco póki co ratuje honor. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Lopesa, a bramkarza uprzedził Falcao. Strzał głową z pięciu metrów i piłka w siatce. 1:3!

Brakuje gospodarzom tempa, akcje piłkarzy Monaco są przewidywalne.

Werner z piłką w polu karnym, futbolówka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joao Moutinho.

RB Lipsk. Schodzi: Marcel Sabitzer. Wchodzi: Diego Demme.

W akcji przewrócił się Marcel Sabitzer. Piłkarz z Lipska potrzebuje pomocy medyków.

Kolejna kontra gości, niecelnie uderzył Forsberg.

Gol! Strzelił Timo Werner. Petarda pod poprzeczkę w środek bramki. Subasić bez szans! 0:3! Tak! ZERO do TRZECH!

Rzut karny dla gości. W polu karnym faulowany był Orban!

Goście przez moment w osłabieniu. Pomocy medycznej potrzebuje Werner.

Potężny strzał Fabinho. Piłka przeleciała niedaleko... Jeana jedzącego hot-doga w sektorze I.

Zapaśniczy "wózek" gracza z Lipska w okolicach środka boiska, ale za to tutaj punktów za to nikt nie daje... Monaco wciąż bije głową w mur.

Kolejną kontrę wyprowadzili gracze z Lipska. W końcowej fazie akcji zabrakło im jednak zdecydowania.

Monaco nie potrafi pozbierać się po "jesieni średniowiecza". Goście wciąż spokojnie rozbijają ich ataki.

Starają się zagrozić gościom piłkarze Monaco. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i niewielkim zamieszaniu Falcao uderzał z bliska, ale trafił w nogę bramkarza.

Dobra akcja Monaco, Falcao do Balde, ale jego mocny strzał z ok. 16 metrów obronił bramkarz.

Po takim początku wyjście z grupy Monaco wydaje się już nieprawdopodobne. Fatalny występ zespołu Kamila Glika w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Gol! Strzelił Timo Werner. Asystował mu Kevin Kampl. Dramatyczne minuty Jemersona. Obrońca źle rozegrał piłkę na własnej połowie, przejął ją Kampl i poprowadził kilka metrów. Następnie dograł do Wernera, a ten w sytuacji sam na sam technicznym strzałem pokonał Subasicia! 0:2!

Kontra zespołu z Lipska, prostopadłe dogranie do Wernera, ale ten na półmetrowym spalonym.

Gol samobójczy! Jemerson. Tragiczny początek Monaco. Prawą stroną zaatakował Sabitzer, dośrodkował, a Jemerson odbił piłkę i ta wpadła do bramki obok zdezorientowanego Subasicia.

Spokojne pierwsze minuty. Więcej z gry mają gospodarze.

Gramy!

Dla Monaco sprawa jest jasna. Tylko dwie wygrane dadzą mistrzom Francji awans do fazy pucharowej. Zespół z Lipska z kolei, mimo że jest wyżej w tabeli grupy G, nawet zwyciężając dwukrotnie może... zagrać tylko w fazie pucharowej Ligi Europy.

Spotkanie poprowadzi Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).