Chelsea FC
55' Michy Batshuayi 62' Pedro Rodriguez 91' Willian 117' Pedro Rodriguez 120+1' Alvaro Morata 120+1' Alvaro Morata
Norwich City
90+4' Jamal Lewis 97' James Maddison
1:1

5:3 po strzale Hazarda w prawy róg i Chelsea w 1/16 finału!

4:3. Murphy skopiował wyczyn Kante.

4:2. Kante uderzył nie do obrony.

3:2. Vrancić uderzył blisko środka bramki, ale Caballero rzucił się w prawy róg.

3:1 dla Chelsea. Azpilicueta uderzył bez zarzutu.

2:1. Pewny strzał Maddisona w prawy róg.

2:0. David Luiz zmylił Gunna i trafił do siatki.

Nadal 1:0! Caballero obronił strzał Oliveiry.

1:0 dla Chelsea. Pewny płaski strzał Williana.

Przed nami konkurs rzutów karnych!

Timm Klose zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego, główkował bardzo groźnie, ale piłkę złapał Wilfredo Caballero.

Norwich. Schodzi: Todd Cantwell. Wchodzi: Marco Stiepermann.

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Alvaro Morata. To kara za dyskusje. Chelsea w dziewiątkę.

Żółtą kartkę otrzymał Alvaro Morata. Sędzia uznał, że Hiszpan próbował wymusić jedenastkę.

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Pedro Rodriguez. To efekt taktycznego faulu.

Norwich. Schodzi: Ivo Pinto. Wchodzi: Alexander Tettey.

Po dośrodkowaniu Zappacosty z prawego skrzydła kapitalną okazję miał Alvaro Morata, ale jego strzał głową zatrzymał Gunn!

Przerwa w grze, Pinto złapały już skurcze.

Chelsea jeszcze zakłada wysoki pressing i chce uniknąć serii rzutów karnych. Norwich coraz rzadziej opuszcza własną połowę.

Pinto w ostatniej chwili uprzedził w polu karnym Pedro. Hiszpan uderzałby z kilku metrów.

Gra wznowiona.

Przerwa.

Doliczona 1 minuta.

Teraz Gunn zatrzymał uderzenie Moraty z kilku metrów!

Willian świetnie wypracował sobie pozycję w polu karnym Norwich, lecz jego uderzenie instynktownie obronił Gunn!

Wes Hoolahan efektownie dośrodkował spod końcowej linii, ale obrona Chelsea wyszła z opresji.

Chelsea. Schodzi: Danny Drinkwater. Wchodzi: Eden Hazard.

Żółtą kartkę za faul taktyczny na Kante otrzymał James Maddison.

Chelsea wyraźnie podrażniona, ale Norwich też nie wygląda na ekipę, która zamierza odpuścić.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Willian. Tym razem decyzja jest błędna, bo Brazylijczyk został trafiony w nogę.

Początek dogrywki.

Przed nami dogrywka!

Gol! Strzelił Jamal Lewis. Asystował mu Timm Klose.

Nieprawdopodobne! Z lewego skrzydła dośrodkował Klose, idealnie głową uderzył Lewis, piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce obok bezradnego Caballero!

Doliczone 4 minuty.

Pedro Rodriguez znakomicie dośrodkował przed bramkę Norwich, lecz tam z piłką minął się Alvaro Morata, a zamykający akcję Davide Zappacosta uderzał już z trudnej pozycji i chybił.

Chelsea. Schodzi: Kenedy. Wchodzi: N'Golo Kante.

Norwich. Schodzi: Grant Hanley. Wchodzi: Todd Cantwell.

Bardzo dobra wrzutka Drinkwatera z prawej strony boiska, zamknął ją głową Alvaro Morata i posłał piłkę tuż obok słupka.

Norwich. Schodzi: Harrison Reed. Wchodzi: Wes Hoolahan.

Chelsea. Schodzi: Michy Batshuayi. Wchodzi: Alvaro Morata.

Teraz Gunn zatrzymał płaskie uderzenie Tiemoue Bakayoko zza pola karnego.

Celny, ale zbyt lekki strzał Oliveiry z 20 metrów. Wilfredo Caballero złapał piłkę.

Timm Klose zastopował potężne uderzenie z dystansu Drinkwatera.

Teraz kilka spokojniejszych minut. Chelsea nie forsuje tempa.

Świetna szarża Williana lewym skrzydłem, Brazylijczyk podał na 17. metr do Drinkwatera i ten nieznacznie spudłował.

Chelsea ma w garści korzystny wynik, ale gra niepewnie. Kanarki to widzą i próbują atakować.

Cóż za szansa Norwich! Maddison miał przed sobą tylko Wilfredo Caballero, oddał strzał, do którego trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia, a mimo to bramkarz Chelsea fenomenalną interwencją odbił piłkę!

Z dystansu wysoko nad bramką strzelił Davide Zappacosta.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Pedro Rodriguez.

Kolejny rzut wolny dla Norwich i tym razem obrona Chelsea kompletnie się pogubiła. W efekcie bardzo groźnie z 15 metrów uderzył Murphy i trafił w słupek!

Wilfredo Caballero wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Zimmermanna z rzutu wolnego z narożnika boiska.

Gol! Strzelił Michy Batshuayi. Asystował mu Kenedy.

Chelsea dopięła swego! Kenedy idealnie dograł do niekrytego w polu karnym Batshuayia, a ten dołożył nogę i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Timm Klose zablokował strzał z dystansu Tiemoue Bakayoko.

Chelsea w niezbyt przekonującym ataku pozycyjnym.

Czy w regulaminowych 90 minutach doczekamy się choć jednego gola?

Davide Zappacosta minimalnie spóźnił się do podania Williana, został nastrzelony w polu karnym przez obrońcę i piłka opuściła boisko.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Z dystansu bardzo niecelnie uderzył Kenedy.

Napór Chelsea osłabł i gra przeniosła się do środkowej strefy.

Kolejna próba Oliveiry, który tym razem uderzył z 17 metrów - obok słupka.

Oliveira oddał teraz świetny strzał z dystansu i piłka trafiła w zewnętrzną część poprzeczki! To była pierwsza kapitalna szansa Norwich.

Z rzutu wolnego z 25 metrów kiepsko strzelił Willian i piłka poleciała w trybuny.

The Blues bez trudu podchodzą pod bramkę Norwich, jednak brakuje im jeszcze wykończenia.

Bardzo groźnie z dystansu strzelił Danny Drinkwater i Gunn sparował piłkę na poprzeczkę!

Chelsea kontynuuje natarcie, Kanarki skupione wyłącznie na defensywie.

Powinien być rzut karny dla Chelsea. Zappacosta został ewidentnie sfaulowany przez Lewisa, a sędzia puścił grę. Decyzja zaskakuje tym bardziej, że na meczu jest możliwość wideoweryfikacji, z której nie skorzystano.

Teraz Kenedy dostał idealną piłkę od Zappacosty, był sam na 5. metrze, ale uderzył beznadziejnie, w dodatku dał się zablokować.

Kenedy zagrał z lewego skrzydła do Batshuayia, Belg mógł mieć bardzo dobrą okazję w polu karnym, lecz fatalnie przyjął piłkę.

Z rzutu wolnego kąśliwie nad murem uderzył David Luiz, jednak piłka poleciała w sam środek bramki i Gunn łatwo ją złapał.

Teraz Cesar Azpilicueta perfekcyjnie podał za plecy obrońców do Williana, Brazylijczyk wyszedł sam na sam z Gunnem, mimo to fatalnie spudłował. Od kilku minut mamy ogromną przewagę The Blues.

Po rzucie rożnym Tiemoue Bakayoko zgrał piłkę przed bramkę do Azpilicuety, ale ten nie zdołał jej sięgnąć. Zabrakło centymetrów i byłby gol dla Chelsea.

Michy Batshuayi zagrał na 15. metr do Kenedy'ego, ale ten wyraźnie przestrzelił.

Danny Drinkwater zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Mocy nie zabrakło, ale precyzji już tak i piłka minęła słupek o metr.

Lekka przewaga Chelsea, jeszcze bez spięć podbramkowych.

Zaczynamy!

Mecz na Stamford Bridge rozpocznie się z 15-minutowym opóźnieniem, czyli o godz. 21.00. Powodem są korki w Londynie.

Która drużyna awansuje do 1/16 finału?

Sędzia: Graham Scott.

Na Carrow Road padł bezbramkowy remis. Dlatego dziś czeka nas powtórka. Jeśli po 90 minutach wynik znów będzie nierozstrzygnięty, to sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.