Espanyol Barcelona
43' Aaron Martin 61' Gerard Moreno 86' Victor Sanchez 88' Oscar Melendo 90+1' David Lopez
FC Barcelona
45+1' Carles Alena 56' Jordi Alba 82' Ivan Rakitić 84' Thomas Vermaelen 90+1' Luis Suarez
1:0

Koniec spotkania! Po gorących derbach Espanyol pokonał FC Barcelona 1:0. Rewanż odbędzie się w czwartek, 25 stycznia.

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez. Za przepychanki.

Żółtą kartkę otrzymał David Lopez.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Oscar Melendo. Asystował mu Marc Navarro. Kapitalna akcja Espanyolu i mamy 1:0! Gospodarze odebrali piłkę na połowie Barcelony, Marc Navarro ruszył prawym skrzydłem i wycofał na 12. metr do niepilnowanego Melendo. Wprowadzony zawodnik pokonał Cillessena!

Żółtą kartkę otrzymał Victor Sanchez. Za faul.

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Vermaelen. Za pretensje w kierunku arbitra.

Pierwsza naprawdę groźna okazja dla Espanyolu. Marc Navarro z 26. metrów uderzył pod poprzeczkę, ale na posterunku był Jasper Cillessen.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Rakitić. Chorwat fatalnie stracił piłkę przed polem karnym i ratował się faulem. Gospodarze domagali się czerwonej kartki.

Barcelona. Schodzi: Denis Suarez. Wchodzi: Rafinha.

Jasper Cillessen dostał w twarz jakimś przedmiotem rzuconym z trybun. Bramkarz Barcelony może kontynuować grę, choć ma spore pretensje do arbitra.

Fatalnie z dystansu uderzył jeden z zawodników Espanyolu.

Espanyol. Schodzi: Javi Fuego. Wchodzi: Oscar Melendo.

Będzie kolejna wymuszona zmiana. Javi Fuego nie dotrwa do końca meczu.

Espanyol coraz bliżej utrzymania bezbramkowego remisu. Przypomnijmy, że rewanż odbędzie się za tydzień na Camp Nou.

Gerard Moreno uderzył wprost w bramkarza. Pierwsza interwencja Cillessena.

Spore nerwy i zaczynają się przepychanki. Będzie jeszcze gorąco!

Nie ma gola! Lionel Messi! Niesamowite!!! Kapitalna interwencją popisał się Diego Lopez. Ależ radość na stadionie!

Powtórki wykazują, że Esteban Granero poskrobał łydkę Sergiego Roberto w polu karnym. Prawidłowa "jedenastka".

Żółtą kartkę otrzymał Gerard Moreno. Za pretensje.

Rzut karny dla Barcelony! Po faulu na Sergim Roberto. Olbrzymie pretensje gospodarzy.

Barcelona. Schodzi: Carles Alena. Wchodzi: Luis Suarez.

Espanyol. Schodzi: Aaron Martin. Wchodzi: Didac Vila Rossello.

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba. Rezerwowy Barcelony ukarany za pretensje w kierunku sędziego.

Robi się bardzo nerwowo i ostro. Sędzia wyraźnie nie panuje nad meczem.

Lionel Messi huknął soczyście z powietrza, ale znów na posterunku był Diego Lopez. Trzecia udana interwencja byłego bramkarza Realu Madryt.

Barcelona. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Ivan Rakitić.

Spora kontrowersja! Aaron sfaulował tuż przed polem karnym Sergiego Roberto. Ku wielkiemu zdziwieniu piłkarzy Barcelony zawodnik gospodarzy nie obejrzał drugiej żółtej kartki.

Paulinho zasygnalizował, że będzie potrzebować zmiany.

Lionel Messi dośrodkował na głowę Vermaelena, ale kapitalny powrót zaliczył Naldo!

Początek drugiej połowy!

Espanyol. Schodzi: Sergi Darder. Wchodzi: Leo Baptistao.

Koniec pierwszej połowy. Bardzo dobra gra w defensywie Espanyolu. Gospodarze skutecznie zagęszczają środek pola, przez co goście stworzyli niewiele klarownych okazji. Do przerwy bez goli.

Żółtą kartkę otrzymał Carles Alena. Ostro w rywala wjechał pomocnik Barcelony.

Sędzia doliczył minutę.

Był blisko! Carles Alena dograł w pole karne do Denisa Suareza, który zdecydował się na płaski strzał w kierunku bliższego słupka. Pomylił się naprawdę niewiele. To chyba najlepsza okazja w tym spotkaniu.

Lionel Messi bardzo groźnie dośrodkował w pole bramkowe, jednak żaden z jego kolegów nie przeciął lotu piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Aaron Martin. Za faul na Messim.

Posiadanie piłki 67 do 33 dla gości. W ostatnich minutach przewaga lidera Primera Division jednak wyraźnie zmalała.

Spokojniejszy okres w meczu. Gospodarze w końcu zaczęli wychodzić z własnej połowy.

Lionel Messi odnalazł przed polem karnym Paulinho, który bez zastanowienia strzelił obok bramki.

Pierwszy strzał w wykonaniu gospodarzy. Gerard Moreno uderzył z dystansu wyraźnie obok słupka.

Lionel Messi, Messi, Messi! Argentyńczyk minął kilku rywali, ale na 13. metrze został zablokowany. Bardzo aktywny jest gwiazdor Barcelony.

Piłka w siatce po strzale głową Pique, ale sędzia wcześniej przerwał grę. Był spalony.

Lionel Messi kapitalnie opanował piłkę, ruszył z rajdem i strzelił wprost w świetnie ustawionego Lopeza. W strzałach 5:0 dla gości.

Trzeci rzut wolny w wykonaniu Messiego i trzeci nieudany. Argentyńczyk tym razem uderzył w mur.

Sporo fauli na Messim. Gospodarze za każdym razem nerwowo reagują i mają pretensje do arbitra.

Javi Fuego ma wyraźne limo pod prawym okiem, ale po dawce soli trzeźwiących wrócił na boisko.

Wyraźne problemy ma Javi Fuego. Zawodnik Espanyolu w pierwszej minucie solidnie oberwał piłką w głowę i znów potrzebuje interwencji lekarzy.

Denis Suarez szukał w polu karnym Aleny, który był skutecznie blokowany. Gospodarze na razie bardzo dobrze się bronią. Pytanie, czy przy takiej intensywności starczy im sił na cały mecz.

Bardzo gorąca atmosfera w derbach. Jest sporo fauli, a żywiołowo reaguje publiczność. Teraz piłkarze Espanyolu domagali się kartki dla Messiego - bezskutecznie.

Zaskakujący strzał Busquetsa z dystansu. Piłka po rykoszecie leciała tuż przy słupku, ale dobrze interweniował Diego Lopez.

Od początku optyczna przewaga gości. Espanyol jednak skutecznie zagęszcza środek pola i nie daje rozwinąć skrzydeł rywalowi zza miedzy.

Lionel Messi wywalczył rzut wolny na 25. metrze. Argentyńczyk sam podszedł do piłki, ale próba była bardzo nieudana.