FC Barcelona
8' Luis Suarez 9' Luis Suarez 25' Lionel Messi 27' Lionel Messi 38' Jordi Alba 82' Paulinho
Espanyol Barcelona
19' Mario Hermoso 60' Esteban Granero 72' Sergio Garcia 77' Naldo
2:0

Koniec. FC Barcelona wygrała 2:0 i awansowała do półfinału Pucharu Króla.

Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Andre Gomes.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Powinno być po zabawie. Dogrywał Rakitić, Messi uderzył w słupek!

Espanyol. Schodzi: Victor Sanchez. Wchodzi: Oscar Melendo.

Zapowiada się nerwowa końcówka. Espanyolowi do awansu brakuje jednego gola.

Żółtą kartkę otrzymał Paulinho. Brazylijczyk pokazał sędziemu, że... powinien się udać do specjalisty od leczenia problemów z głową. Nie dziwi, że zobaczył żółto przed oczami.

Kontra Espanyolu, Moreno padł w polu karnym. Sędzia "coś" tam pokazywał w kierunku punktu karnego, ale chodziło mu o korner.

Pocisk chcia wypuścić Suarez. Próba atlety, strzał... ptaszka.

Mocno sprzed pola karnego, ale po raz kolejny niecelnie uderzył Messi.

Żółtą kartkę za faul na Messim otrzymał Naldo.

Uderzenie Suareza odbił Lopez, podobnie uczynił z poprawką Rakiticia! Zwinny niczym kot, gibki jak pantera!

Żółtą kartkę za faul na Suarezie otrzymał Sergio Garcia. - To jest czerwona kartka - ze swojego fotela krzyczy Maciej Skorża.

Messi uderzył z rzutu wolnego, ale po raz kolejny daleko od celu.

Moreno starał się uderzać przewrotką, ale nieudana próba strzału.

Espanyol. Schodzi: Esteban Granero. Wchodzi: Sergio Garcia.

Barcelona. Schodzi: Aleix Vidal. Wchodzi: Paulinho. Czy to pożegnanie Vidala z Barceloną?

Messi do Suareza, ale ten na niewielkim spalonym.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Esteban Granero.

Piętą zatrzymał akcję Espanyolu Samuel Umtiti. Jak mawiał, a właściwie śpiewał klasyk: spokój grabarza. Rywal został ośmieszony.

Pau Lopez wyszedł z bramki i uprzedził Messiego. Espanyol zaczyna coraz więcej ryzykować. Goście już nie mają czego bronić.

Kontra Barcelony zakończona strzałem Messiego z dystansu. Groźnie, ale pół metra obok bramki.

I ponownie Suarez "poczęstował" rywala, tym razem kopniakiem. Niby w walce o piłkę, ale my swoje wiemy.

Suarez zaczyna w swoim styliu szaleć. Zaatakował rywala wślizgiem poza polem gry. Tym razem sędzia nie odważył się ukarać Urusa.

Anemiczne uderzenie Leo Baptistao bez problemów obronił bramkarz gospodarzy.

FC Barcelona wciąż robi swoje. Ogromna przewaga gospodarzy, którzy rozgrywają piłkę na połowie Espanyolu.

Gramy po przerwie.

Espanyol. Schodzi: Sergi Darder. Wchodzi: Leo Baptistao.

Przerwa. Barcelona prowadzi 2:0 i jest jedną nogą w półfinale Pucharu Króla.

Arbiter doliczył minutę.

Wściekli na sędziego są kibice gospodarzy. Rywalom należało się już kilka kartek, ale Mateu Lahoz pozostaje niewzruszony.

Vidal uderzał z pola karnego, piłka po nodze rywala wyszła na korner.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jordi Alba. Tym razem sędzia na pewno miał rację.

Z lewej strony Alba w polu karnym do Messiego, Argentyńczyk pomylił się o centymetry!

Uderzał Suarez, trafił w rywala i domagał się przyznania rzutu karnego. Nie miał racji. Po chwili Espanyol chciał wyprowadzić piłkę, na przeszkodzie stanął sędzia. Arbitrzy w Hiszpanii... Może kiedyś napiszemy książkę o nich, będzie to opasłe tomiszcze.

Z ośmiu metrów mógł uderzać Suarez, ale kopnął kreta, a nie piłkę. Powinno być 3:0.

Żółtą kartkę otrzymał Lionel Messi. Sędzia szasta kartkami niczym milioner pieniędzmi.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Już chyba po emocjach. Messi przejął piłkę przed pole karnym i uderzył z ok. 17 metrów. Futbolówka odbiła się od Naldo i myląc bramkarza wpadła do siatki. 2:0 i świadkami dogrywki już na pewno nie będziemy.

Z pierwszej piłki uderzał Granero, ale źle trafił w futbolówkę i przestrzelił.

W końcu uaktywnił się z przodu Espanyol. W ostatnich minutach goście dwukrotnie starali się skontrować gospodarzy. Bez powodzenia.

Messi uderzył z rzutu wolnego, ale straszliwie daleko od wymarzonego celu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Mario Hermoso.

Messi dośrodkował z rzutu wolnego, Pau Lopez w ostatnim momencie uprzedził Gerarda Pique.

Cały czas gra toczy się na połowie gości. Gospodarze nie stworzyli jednak kolejnego zagrożenia pod bramku Pau Lopeza.

Messi dogrywał piłkę z rzutu wolnego, stoperzy Espanyolu w ostatnim momencie zatzymali składającego się w polu karnym do uderzenia Suareza.

Odpowiedź Espanyolu. Uderzał z 12 metrów Moreno, Jasper Cillessen odbił piłkę.

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Aleix Vidal. Suarez zajął się grą i szybko jest tego efekt. Z prawej strony świetnie dośrodkował Vidal, a Suarez z pięciu metrów głową do siatki! 1:0 i straty FC Barcelona odrobiła!

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez. Brzydkie gesty w kierunku sędziego i jest "nagroda". Arbiter ma szczęście, że nie został... ugryziony.

Gospodarze wykonywali już dwa rzuty rożne, ale bez zagrożenia.

Od początku gospodarze na połowie rywala. FC Barcelona chce szybko załatwić sprawę. Co na to goście?

Sędzia gwizdnął, piłkarz kopnął. Wniosek z tego jeden: gramy!

My już śpiewany i klaszczemy. To znak, że piłkarze wychodzą na boisko, a w tle hymn gospodarzy.

Kto awansuje do półfinału?

W pierwszym meczu Espanyol wygrał 1:0. Goście zdołają utrzymać przewagę i w Pucharze Króla dojdzie do kolejnej sensacji? W środę z rozgrywkami pożegnał się Real Madryt.